Satelitarne włamy na Wi-Fi

WnusioPinoczeta

Dawniej "Arturek"
665
1 499
Tak dziś reinstalując sterownik do wi fi zacząłem myśleć o tym
i czy to możliwe aby włamać się do sieci wi fi poprzez satelitę albo zawieszony w stratosferze balon?

Można laserem podsłuchiwać audio oddalone od wiele km dlaczego by nie można było tego zrobić z falami wi fi?
 
T

Tralalala

Guest
Anteny wifi mają konkretny zasięg w tym zasięgu musi znajdywać się atakujący inaczej nie zachodzi komunikacja. Jak jesteś w zasięgu to możesz przechwytywać dane które są przesyłane.
Jak masz czyjeś hasło do wifi i jesteś w zasięgu to podstawiasz swój komputer (zmieniasz mac adress na taki jaki ma router wifi) i wtedy ofiara łączy się z Tobą (o ile nadajesz silniejszy sygnał niż router), a Ty przekierowywujesz ruch na router i z routera dalej w świat. Tym samym używasz IP ofiary i możesz przechwycić dane i mieć do nich dostęp o ile nie są zaszyfrowane.

Filmik pierwszy z brzegu, nawet nie przeglądałem.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Moim zdaniem można. Tylko że im dalej tym drożej. Potrzebna do tego jest dobra antena kierunkowa (gabaryty), albo zestaw takich anten, dodatkowo wyposażonych w system pozycjonujący. Ja nie przypuszczam, by się włamywali z satelitów, bo mają tańsze sposoby na inwigilację.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Wytłumaczenie czego? Techniki budowy anten kierunkowych? Zobacz sobie jak duże są anteny kierunkowe, na duże odległości. A kierunkowość być musi, bo taka antena z dużej odległości widzi od cholery innych WiFi. Prędzej uwierzę w drony, które hakują WiFi, bo te operują z niewielkich odległości.
 
Do góry Bottom