Rozkminy o Polkach w Anglii

C

Cngelx

Guest
Nagle ze 4 lata temu to wszystko ucichło i od tej pory dominuje trend odwrotny - idiotyzmem jest zostanie w tym kraju beznadziei bo ostatni gasi światło...

Aż tak szybko zmieniają się trendy i opinie u polaków o innych polakach?

Na moje to

Wariant 1:
Zazdrość minęła, gdyż opłacalność wyjazdu stała się o wiele mniej oczywista.

Wariant 2:
Wyjechało już tak wiele osób, że prawie każdy ma kogoś znajomego poza Polską. A o swoich nie wypada źle się wypowiadać.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 854
12 246
Na mój gust kilka lat temu była jeszcze ostra propaganda Zielonej Wyspy Szczęśliwości i wielu ludzi to kupowało jak ciepłe bułeczki, więc było przekonanych, że jak ktoś wyjeżdża to musi być frajerem, skoro mógł zostać i pławić się na miejscu w dobrobycie. Natomiast obecnie już chyba nawet ci ze średnim niedorozwojem umysłowym tej propagandy tak łatwo nie łykają i zdają sobie sprawę, że z peło wyszło jak zawsze.
 

deith

Active Member
230
169
Mnie zastanawia co innego. Pamiętam jak po wejściu do UE była wielka nagonka na emigrujących polaków. Gdzie był artykuł w internecie wspominający o emigracji tam komentarze miały jedną treść dotyczącą masowego kurestwa polek z czarnuchami, naśmiewania się z wykształciuchów co się szmacą na zmywaku zamiast w kraju jak człowiek za biurkiem pracować, sugerowanie że uciekają z kraju największe odpady co sobie poradzić w życiu nie potrafią etc. I większość komentarzy miały tę samą wymowę. Nagle ze 4 lata temu to wszystko ucichło i od tej pory dominuje trend odwrotny - idiotyzmem jest zostanie w tym kraju beznadziei bo ostatni gasi światło...

Aż tak szybko zmieniają się trendy i opinie u polaków o innych polakach?

To jest bardzo proste, najpierw myśleli, że na zmywaku to szmacenie się za grosze a jak już pokończyli uniwersytety to spotkanie z życiem nie było takie piękne.

Najlatwiej wyjechac i jechac jaka to ta Polska taka i owaka. Tylko o czym to swiadczy?
O czym?
 
Do góry Bottom