Ron Paul

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Bart Es napisał:
Przed momentem trafiłem, zaskakująco na dosyć obszernego newsa na TVN24.pl przedstawiającego opinię RP na temat działań rządu USA w sprawie świnskiej grypy. Rzadko się to zdarza więc tym milej trafić na taki artykulik.

http://www.tvn24.pl/-1,1599692,0,1,trak ... omosc.html

czasami pojawiają się jakieś ciekawsze artykuły/filmy, oni tego wszystkiego nie ogarniają,
ale często znikają z mejnstrimowych mediów /portali takie rzeczy bardzo szybko co nie raz zauważyłem na onecie lub interi

myk, chwila i nie ma,
 
A

Anonymous

Guest
To zwróć uwagę na konstrukcję tego artykułu:

http://www.forbes.com/2009/04/30/countr ... nsafe.html

Początek:

"Though many travelers have crossed Mexico off their summer wish lists, it's not the only region with a travel alert."

I dalej zrównanie Meksyku (ustawionego na pierwszym miejscu) z listą:
Madagaskar, Kolumbia, Jemen, Gruzja, Sudan, Republika Środkowoafrykańska, Czad itd
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Hermilion napisał:
To zwróć uwagę na konstrukcję tego artykułu:

http://www.forbes.com/2009/04/30/countr ... nsafe.html

Początek:

"Though many travelers have crossed Mexico off their summer wish lists, it's not the only region with a travel alert."

I dalej zrównanie Meksyku (ustawionego na pierwszym miejscu) z listą:
Madagaskar, Kolumbia, Jemen, Gruzja, Sudan, Republika Środkowoafrykańska, Czad itd

nie chce się przyłączyć dobrowolnie do UPA ? [ Unii Państw Amerykańskich ]
 
A

Antoni Wiech

Guest
No spoko, tylko, że to wygląda tak jakby rząd chciał po prostu przejąc całkowicie władzę nad pieniądzem od FEDu, czyli tak naprawdę to przesunięcie władzy od jednych państwowców do drugich.

No chyba, że zlikwidują FED i wprowadzą standart złota :D
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Nie tyle chodzi mi o treść tego, co mówi czy o działalność polityczną co o formę prezentacji.

Błąd jaki popełnia się tutaj (w sumie mój błąd w dużej części), to rozpatrywanie ekstremów. Jest to działalność naukowa (czy może raczej aspirująca do naukowej ;) ).

Forum to dyskusje publiczne, powszechnie dostępne. Może dobrze byłoby zakreślić granice tych dyskusji w taki sposób, żeby działalność doktrynerska i działalność polityczna zostały rozdzielone. Doktrynerska na spotkaniach kameralnych, gdzie rozmówcy mogą założyć podobny poziom określonej wiedzy u siebie. Doktryna rozwijana może też być w esejach, artykułach czy opracowaniach, tam, gdzie sięgają naprawdę zainteresowani, tam nie zgnoi się w pyskówkach i "oraniu" tak łatwo.

Działalność polityczna może dominować we wszelkich dyskusjach publicznych, w szczególności forumowych.

Przy takim założeniu punktem odniesienia wydaje mi się styl prezentowany przez Rona Paula. Pozytywny, konkretny i kulturalny (sic!) przekaz pewnego siebie i zadowolonego z życia człowieka. Wypowiedzi, które odnoszą się do tego co tu, teraz i co najczęściej.

Może warto się zastanowić nad jakimś wzorcem w tym zakresie, który warto promować (przede wszystkim samemu go stosując)?
 
A

Anonymous

Guest
Ok możemy pisać o ekstremach w śmietniku, albo w innym dziale ;), a tutaj o libertariańskiej powszedniości. Musisz namówić Qatryka by więcej pisał, on mi się kojarzy z Ronem Paulem :). Tylko pasowałoby uściślić co się rozumie pod postacią ekstremy. Sama prywatyzacja policji, czy całego państwa to już ekstremum :). Ja chyba mało używam kolokwialnych słów?

Ron Paul jest spoko :).

http://www.youtube.com/watch?v=DIWicscEX5w&eurl= - piękna przemowa :).

No wiesz, jak użytkownicy ciągle zakładają te same tematy, to może warto wtedy założyć zupełnie inny wątek, by nie było wrażenia monotematyczności? Ja tak zrobiłem z libertarian pledge, bo chciałem podyskutować o konkretnym libertariańskim rozwiązaniu i wywiązała się dyskusja o pryncypiach :).

Mi najbardziej brakuje dyskusji o wolnościowych powieściach i filmach, ale tu trochę mojej winy bo nie mogę znaleźć nic konkretnego na necie :(. Szykuje jeden temat do hyde parku o pewnej powieści, ale muszą ją najpierw przeczytać :). Zabieram sie do tego od południa, ale ciągle pisałem posty i zajmowałem się codziennymi swoimi sprawami.

Pax między libertariany!
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
No wiesz, kiedyś postawiliśmy, że zrobimy z Włodka naszego Rona Paula, ale pojechał na Islandię.

A serio, to oczywiście jest to wzorzec skuteczności w propagowaniu myśli wolnościowej (w przeciwieństwie do JKM, który zasługi ma, ale za wzorzec uchodzić nie może). Pamiętam jeszcze teksty Harry'ego Browne i też kolo był na poziomie.
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Nie chodzi mi o ekstrema w rozumieniu nie-libertarianina tylko o ekstrema w rozumieniu libertarianina, tak więc prywatyzacja armii, policji, likwidacja państwa to nie jest ekstremum :)

Nie chodzi i też o szarżę na mainstream, bo za mało mamy husarii na to, tylko o posprzątanie tego, co już mamy, w szczególności Forum.
 
D

Deleted member 427

Guest
Ron Paul jest mega spoko kolesiem, w zasadzie to zgadzam się ze wszystkim, co mówi. Niestety wielkich szans na zdziałanie czegokolwiek realnego w polityce nie ma, może jego syn się wybije. A ojcu może pozwolą z łaski przeprowadzić audyt w FEDzie, kiedy już spalą i przepuszczą przez niszczarkę wszystkie dokumenty :)
 

albertgalt

New Member
4
0
Mam wrażenie, że Paul jest troszkę niedoceniany :

http://politicalticker.blogs.cnn.com/20 ... omination/

" According to the poll, taken before the announcement of Osama bin Laden's death, President Barack Obama has an edge over all the top GOP candidates in hypothetical match-ups.

Who does best against Obama? Paul. The congressman from Texas, who also ran as a libertarian candidate for president in 1988 and who is well liked by many in the tea party movement, trails the president by only seven points (52 to 45 percent) in a hypothetical general election showdown. Huckabee trails by eight points, with Romney down 11 points to Obama. "
 
A

Anonymous

Guest
s7CFd.jpg


Swoją drogą na poprzednim forum był o nim potężny wątek.
 
D

Deleted member 427

Guest
Krótko i zwięźle. Brakuje tylko "okienka" z bronią palną i podpisów - pod Brunatnym Czerwonym coś w stylu "Od ochrony są policja i rząd".
 
Do góry Bottom