Rzady Platformy

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
No i co? Zasada "wraz z rozwojem rewolucji walka klas się zaostrza" jest zawsze aktualna. Za peło jest człowiekowi gorzej bo płaci państwu więcej niż za pisiorków. Z kolei za pisdzielców było ciężej niż za komuchów z sojuszu bo i ZUS podskoczył i kilka podatków się podniosło, a i kilka opłat się zwiększyło czy też pojawiło. Natomiast jak było przed czerwoną hołotą z sojuszu to szczerze mówiąc nie wiem bo wtenczas sam za siebie jeszcze nie płaciłem ale coś mi podpowiada, że było lżej. Da się z tego wszystkiego również wywróżyć, że cokolwiek nastąpi po socjalistach z platformy, będzie gorsze niż to co mamy teraz, czyli właściwie powinniśmy się cieszyć ze stanu obecnego, bo lepiej to już niestety było.
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
Bezsens, Polska jest rzadzona od 70 lat przez tych samych. Hipokryzja i klamstwo osiagnely najwyzszy poziom za Platformy. Za swoja niewiedze zagubieni Polacy zaplaca zmarnowanym zyciem swoim, swoich dzieci i wnukow.
Destrukcyjne mechanizmy kiedy jeden Polak jest skierowany przeciwko drugiemu Polakowi, gdzie polskie pieniadze sa skierowane przeciwko polskiej gospodarce /ostatnie podwyzki stop procentowych/ - te mechanizmy wprowadzily agentury sasiadow. Twoj sposob "nibymyslenia" jest dowodem ich dzialania w sferze swiadomosci i gwarantem kleski Polski i Ciebie kolego. Przed zyciem nie uciekniesz w puste slowa.
To:
http://niezalezna.pl/28313-kupujcie-lam ... 80%93-kozy
to zasluga bezradnych intelektualnie lemingow ktorym powiedziano ze nie sa wroblami tylko orlami i przyszlosc do nich nalezy.
To oni sciagneli na caly Narod nieszczescie.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Mixol napisał:
Twoj sposob "nibymyslenia" jest dowodem ich dzialania w sferze swiadomosci i gwarantem kleski Polski i Ciebie kolego. Przed zyciem nie uciekniesz w puste slowa.

… ??? … Aha … :)

Nie wiem co masz na myśli, coś nie tak z moją teorią? Niestety, jest ona poparta obserwacjami formularzy PIT 36.
Mixol napisał:
To:
http://niezalezna.pl/28313-kupujcie-lam ... 80%93-kozy
to zasluga bezradnych intelektualnie lemingow ktorym powiedziano ze nie sa wroblami tylko orlami i przyszlosc do nich nalezy.
To oni sciagneli na caly Narod nieszczescie.

O rzesz, kur….a, ja już mam lampę naftową i kozę! Nawet taką bajerancką, co to można zamienić monolityczną płytę żeliwną na górze na płytę z fajerką i sobie upichcić zupę na gwoździu albo potrawkę obierek po ziemniakach. Normalnie wizjoner ze mnie. O, przyszłości, jestem gotowy, przybywam! :D
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
Fajnie, ze masz poczucie humoru w bardzo niewesolej sytuacji. Proponuje lekture obowiazkowa pt "Placowka"
Polecam rowniez Wyspianskiego ktorego niesmiertelne " miales hamie zloty rog ostal ci sie jeno ..sznur" jest nadal aktualne w wersji " miales lemingu niepodlegla Ojczyzne..teraz masz Tuska z Komorowskim"
Odnosze wrazenie, ze wbrew pozorom jestesmy bardzo bliskich pogladow, wiec nie bede Cie przekonywal do spraw oczywistych.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
Może chodzi Mixolowi o czas przed podpisaniem przez Kaczyńskiego, Traktatu Lizbońskiego ? ;)
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
kawador napisał:
Mixol napisał:
To oni sciagneli na caly Narod nieszczescie.

A może było odwrotnie - Naród ściągnął ich na siebie?


Ja tam siebie kwalifikuję do "Narodu" i na nikogo żadnego nieszczęścia nie ściągałem, jedyne czego chcę to żeby się wszyscy odpierdolili.
 
M

Matrix

Guest
Rządy przystojniaków okazały się rządami niekompetencji, zdrady, wstydu. Ładny wizerunek polityków ładnie wyglądających w mediach uwiodły jedynie wyborców i dali sie nabrać na ich cyniczne obietnice.
Od tej pory nie trzeba zwracać uwagi na taki wizerunek, im ktoś skromniejszy, brzydszy, mniej elokwentny, ale bardziej uczciwy, nie liczący na medialny efekt tym godny większego zaufania.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Kurcze, Matrix, dałbym ci minusa ale czaję się aż będziesz mieć 19 by dać tego okrągłego. Im ktoś brzydszy tym bardziej uczciwy? Boże (moderatorze?), patrzysz i nie grzmisz? Ja bym powiedział, że jest pewien związek między głupotą i uczciwością bo od pewnego niskiego progu pomyślunku nie chce trafić do łba, że się innych nie trzeba słuchać, a i wyobraźni brakuje by wyciąć dobry numer. Jesteś uczciwa, Matrix?
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
Ciek napisał:
Kurcze, Matrix, dałbym ci minusa ale czaję się aż będziesz mieć 19 by dać tego okrągłego. Im ktoś brzydszy tym bardziej uczciwy? Boże (moderatorze?), patrzysz i nie grzmisz? Ja bym powiedział, że jest pewien związek między głupotą i uczciwością bo od pewnego niskiego progu pomyślunku nie chce trafić do łba, że się innych nie trzeba słuchać, a i wyobraźni brakuje by wyciąć dobry numer. Jesteś uczciwa, Matrix?
Ty jestes demagog - Im ktoś brzydszy tym bardziej uczciwy? T demagogia w najczystszej postaci. Przeciez dla polityka jego: wyglad zewnetrzny, zachowanie, to nic innego jak narzedzia pracy. Te garnitury Tuska i spolki po kilkanascie tysiecy PLN to nic innego jak odpowiednik zbroi rycerskiej w sredniowieczu. Maja przekonac malointeligientnych ze wlasciciel garnituru jest tak samo wysokiej jakosci jak sam garnitur. Czy tak jest w zyciu czy tez odwrotnie, ze wielu posiadaczy drogich garniturow kupionych za nasze podatki powinno od dawna pierdziec w pasiaki do konca ich pieskiego zycia. Churchil ze swoja brzydota obronil dumny Albion. Nie dajmy sie zwarjowac i zmanipulowac oceniajmy ludzi za ich dokonania a nie wyglad - ja wole po stokroc mniej urodnego ale porzadnego i patriotycznego od wymuskanych elegancikow w garniturach kupionych za moje pieniadze, ktorzy zdradza mnie za judaszowe srebrniki przy pierwszej okazji. Niech ich szlag trafi po stokroc. Masz absolutna racje piszac "ja chce tylko zeby sie odemnie odpierdolili" W pelni sie pod tym podpisuje, ja tez chce zeby kazdy zyl na swoj koszt i swoj sposob. Precz z totalitaryzmem!
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Czy w ramach jakiegoś olbrzymiego zaminusowania, tak oceniony ma szansę wygrać bana?
 
D

Deleted member 427

Guest
Ciek napisał:
Ja tam siebie kwalifikuję do "Narodu" i na nikogo żadnego nieszczęścia nie ściągałem, jedyne czego chcę to żeby się wszyscy odpierdolili.

Mamy demokracje. W demokracji Naród wybiera nieszczęście, a nie odwrotnie. Gdybyśmy żyli pod panowaniem monarchy tego czy innego, wówczas Mixol mógłby mówić, że rząd sprowadził na Naród nieszczęście. Ale nie żyjemy, więc nie rozumiem tej retoryki. Ona nie nadaje się do rzetelnego opisu rzeczywistości.
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
To nie tak. Mamy fasade demokracji i praworzadnosci. Ci ktorzy maja rzeczywista wladze sa niewidoczni, to oni przygotowuja na lata wprzod kandydatow na premierow i prezydentow. Narod ma iluzje wyboru, kogokolwiek by nie wybral zawsze wybierze kandydata "niewidzialnych" czy Tusk z Komorowskim wzieli sie jak krolik z kapelusza?
Oni tylko czekali, az sie doczekali, teraz z pewnosci juz jakis nastepny jest przygotowywany do bycia wybranym.
Narod wybiera miedzy kartami znaczonymi, a wszystkie sa znaczone - taka to demokracja.
W polskim wydaniu demokracja znaczy tyle co gra znaczonymi kartami, przy okraglym stole gdzie dookola siedza sami szulerzy. Dlatego jestesmy w rozpaczliwej sytuacji gospodarczej i pacie politycznym gdzie naprzeciwko siebie stanely zaciezne hufce agentur i miliony zrozpaczonych Rodakow.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
kawador napisał:
Ciek napisał:
Ja tam siebie kwalifikuję do "Narodu" i na nikogo żadnego nieszczęścia nie ściągałem, jedyne czego chcę to żeby się wszyscy odpierdolili.

Mamy demokracje. W demokracji Naród wybiera nieszczęście, a nie odwrotnie. Gdybyśmy żyli pod panowaniem monarchy tego czy innego, wówczas Mixol mógłby mówić, że rząd sprowadził na Naród nieszczęście. Ale nie żyjemy, więc nie rozumiem tej retoryki. Ona nie nadaje się do rzetelnego opisu rzeczywistości.

Przypomina mi to rozważania, czy pierwsze było jajko czy kura. Naród faktycznie coś sobie wybiera, tylko mam wątpliwości czy można to kwalifikować jako świadome oświadczenie woli. Propaganda i pospolite wprowadzenie w błąd robią swoje. Patrząc np. na casus Pana Świńskiego Ryja :) to jak dla mnie bardziej przypominało stręczycielstwo ze strony mediów niż wybór "Narodu".

Co do samej demokracji natomiast, to zawsze uważałem, że to twór wyjątkowo kruchy, który bez właściwych gwarancji prawnych (np. równość w prawie i wobec prawa, swoboda posiadania broni) zanika. Jako, że wiążę demokrację z równością, w momencie gdy pierwsze świnie okazują najrówniejsze, o demokracji więcej nie mówię, wtedy przydatny okazuje się choćby korwinowski zamordyzm. Patrząc na system społeczny powiedziałbym zatem, że mamy zamordyzm, a system polityczny nazwałbym partyjnym oligopolem, gdzie wejście na polityczny rynek jest mocno ograniczone jeśli nie niemożliwe ze względów proceduralnych (podpisy, listy wyborcze, progi), finansowych (wsparcie dla istniejących partii z budżetu) czy marketingowych (trójkąt duże media - politycy - razwiedka). W żadnym przypadku nie nazwałbym tego jednak demokracją. Demokracją totalitarną, bajzlem, ale nie demokracją. Kurcze, musimy to kiedyś rozkminić ale nie mam niestety czasu na dłuższe wynurzenia, rodzina wzywa :)
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
@kawador, skoro oddzielasz władzę od narodu, to tych co głosowali na rządzących też można z tego narodu wywalić i teoria o uciskanym narodzie się zgadza.
 
OP
OP
M

Mixol

New Member
90
1
Dokladnie taaak ! To sa czasy totalnej nieuczciwosci ze strony Panstwa czyli sprawujacych wladze. Czas robienia w balona mas ludzkich ktore nie sa w stanie obiektywnie ocenic wlasnej intelektualnej bezradnosci a co za tym idzie materialnego uposledzenia. Prawdziwa sytacja.- zawsze uwazalem, ze wolnosc prowadzi przez wiedze, podczas jednej dyskusji w gronie lemingow wobec ich calkowitej bezradnosci intelektualnej /paralizujaco-bolesnej glupoty i niewiedzy/
zaproponowalem: czytanie ksiazek i szukanie wiedzy na wlasna reke w Sieci, a nastepnie po kilku latach reeduakcji spolecznej i naukowej grzeczne zapytanie czy moga zabrac glos? Reakcja, oburzenie, wscieklosc, agresja, wyzwiska
Tak zareagowaly szare wroble na mysl ze przestana byc orlami /ktorymi nigdy ie byly/ Wszystko jest naniby: logika /PO ma swoja/ etyka /PO ma swoja/ Patriotyzm to wstyd, Wiara w sens egzystencji to ciemnogrod i moher, Zdrada - nie istnieje a Polska jest krajem praworzadnym i demokratycznym /w/g PO/ Oby ten zly sen jak najszybciej sie skonczyl.


Pochłaniacz azbestu napisał:
Mixol- twoje posty czytam po łebkach i bardzo wybiórczo więc zapytam wprost: jesteś PiSowcem?
Nie jestem PiSowcem. Bylem i jestem absolutnie bezpartyjny. Natomiast sam siebie na wlasny uzytek nazywam "czlowiekiem myslacym" Mam do wszystkich i wszystkiego jednakowy dystans, natomiast bardzo nielubie jak ktos po prostacku usiluje zrobic ze mnie balona, i pcha sie na sile ze swoja narracja.
Bliscy mi sa ludzie ktorzy nie przyjmuja niczego na slowa, a kazde slowo sprawdzaja 10xrazy. Nie ogladam TV, nie slucham radia, nie czytam gazet - tylko wybrane witryny w Sieci, duzo ksiazek. Uwazam, ze to co teraz jest robione z Polska jest porownywalne pod wzgledem szkodliwosci dla Narodu tylko z Targowica.
Dodam jeszcze, ze najwiekszym polskim nieszczesciem sa ci czlonkowie tego plemienia ktorzy nie potrafia zyc dla Polski, natomiast znakomicie potrafia zyc dla Obcych kosztem Polski. To zdrajcy. To jest glowny problem i kwestia "to be or not to be" !
 
D

Deleted member 427

Guest
Mixol napisał:
To nie tak. Mamy fasade demokracji i praworzadnosci.

Nieprawda. Mamy dojrzałą demokrację, wolne wybory i pełny dostęp do informacji (internet, prasa, radio, telewizja, rozmowy przy piwie ze znajomymi etc). Partie polityczne publikują swoje programy, w których jest czarno na białym napisane, co i jak. Czy co 4 lata masz możliwość zmiany władzy na lepszą/inną? - TAK/NIE; Możesz założyć klub i dyskutować na tematy polityczne, prowadzić agitkę polityczną etc? - TAK/NIE

Zastanów się, czego chcesz: żeby ludzie mieli maksymalny wpływ na rządy czy żeby rządy miały minimalny wpływ na ludzi. To pierwsze = komunizm utopijny, a to drugie ma niewiele wspólnego z demokracją.

Mixol napisał:
Ci ktorzy maja rzeczywista wladze sa niewidoczni, to oni przygotowuja na lata wprzod kandydatow na premierow i prezydentow.

I co z tego? Zabronisz im przygotowywać? Wedle mnie mogą nawet 20 lat kogoś przygotowywać, co z tego? Zmuszają cię do głosowania na podstawionych kandydatów? Przystawili ci kiedyś broń do skroni i powiedzieli "zagłosuj na Tuska albo zginiesz"?

Mixol napisał:
Narod ma iluzje wyboru

Nieprawda. Naród ma rzeczywisty wybór. Może wybrać "patriotę", który wypowie wojnę Rosji za Smoleńsk, może też nikogo nie wybierać. Dla mnie to jest sytuacja wolnego wyboru, więcej mieć nie można. Za odmowę uczestnictwa w demokracji nie ma jeszcze represji ani kar finansowych.

Ciek napisał:
W żadnym przypadku nie nazwałbym tego jednak demokracją. Demokracją totalitarną, bajzlem, ale nie demokracją.

Zachowujesz się dokładnie tak samo jak ci, którzy demokracji szlacheckiej nie chcą nazywać demokracją tylko nazywają anarchią. Wymyślasz jakieś przymiotniki "totalitarna", rzeczowniki "bajzel", podczas gdy to jest dojrzała demokracja, w pełnym rozkwicie.
 
Do góry Bottom