Sony Alfa 7S i przechwytywanie światła

D

Deleted member 427

Guest
Spójrzcie, jak ta kamera (aparat) przechwytuje światło. Filmowanie w nocy i kręcenia amatorskiego kina w trudnych warunkach w naturalnym oświetleniu (a raczej przy jego braku) nigdy nie było tak fajne.

Koleś poszedł późnym wieczorem na plażę, poniżej efekty:





W necie jest pełno filmików testujących możliwości tego sprzętu, dla mnie masakra. Cena rynkowa ok. 10 koła (ale podobno można już kupić za 8, jak się dobrze poszuka).
 

Sputnik

Szalony naukowiec
482
2 170
25.6k ISO? pozdro, że przy tak dużym ISO nie ma hot pixeli, pełna klatka i bardzo jasny obiektyw (F1.4). Na początku zdziwienie ale po chwili jak się popatrzy na specyfikacje to nie robi już takiego wrażenia

Edit, to body albo samo kasuje szum albo jest jakoś przetworzone później, na końcu filmu widać przez ułamek sekundy szum za kazdym razem jak zmienia ISO ale po tym ułamku sekundy obraz zostaje wyklarowany
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Zobacz tu, od 6:55, typo wyszedł przez chatę z tym aparatem w środku nocy i doznał szoku:

 

Crov

Well-Known Member
558
1 556
ISO mozna podobno podrkęcić spokojnie do 40 tysięcy i nie ma problemów z szumami. Jak tylko wpadnie mi w rece to sprawdze :)

Wideo kręcone tylko przy świetle księzyca:



Krótkometrażówka kręcona przy świetle księżyca (IMO wyglada gorzej niz to wyzej)

 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Crov, nagraj tym sprzętem siebie, jak nawołujesz do akapu i wrzuć na yt. Może być w nocy przy delikatnym oświetleniu :)

Wreszcie będzie można videobloga nadawać bezpośrednio z piwnicy!
 

Crov

Well-Known Member
558
1 556
Mój japoński Bóg obrodził - Sony A7S ma dziecko. A7SII:

http://nofilmschool.com/2015/09/sony-a7s-ii-mirrorless-internal-4k-1080p-120fps

Do wszystkich bajerów dochodzi 4k, lepsza stabilizacja obrazu i możliwość filmowania w 120fps w full HD. Dziękuje, dobranoc. Jedyne poważne wady tej zabawki to rolling shutter i mało wybitne osiągi w highlightach jeżeli chodzi o dynamic range. Acz w takie cenie chyba żadna lustrzanka (którą teoretycznie jest A7S), ani kamera lepiej sobie z tym nie radzą.
 

Crov

Well-Known Member
558
1 556
Phillip Bloom testuje Sony A7SII - na wideo test ISO od 10 tysięcy do 409 tysięcy. (TAK.)



A od siebie dodam, że poki co zabawa z A7s wypada swietnie. Jest piekne i kocham ją. W sygnaturze link do mojej stronki, na ktorej krece sobie Trojmiasto dla praktyki. Niestety na razie tylko dwa filmiki, które troche zwaliłem, bo nakręcilem je (tego samego wieczora) na nie dosc zajebistych ustawieniach. ;) I wideo dedykowane mojemu ojcu:

 

Crov

Well-Known Member
558
1 556
No zalezy do czego Ci jest potrzebny. :) Ja nim pracuje, a dotychczas mialem lustrzanke w wersji dla początkujących (Canon 650d), więc dla mnie przeskok jest ogromny. Ja kupiłem nówke za 6800zł na Allegro + obiektyw 1700zł (najtańszy, "zestawowy", ale mam jeszcze obiektyw Canona 50mm f1.8, do którego dokupiłem adapter i sprawdza sie jak widac na filmiku zalaczonym powyzej bardzo ladnie - zresztą ten zestawowy, 28-70mm f./3.5-5.6 też wypada spoko - nim krecilem te filmiki Gdanska na http://fb.com/3cityIM ).

Jak szukasz taniego (w stosunku do jakości) sprzętu do krecenia wideo to IMO lepszego nie znajdziesz. Może ewentualnie Sony A7sII :) (Ale ma premiere w Ojropie dopiero w listopadzie, no i będzie droższy na razie, wiadomo.) I nie chodzi nawet o tę wrażliwość na światło - bo to jest fajny bajer, ale wiadomo, że nie kręcimy tylko kanalizacji, żeby się podniecać jakością w ciemności. :) Mnie się po prostu obraz z A7s podoba znacznie bardziej niż np. w C100 czy 5D, którymi pracowałem w ciągu ostatniego roku sporo. Jeszcze muszę z nim trochę polatać, żeby ostatecznie przekonać się co do wad i zalet, bo póki co nakreciłem trzy filmiki i trochę pierdół do testów, ale na razie kompletnie nie czuje się zawiedziony.

Najwieksza wada póki co to szybko wyczerpująca się bateria (2-3 godziny to maks), dlatego dokupiłem dwie dodatkowe do dwoch obecnych w zestawie. Choc wlasnie wrocilem z trzydniowej podrozy, w której trochę kręciłem i nie było to problematyczne.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Z kronikarskiego obowiązku przypominam, że jakiś czasu temu wrzucili na rynek model A7S II:

 
Do góry Bottom