1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Socjalizm - dziedzictwo zbrodni

Temat na forum 'Historia' rozpoczęty przez Rattlesnake, 25 Sierpień 2011.

 1. Rattlesnake

  Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

  Posty:
  3 588
  Polubienia:
  1 423
  Wydaje mi się racjonalne założyć taki wątek. Ostatnio zbyt wielu czerwonych rzuca tutaj absurdalne oskarżenia o rasizm (!) czy niewolnictwo (!!!). Przyda się skupić w jednym wątku trochę podstawowych informacji, żeby ci wszyscy soc- wiedzieli skąd im nogi wyrastają. I żeby wiedzieli, że zbyt łatwo przychodzi im patrzeć w lustro.

  Na początek sam ojciec tego syfu, Karol Marks:

  Podobno socjalizm to jedyna ideologia, która w XIX wieku zaproponowała ludobójstwo jako element doktryny.

  Drugi dobrotliwy papcio, rasista Fryderyk Engels, też lubił dać do wiwatu. W gazecie swego białobrodego kolegi uznał niektóre narody za zbyt prymitywne "nawet na kapitalizm" - Basków, Bretończyków, Szkotów, Serbów, Rosjan - uznał za rasowe śmieci (sic!).

  Najbardziej zbrodniczym, najpotworniejszym systemem w dziejach był komunizm. I Lenin i Stalin nie zbrukali idei Marksa ani Engelsa. Oni ją praktykowali.

  Komuniści mordowali sami siebie, własnych funkcjonariuszy, własne wojsko, własnych urzędników. I wymordowali miliony ZWYKŁYCH ludzi, których jedynym marzeniem było trzymać się od nich z dala - i za to czerwoni i wszelkie ich popłuczyny zawsze będą nienawidzeni.

  Wszelkie mieszanki z socjalizmem i komuną, wszelkie anarchokomunizmy i wszelkie lewice "libertariańskie" to są kompromisy z ideą antyludzką. Nigdy nie były szlachetne, ani w założeniach, ani w realizacji.

  I oni NAS pouczają i NAM radzą jak się "troszczyć" o słabych.
   
 2. Słupek

  Słupek Member

  Posty:
  335
  Polubienia:
  2
  Z czerwonych to tu jest engels w ilości 1. Rzeczywiście, zbyt wielu.
   
 3. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
  Macieju, powinieneś się cofnąć nie do Marksa (on na tle innych socjalistów był jeszcze w miarę normalny), ale do rewolucji francuskiej, a nawet wcześniej. Socjalizm od samego zarania przesiąknięty był metodycznym szaleństwem. Każdy egalitaryzm, który dąży do mechanicznego zniwelowania różnic pomiędzy ludźmi, ma cechy psychopatyczne. Faszystowsko-komunistyczny projekt Mollery’ego (1755 rok), o którym W. Wołgin, sowiecki politolog, napisał w 1953 roku w przedmowie do paryskiego wydania "Kodeksu natury", że to klasyczny komentator socjalizmu - już tam pojawiły się pierwsze nieśmiałe wzmianki o masowej eksterminacji:

  artykuł 1: Nic w społeczeństwie nie będzie należało do nikogo osobiście i nie będzie stanowiło niczyjej wyłącznej własności. Własność jest obmierzła i ten, kto by ją próbował przywrócić, będzie zamknięty na całe życie jako niebezpieczny obłąkaniec i wróg ludzkości.

  artykuł 2: Każdy obywatel będzie żywiony, utrzymywany i zatrudniony przez społeczeństwo. Miasta będą budowane podług jednakowego planu; wszystkie budynki użytkowane przez obywateli będą do siebie podobne. Wszystkie dzieci po ukończeniu lat pięciu będą odbierane rodzicom i wychowywane wspólnie, na koszt państwa, w jednakowy sposób.
   
 4. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 097
  Polubienia:
  20 247
  A wszystko się zaczęło od jezuity Adama Weishaupta.

  A niektórzy się dziwią, że Breivik zabijał czerwonym dzieci. Może to był naturalny odruch. Koleś był wrażliwy i zareagował instynktownie.
   
 5. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
  kr2y510, wielki dzięki za cynk o tym kolesiu!

  Ja ze swojej strony polecam tę książkę:

  [​IMG]

   
 6. Rattlesnake

  Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

  Posty:
  3 588
  Polubienia:
  1 423
  Dobre cytaty.

  Tutaj film, który czerwony powinien obejrzeć na początek:

  [video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LZCDjCfsJes[/video]

  nazizm wygląda jak nieudolna, lekko heretycka kopia komunizmu.
   
 7. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
  Przytłaczający dokument. Jestem blady.
   
 8. Anonymous

  Anonymous Guest

 9. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
  Był też film o katowniach Czerwonych Khmerów, ale go zdjęli:

  http://www.planete.pl/dokument-katownia ... erow_33691

  Początki Kambodży datuje się na I wiek n.e. Wiele się wydarzyło od tamtego czasu, ale to dopiero komuniści zdołali totalnie zaorać ten kraj i wybić przeszło 1/4 populacji, przy okazji dewastując cały przemysł i rolnictwo.

  Tymczasem współcześni lewacy wylewają łzy nad sytuację w Kambodży. Publicystka Lucy Siegle obwinia kapitalistów, amerykańskich i europejskich konsumentów (zgodnie z socjalistyczną filozofią, że winni są wszyscy) i pisze, że sprawiedliwość ekologiczna musi iść w parze ze sprawiedliwością społeczną (no jasne kurwa, że musi - to jest aksjomat!)

  http://biznes.onet.pl/ile-lez-kosztowal ... rasa-detal
  Oczywiście Lucy Siegle zamilcza pewien "drobny szczegół", taki mianowicie, że [za wiki] w 1970 roku wybuchła w Kambodży wojna domowa; przeciw wojskom rządowym wystąpili zbrojnie Czerwoni Khmerzy i zwolennicy sprzyjającego komunistom księcia Norodoma Sihanouka. W latach 1975-78/79 rząd Czerwonych Khmerów zorganizował masowe egzekucje i ludobójstwo, cofając kraj do epoki paleolitu. Wysiedlono wszystkich mieszkańców miast do wiejskich komun. W 1979 roku miała miejsce interwencja wietnamskich komunistów. Wojska wietnamskie wspierane przez ZSRR wkroczyły do Kambodży i obaliły reżim Czerwonych Khmerów. Zmieniono wówczas nazwę państwa na Ludową Republikę Kampuczy. W październiku 1993 roku przywrócono monarchię, lecz królem został sprzyjający komunistom Norodoma Sihanouk - ten sam, który wcześniej pomagał Czerwonym Khmerom przejąć władze w państwie. W 2004 roku król Sihanouk abdykował, a na tron wstąpił jego syn, krypto-komuszek, Norodom Sihamoni.
   
 10. Rattlesnake

  Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

  Posty:
  3 588
  Polubienia:
  1 423
  Lajtowi "wrażliwcy społeczni" nie widzą jak wpisują się w ten zbrodniczy nurt. Zabierzmy złotówkę, zabierzmy tysiąc złotych, zabierzmy żywność, zabierzmy wolność, zabierzmy zdrowie, zabierzmy życie, zniszczmy, wdeptajmy w ziemię, zabierzmy pamięć.

  To jest jeden, spójny nurt. Jeśli mówi się, że Stalin "wypaczył komunizm" to powiela się tezy Chruszczowa, który sam był mordercą ale mordował na mniejszą skalę. Jeśli ktoś chce "wyrównywać" delikatnie - ok, jest delikatny, ale jest z tej rodziny.

  To tak, jakby współcześni naziści, chcieli "zaledwie" ewidencjonować Żydów i inne rasy i i nie robić im krzywdy, tylko uwzględniać to w "polityce społecznej". Taki naziliberalizm. Tym jest właśnie "socliberalizm" - rozcieńczoną zbrodnią, która, jeśli tylko dać jej szansę, wróci do stanu skondensowanego. Chwilowo wystarczy jej zaledwie kradzież.
   
 11. Słupek

  Słupek Member

  Posty:
  335
  Polubienia:
  2
 12. Alu

  Alu Well-Known Member

  Posty:
  3 972
  Polubienia:
  7 136
  No tak, 100 razy się nie udało ale może się uda za 101. Ale ten wątek skupia się na historii - z której warto wyciągać wnioski. A historia komunizmu wyjątkowo obfituje w masowe mordy, zbrodnie, ograniczanie swobód obywatelskich, nędzę i syf. Krótko mówiąc jedna wielka chujnia i żadne logical fallacies tego nie zmienią.
   
 13. Rattlesnake

  Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

  Posty:
  3 588
  Polubienia:
  1 423
  Słupek bo Ci od tej gimnastyki kręgosłup strzeli. Tu nic do niczego nie prowadzi, w każdym przypadku jest to to samo - agresja, różni się jedynie rozmiarem szkody (w przypadku pamięci to już była metafora).

  Choćbyś stanął na rzęsach, to nie zmienisz faktu, że jedne doktryny depczą własność a inne jej bronią. Podział ten jest dość ścisły. Ty z jakiegoś powodu odkryłeś w sobie duszę komsomolca, zacząłeś tu reklamować agresję i robić klakę swoim ideowym pobratymcom w rodzaju Noiraca.

  Cały socjalizm opiera się na jednym, pozornie szlachetnym pomyśle, zabierzmy własność bogatszemu, dajmy biedniejszemu. I Ty tego chcesz. Chęci są dobre. A to piekło, które zrobili socjaliści narodowi i komuniści ma z tych chęci twardy, doskonały bruk.

  Dopóki ten pomysł nie zostanie odrzucony w 100%, dopóty państwowe ludobójstwo będzie realne. Na początku XX wieku też się wydawało, że idzie era pokoju.

  Tak więc ten wątek dedykowany jest m.in. Tobie, bo dokładasz swoją mikrocegiełkę.

  BTW:
  Czytam sobie teraz sporo o głodzie na Ukrainie w latach 30-tych. Ma ktoś jakieś dane o tym, czy to ludobójstwo było zamierzone? Podobno jest kontrowersja, jedni historycy uważają, że głód wystąpił niejako "przy okazji" innych zdarzeń, inni - że był zaplanowany.
   
 14. Słupek

  Słupek Member

  Posty:
  335
  Polubienia:
  2
  Operacja wycięcia wyrostka i napaść z nożem jest to samo - zadawanie ran ciętych, różni się jedynie rozmiarem szkody. Też sobie mogę wymyślić aksjomat, że rany cięte są złe i na tej podstawie domagać się zdelegalizowania chirurgii, ale jakoś za bardzo w tym sensu nie widzę, podobnie jak w Twoich dogmatach.

  Nieprawda. Jestem stanowczym przeciwnikiem agresji.
  Bardzo miły i rozsądny człowiek, muszę przyznać.

  Jak już wyżej wspomniałem, to że socliberalizm czy neoliberalizm prowadzi do ludobójstwa należy wykazać, a nie przyjąć na wiarę.

  Dopóki pomysł, że można zmieniać system bez demokratycznej decyzji, z poszanowaniem praw mniejszości, nie zostanie odrzucony w 100%, dopóty państwowe, prywatne, spółdzielcze ludobójstwo będzie realne.
   
 15. Shemyazz

  Shemyazz New Member

  Posty:
  500
  Polubienia:
  33
  Cały ten wątek to jeden wielki kwiatek.
  Zaraz się okaże, że socjaliści są winni plamom na Słońcu.

  Socjalizm, jak sama nazwa wskazuje, jest ruchem prospołecznym. Teoretycy komunizmu nie planowali żadnego ludobójstwa. Jedynymi ofiarami mieliby jedynie być czynni kontrrewolucjoniści. Ale socjaliści nie różnią się tutaj zbytnio od libertarian - wszak na tym forum poklask znajdują osoby mordujące polityków - "wrogów klasowych".

  Wkładanie w usta Marksa "holokaustu" jest bardzo rzucającym się w oczy anachronizmem.
   
 16. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 275
  Polubienia:
  19 786
  O których teoretykach mówisz? Bo trochę ich było, z czego 2/3 to kompletne zjeby z makabrycznymi jazdami w stylu "Nowy Człowiek", a 1/3 naiwni utopiści, za plecami których mordy knuli bolszewicy.

  Szczerze? Pierwszy raz słyszę o tym, żeby głód wystąpił niejako "przy okazji". Może pomyliło ci się z irlandzkim głodem ziemniaczanym - Irlandczycy do dzisiaj uważają, że państwo brytyjskie chciało ich zagłodzić na śmierć.
   
 17. Rattlesnake

  Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

  Posty:
  3 588
  Polubienia:
  1 423
  @Kawador

  w tym sensie, że śmierć głodowa milionów nie była celem, tylko celem było odebranie żywności i kolektywizacja, a głód został po prostu zaakceptowany jako konsekwencja tego. Wg. innych Wielki Głód spowodowano intencjonalnie, w celu pacyfikacji Ukrainy - i co do tego nie wiem, czy są jakieś jednoznaczne źródła.

  @Shemyazz - poszperałem, istotnie, prawidłowy cytat to: "Klasy i rasy, które są zbyt słabe, żeby opanować nowe warunki życia, muszą zniknąć", o holokauście pisał zdaje się drugi z tej parki. Nie, za plamy na słońcu czerwoni nie odpowiadają. Odpowiadają za agresję, która jest ich ideą.

  @Słupek, masz rację, to zupełny przypadek, że klasy i rasy zbyt słabe zniknęły, że Marks jest ojcem socjalizmu "naukowego", że jego oblicze zdobiło sztandary w państwach najbardziej zbrodniczych. Przypadkiem nazizm to też socjalizm, gdzie również trochę ras poznikało. Nie będziemy się kłócić o te parę drobiazgów, bo przecież idea jest fajna - zajumać własność i dać biednym. A komu zabrać i dlaczego to już zdecydują nadludzie u władzy, bo zwykli ludzie sami się swoją własnością rządzić nie mogą, bo albo nie chcą się podzielić albo są Żydami.

  Jednego nie mogę pojąć - jakim cudem byłeś libertarianinem???

  "Zmieniać system demokratycznie, z poszanowaniem praw mniejszości" - szczególnie tych praw, które były przedmiotem głosowania :D :D :D ?
   
 18. Trigger Happy

  Trigger Happy Mądry tato Członek Załogi

  Posty:
  2 948
  Polubienia:
  806
  Uderz w stół, bolszewik się odezwie :)
   
 19. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  12 097
  Polubienia:
  20 247
  Dopiero teraz to zauważyłem. Trzeba wyraźnie oddzielić ludzi wyznających agoryzm SEK III od różnych cwel-hujków, którzy się próbują podłączyć się pod libertarianizm. Konkin to właśnie libertariańska lewica i nie ma tam nic z tych rzeczy o których piszesz.
   
 20. Anonymous

  Anonymous Guest

  Czytałem Suworowa, różne biografie Stalina, trochę książek o bolszewikach i IIWŚ, etc. przez co kilka razy spotkałem się z tym, jak Stalin mówił podwładnym, by nie dokumentowali tego co robią.

  Podobnie nie znajdziesz na piśmie, że Hitler wydał własnoręcznie rozkaz likwidacji Żydów.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Konferencja_w_Wannsee

  Drugą rzeczą jest to, że widząc co się dzieje mogli to przerwać, następnie mieli doświadczenia z pacyfikacji i okupacji z okresu wojny domowej i dojścia do władzy. Mogli sobie też łatwo wyobrazić, czym się skończy odbieranie zboża i różne zakazy w jego nabywaniu.

  W świetle wcześniejszych faktów i zdobyczy rewolucji październikowej, można przyjąć ze 100% pewnością, że zostało to zamierzone.

  Istnieje jakościowa różnica między nami a nimi. Libertarianin kara w obronie i jeżeli coś komuś narzuca, to tylko na swojej własności.

  Za czynnego kontrrewolucjonistę trojka( lotny patrol złożony z prokuratora i dwóch czekistów) mogła uznać każdego i to miało miejsce. Dziwnym trafem komuniści mordowali od samego początku, a nie dopiero wtedy, kiedy system mógł zacząć się degenerować. Nie ma żadnego przykładu państwa komunistycznego, gdzie nie byłoby obozów, mordów, zesłań, cenzury i rozrostu służb.

  To tak jakbyś zestawił mordercę z wymierzoną mu karą śmierci. Tak się nie da.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.