Senator Joseph R. McCarthy

Pestek

Well-Known Member
688
1 676
To mój pierwszy post na forum, więc witam wszystkich zainteresowanych tematami wolnościowymi!

Dziś obejrzałem ciekawą prezentacje na temat Joseph'a McCarthy'ego na youtube. Autor nie kto inny jak Stefan Molyneux. A że nie mam zwykle z kim się podzielić myślami i powymieniać opiniami, to postanowiłem wkleić temat na forum.
()

Parę ciekawych informacji z prezentacji:

W Chinach Mao Zedonga komuniści zabili od 50 do 73 milionów ludzi(różne statystyki). Generalnie się mówi o zbrodniach nazistowskich, a nie tyle o komunistycznych, które przewyższają kilkakrotnie te nazistowskie.
Do dojścia do władzy komunistów przyczyniły się zinfiltrowane przez komunistów służby USA, które wysyłały błędne informacje na temat opozycji do komunistów, oczerniając ich a idealizując samego Zedonga.
Podobnie jak w sprawie dojścia do władzy Castro na Kubie, media też miały w tym udział. USA zaprzestało wsparcia dla opozycji w Chinach, i nie wsparło Korei, co doprowadziło do zajęcia Korei Południowej przez Północną, i dojścia do władzy Zedonga.

McCarthy po wojnie dostał informacje od służb, według których właśnie służby USA i władze zostały mocno zinfiltrowane przez komunistów uciekających z powojennej europy. Słynne były przesłuchania i przemówienia McCarthy'ego i generalnie lęk w społeczeństwie z powodu komunistów przenikających do władzy w państwie.

Alger Hiss, komunista które przeniknął do Departamentu stanu USA(ciekawe skojarzenie z działaniami departamentu pod przewodnictwem Hilary w dzisiejszej USA), o którym ostrzegał były sowiecki agent w USA, brał udział w negocjacjach w Jałcie, które doprowadziły do oddania wschodniej europy(w tym Polski) pod panowanie komunistów. Był także sekretarzem generalnym w założycielskim konklawe Organizacji Narodów Zjednoczonych(ONZ).
ONZ stworzona przez komunistów to w tym momencie żadne halo, ale ciekawostka na temat genezy.

Pare ciekawych cytatów:
"End up of socialism, is communism" ~Lenin

To w kontekście Jarka budującego w Polsce socjalizm...
Czy macie podobne myśli na temat dalszych jego rządów, a może inne?

"Communism is socialism plus class, and fascism is socialism plus nation. "

Znowu mi się Jarek na myśl nasuwa. Czy można powiedzieć, że buduje w Polsce faszyzm?


Prezentacja jak zwykle u Stefana naszprycowana ciekawostkami i faktami historyczymi, o których się zwykle nie słyszy. A może to tylko ja nie jestem na tyle zaawansowanym "wolnomyślicielem", że mnie interesują. Zapraszam do wyrażenia swoich myśli i obejrzenia samej prezentacji. Hej.
 
OP
Pestek

Pestek

Well-Known Member
688
1 676
Temat jest o McCarthy'm, nie o Stefane. Dzięki za opinie. Można mieć różne zdanie na temat jego ostatnich działań, ale tutaj chciałem pomówić o McCarthy'm, i ciekawych faktach przedstawionych w prezentacji. Można się czegoś nauczyć nawet od wroga(nie uważam Stefana za wroga).
 

Alu

Well-Known Member
4 182
7 825
Jest różnica między zagłodzeniem ludzi błędnymi teoriami ekonomicznymi a celową eksterminacją w obozach zagłady.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 587
20 478
Chłopie, co ty pieprzysz? Jakie nieumyślne? Komuniści w samych Sowietach jak najbardziej celowo pozbawili życia ok. 20 milionów ludzi. W sposób skrupulatnie zaplanowany dokonywali eksterminacji części nawet swojej populacji, tylko dla celów inżynieryjno-społecznych. Weź może nie pierdol głupot i nie pluj na (masowe) groby, co?
 

Alu

Well-Known Member
4 182
7 825
Nie zdejmuję odpowiedzialności z komunistów, więc się tak nie unoś. Odnosiłem się do tekstu "W Chinach Mao Zedonga komuniści zabili od 50 do 73 milionów ludzi". Większość z nich to ofiary głodu. Jeśli chce się łączyć pośrednie i bezpośrednie ofiary komunistów to wg mnie lepszym sformułowaniem byłoby "są odpowiedzialni za śmierć" albo "w skutek działań komunistów zginęło z głodu tylu a tylu Chińczyków".

A jeśli chce się pisać o zabijaniu to jednak wypadałoby dla jasności napisać o co chodzi, zwłaszcza jeśli się to porównuje to z przemysłowym uśmiercaniem "podludzi" w nazistowskich obozach. Czy jest to porównywalne niech sobie każdy sam oceni.
 
Ostatnia edycja:

Król Julian

Well-Known Member
909
1 871
Zarówno Stalin na początku 30-tych jak i Mao podczas Wielkiego Skoku wiedzieli, że ich polityka doprowadziła do wybuchu klęski głodu, ale kompletnie nic z tym nie zrobili. Zagranicy wciskano kit że wszystko jest w porządku, a eksport żywności z ZSRR i ChRL w tamtych latach nawet wzrósł. Także nie pierdolmy że to były działania "nieumyślne". Komuniści wkalkulowali je sobie po prostu na zimno w "koszty społeczne" i tyle. Jako ciekawostkę dodam że w podobny sposób (poprzez sztucznie wywołany głód) naziole planowali "przystrzyc" po wojnie ludność Polski i podbitych obszarów ZSRR (zob. Hunger Plan)
 
Ostatnia edycja:

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
Śmierć głodowa to najgorsza śmierć z możliwych. Ruscy mieli w tym wprawę. Najpierw bolszewicy za Lenina, a potem Stalin celowo zagłodzili ok. 10-12 milionów ludzi. Polecam w tym temacie książkę "Największa grabież w historii. Jak bolszewicy złupili Rosję" Seana McMeekina. Gość argumentuje na podstawie materiałów źródłowych, że klęska głodu z lat 1921-22 była tylko w niewielkim stopniu spowodowana powojenną sytuacją ekonomiczną w Rosji. Główny czynnik prowadzący do głodu i milionowych zgonów to centralne planowanie i konfiskata jedzenia (tzw. prodrazvyorstka). Były to działania premedytowane.

https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_famine_of_1921–22
https://en.wikipedia.org/wiki/Prodrazvyorstka
 

Alu

Well-Known Member
4 182
7 825
Zarówno Stalin na początku 30-tych jak i Mao podczas Wielkiego Skoku wiedzieli, że ich polityka doprowadziła do wybuchu klęski głodu, ale kompletnie nic z tym nie zrobili. Zagranicy wciskano kit że wszystko jest w porządku, a eksport żywności z tych ZSRR i ChRL w tamtych latach nawet wzrósł. Także nie pierdolmy że to były działania "nieumyślne". Komuniści wkalkulowali je sobie po prostu na zimno w "koszty społeczne" i tyle. Jako ciekawostkę dodam że w podobny sposób (poprzez sztucznie wywołany głód) naziole planowali "przystrzyc" po wojnie ludność Polski i podbitych obszarów ZSRR (zob. Hunger Plan)
Przemyślałem to, masz rację Julianie.
Jeśli ktoś kradnie żywność ze świadomością, że okradziony umrze z głodu to jest to morderstwo.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 569
10 972
Z punktu widzenia trupa to obojętne czy sprawca działał umyślnie czy nie. Co by nie mówić o niemieckim systemie masowej eksterminacji, to był on nastawiony na wydajność i człowiek się nie męczył zbyt długo. Jakbym miał umrzeć to bym wolał 10 minut w gazie niż 3 tygodnie konać z głodu.

Zawsze miejcie trochę żarcia na czarną godzinę.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 699
7 641
Z punktu widzenia trupa to obojętne czy sprawca działał umyślnie czy nie. Co by nie mówić o niemieckim systemie masowej eksterminacji, to był on nastawiony na wydajność i człowiek się nie męczył zbyt długo. Jakbym miał umrzeć to bym wolał 10 minut w gazie niż 3 tygodnie konać z głodu.

Zawsze miejcie trochę żarcia na czarną godzinę.
A dla mnie to jest różnica, bo jednak ktoś ten głód przeżył, a gdy żyd szedł do gazu to wychodził tylko kominem, miał zerowe szanse na przeżycie.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
7 587
20 478
A jeśli chce się pisać o zabijaniu to jednak wypadałoby dla jasności napisać o co chodzi, zwłaszcza jeśli się to porównuje to z przemysłowym uśmiercaniem "podludzi" w nazistowskich obozach. Czy jest to porównywalne niech sobie każdy sam oceni.
A ty myślisz, że kim inspirował się Hitler, otwierając swe obozy zagłady? Przecież to ze wschodu szło do Niemiec całe know-how! Zwracano na to uwagę w znakomitym "The Soviet Story", zrównując wreszcie ze sobą oba te systemy.
"Czy to jest porównywalne"... kurwa! Gadasz jak typowy leming z Zachodniej Europy, dla którego nazizm to celowe zło, a komunizm - przypadkowe, niechcące, nieświadome wypaczenia. Weź się może ogarnij, co?

Zresztą głodów było więcej:
https://en.wikipedia.org/wiki/Kazakh_famine_of_1919–1922
https://en.wikipedia.org/wiki/1921–22_famine_in_Tatarstan
https://en.wikipedia.org/wiki/Kazakhstan_famine_of_1932-1933

Warto zauważyć, że głód był metodą polityczną, uderzającą przede wszystkim w konkretne, etniczne grupy. Pisał o tym Robert Conquest w swojej książce:
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Harvest_of_Sorrow
 

Alu

Well-Known Member
4 182
7 825
Fat, z Tobą już nie dyskutuję bo jesteś nieuprzejmy.
Weź przykład z Juliana, który potrafi zaorać interlokutora zachowując minimum kultury.
 

Król Julian

Well-Known Member
909
1 871
Jeśli ktoś kradnie żywność ze świadomością, że okradziony umrze z głodu to jest to morderstwo.
No ba, w 1932 r. Sowieci wprowadzili tzw. Ustawę o Pięciu Kłosach - na jej podstawie można było skazać na śmierć za kradzież pięciu kłosów zboża z kołchozowego pola nawet 14-latka! Ponieważ chłopi próbowali ratować się przed śmiercią głodową ucieczką do miast, wprowadzono tzw. paszporty wewnętrzne, żeby kontrolować ruch ludności między różnymi rejonami ZSRR (zniesiono je dopiero w latach 70-tych). Granice z krajami "kapitalistycznymi" poobstawiano wojskiem, żeby nikt nie próbował przez nie uciec. Komuniści nie tylko nie próbowali walczyć z głodem, ale starali się utrudnić ludziom walkę o przetrwanie. Trudno o przykład większego skurwysyństwa. Dla porównania, kiedy susza spowodowała klęskę głodu w Rosji w latach 1891-1892, zmarło "tylko" ok. 375 000 ludzi, ponieważ władze carskie podjęły szybko wielką akcję ratunkową dla zagrożonych głodem chłopów. Komuniści nie robili nic, a nawet utrudniali ratunek na własną rękę, więc za każdym razem gdy w ZSRR wybuchał głód - czy to w latach 1921-22, 1932-33 czy 1946-47, ofiary szły w miliony. Przykładowo, w 1947 roku, kiedy głód zaczął na przednówku przybierać na sile, ogłoszono kierując się "szczerym humanizmem" nowy ukaz „za kradzież mienia państwowego i kołchozowego” ze straszliwą listą wszelkich możliwych kar. Dodatkowo, zmniejszono działki przyzagrodowe o połowę i dowalono drakońskie podatki.
 
Ostatnia edycja:

Sorasil

Well-Known Member
134
389
Stalin wprost mówił, że zamierza rozprawić się z "kułakami", przy czym każdy mógł nim zostać, bo nie było żadnego kryterium przynależności do tej grupy. I żeby tylko zabierano im jedzenie. Zabraniano nawet pomagania im:

Dla uzyskania odpowiedniego efektu zastraszania na miejsce rozkułaczania spędzano całą wieś i zachęcano do współudziału. W akcji uczestniczył lokalny aktyw partyjny, członkowie komitetów biedoty. W rejonach, gdzie spodziewano się oporu, akcję zabezpieczały oddziały OGPU. Rozkułaczanie obejmowało odebranie inwentarza żywego, wyburzenie domu lub zabudowań gospodarczych. W przypadku oporu stosowano rozstrzelanie. Ziemię rolną przejmował kołchoz.

Aktywni uczestnicy i członkowie komitetów biedoty mogli liczyć na wynagrodzenie w postaci udziału w rozgrabionym majątku. Otrzymywali sprzęty domowe, mniejszy inwentarz lub skonfiskowaną żywność. Surowo zakazywano udzielania jakiejkolwiek pomocy rozkułaczonym jako wrogom ludu. Chłop uznany za kułaka i jego rodzina podlegał deportacji do obozów GUŁAG-u lub zesłaniu do odległych rejonów ZSRR. Jeżeli uniknął deportacji, nie wolno mu było pozostać w rodzinnej wsi, w szczególności zakazane było przyjmowanie byłych kułaków do kołchozów. Z tego względu rodziny rozkułaczonych – o ile nie zostały zesłane – były zmuszane do emigracji do miast, gdzie trwała forsowna industrializacja w ramach pierwszej pięciolatki.

Po ogłoszeniu przez Stalina programu przyśpieszonej kolektywizacji oraz „likwidacji kułactwa jako klasy” rozkułaczanie było stosowane masowo. W przypadku szczególnie opornych rejonów Rosji i Ukrainy rozkułaczaniu poddawano niejednokrotnie wszystkie gospodarstwa we wsi[2].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rozkułaczanie

Stalin dobrze wiedział, co robi. Przeciwko jego decyzji m. in. protestowała jego żona i Bucharin. Ta pierwsza popełniła samobójstwo. Ten ostatni miał drogo później za to zapłacić.

Nie był to pierwszy przypadek bestialstwa komunistów. Już podczas wojny domowej za czasów Lenina oddziały aprowizacyjne konfiskowały chłopom nawet ziarno siewne. Kompletnie nie liczyli się z tym, że skazują tym samym tysiące ludzi na śmierć. Po prostu było określone, ile pudów (jednostka miary w Rosji) ziarna ma być zebrane z danego regionu i tyle zabierali, a że szacunki były kompletnie oderwane od rzeczywistości i chłopi takiej ilości ziarna po prostu nie mieli, to już nikogo nie obchodziło. Pisał o tym m. in. Richard Pipes w Rosji Bolszewików.
 

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 177
20 196
FatBantha napisał:
A ty myślisz, że kim inspirował się Hitler, otwierając swe obozy zagłady?
Technicznie może tak, ale ideologicznie Hitler inspirował się ludobójstwem afrykańskich ludów Herero i Namaqua. Współodpowiedzialnym za zbrodnie był ówczesny komisarz Niemieckiej Afryki Płd.-Zach., doktor Heinrich Ernst Göring, ojciec Hermanna Göringa. Natomiast lekarz, któremu przesyłano czaszki zamordowanych tubylców, stworzył później naukowe uzasadnienie dla supremacji rasowej III Rzeszy.
 
Do góry Bottom