Śmieszkowanie - tak czy nie?

Śmieszkujesz?

 • Raczej nie

  Votes: 2 6,7%
 • Czasami ;)

  Votes: 13 43,3%
 • Ile się da xD

  Votes: 15 50,0%

 • Total voters
  30

DEZ.informacja

#osobno
118
67
Wipler w programie telewizyjnym pyta czy Szumlewicz był na otwarciu, Korwin na pytanie o nieślubne dzieci mówi, że jest "konserwatywnym liberałem".. Co?! jutro powie, że tak działa wolny rynek, a pojutrze, że jego stary jest fanatykiem wędkarstwa xD.

Liby też dużo śmieszkują, może nawet więcej niż reszta. Narodowi socjaliści z PiSu np. zawsze mają bul dupy o wszystko.. Ja osobiście zazwyczaj mało śmieszkowałem, ale wykop.pl to zmienił. Teraz robię to często, głównie na #mirko

A ty libie, śmieszkujesz? Co sądzisz o śmieszkach?
 
C

Cngelx

Guest
Już nigdy nie wrócą te czasy kiedy czanmowa była znana tylko wąskiej elicie i była kompletnie niezrozumiała dla "normalnych ludzi" :(
 

cyklista

Well-Known Member
518
574
Nie wszystkich bawi to samo i nie każdy z nas żartuje w ten sam sposób. Psychologowie dzielą poczucie humoru na kilka typów. Niezależnie od tego, do której grupy należymy, najważniejsze, by w ogóle mieć poczucie humoru.

Psycholog Rod Martin wprowadził podział na cztery typu poczucia humoru:

 1. afiliacyjny
 2. wzmacniający "ja"
 3. agresywny
 4. poniżający "ja"
Pierwszy typ humoru, afiliacyjny to taki, który służy budowaniu i podtrzymywaniu relacji. Osoba, która go posiada, skupia się na tym, by tworzyć dobrą atmosferę w grupie, zmniejsza dystans. Typ wzmacniający "ja" polega na śmianiu się z samego siebie i z tego, co nas spotyka, w taki sposób, że poprawia to nam nastrój. Typ agresywny odznacza się sarkazmem, często osoby go posiadające mają negatywny stosunek do innych i wyrażają go za pomocą żartów. Typ poniżający "ja" polega na śmianiu się z samego siebie, ale w sposób atakujący i krytyczny.

Jak podkreśla Rod Martin, w różnych sytuacjach przejawiamy cechy różnych rodzajów humoru, jednak każdy z nas ma tendencje w kierunku jednego określonego typu. Oczywiście każdy, kto ma poczucie humoru. Zdaniem Martina korzyści z jego posiadania są oczywiste - poczucie humoru czyni nas bardziej atrakcyjnymi, ułatwia nam funkcjonowanie w społeczeństwie.

Rzecz jasna każdy typ poczucia humoru ma swoje wady i zalety. Typy afiliacyjny i wzmacniający "ja" łączą się z ekstrawertyzmem, typ poniżający "ja" często idzie w parze z neurotycznością. Typ agresywny bywa przykry i trudny do zniesienia dla innych osób. Jednak, jak twierdzi Rod Martin, każdy z nich jest potrzebny. - Nie chodzi właściwie o to, jaki mamy typ poczucia humoru, lecz w jaki sposób humoru używamy - zauważa psycholog. Aby dowiedzieć się, który typ reprezentujesz, możesz wykonać test, który psycholog zamieścił na stronie The Cut.
Źródło : businessinsider.com.pl
 

piezol

Jebać życie
1 176
4 103
Kurcze, @cyklista twój post wygląda mniej więcej tak, jakbym wpisał "co to jest poczucie humoru?" w google'a i kilknął w pierwszy link.
Idąc dalej - czy dowcipy o na przykład mniejszościach etnicznych mających zakrzywione nosy wpadają tutaj w kategorię poczucia humoru "afiliacyjnego", czy "agresywnego"?
Ja takich skomplikowanych zagadek nie jestem w stanie rozwiązać, jak powszechnie wiadomo jestem nie używającym mózgu człowiekiem bez osobowości i jestem w stanie ogarnąć tylko self-deprecating humour
 

ckl78

Well-Known Member
1 233
1 511
Mam zespół jelita drażliwego - śmieję się często i głośno. Na szczęście mam jeszcze wszystkie zęby.

1637332295121.jpeg
 
Do góry Bottom