1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Rasizm, antropologia itp.

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Północny, 6 Luty 2012.

 1. Północny

  Północny Active Member

  Posty:
  90
  Polubienia:
  129
  Temat stary jak świat, ale chciałbym poznać wasze zdanie.
  Uznajecie istnienie ras? Czy inteligencja w mniejszym czy większym stopniu jest zależna od rasy? Czy mieszanie się ras jest zjawiskiem pozytywnym, czy negatywnym? Czy zamierzacie zachować czystość krwi?

  Dodatkowo wywód jakiegoś (zdaje się) kolektywisty:
  http://kontrowersje.net/tresc/biala_ras ... e%E2%80%A6
   
 2. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 952
  Polubienia:
  19 756
  Tak. Uznaję istnienie ras.

  Inteligencja jest zależna od rasy. Są opracowania.

  Mieszanie się ras jest zjawiskiem pozytywnym o ile nie jest masowe.

  Gdybym w Afryce widział ładną młodą murzynkę i byłaby chętna, to bym nabił uszlachetniając czarną rasę. To samo w Azji.

  Pieprzy głupoty. Nie mam siły doczytać i komentować. Natomiast ginie nie biała rasa a Cywilizacja Białego Człowieka. Różnica.
  Operetka skończy się wcześniej czy później rzezią de-cywilizatorów.
   
  Doman lubi to.
 3. Lancaster

  Lancaster Kapłan Pustki

  Posty:
  1 136
  Polubienia:
  1 025
  Każdy do tego pochodzi indywidualnie. Jedni chcą wieszać polityków wraz z potomstwem ,inni bez. Ja osobiście uważam ,że wartość człowieka nie zależy od genów (pochodzenia ,rasy itd) tylko od tego jak zapisał swoją tabulę rasę . To że mam chłopskie pochodzenie nie znaczy ,że jakiś jebany szlachcic jest ode mnie więcej wart. Jeszcze nigdy nie rozmawiałem z murzynem ,ale nie sądzę żeby się od nas bardzo różnili. Dla mnie ktoś może być nawet niebieski jak w awatarze byle mnie nie okradał i nie inicjował agresji.
   
 4. Hikikomori

  Hikikomori 少し変態

  Posty:
  534
  Polubienia:
  286
  Co jest nie tak z masowym mieszaniem ras? Wg mnie jest OK, bo występuje szersza pula genów. Pytam tylko o to, bo z pozostałymi stwierdzeniami się zgadzam.
   
 5. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 952
  Polubienia:
  19 756
  Większe różnice pomiędzy rasami - większe ciśnienie na lepsze krzyżówki. Rasy są dostosowane do konkretnych warunków klimatycznych. Lepszy jest duży rozrzut. Poza tym efekty psychologiczne, których nie można lekceważyć.

  I pomyśleć, że dawno temu w Anglii uważano, że najlepsi chirurdzy pochodzą z krzyżówki "Hiszpana z Niemcem" ;) I jak czaszki miały określone cechy i owłosienie na rękach było właściwe, to się krzyżowali "pod chirurgów". :) Serio.
   
 6. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 249
  Polubienia:
  19 638
  Najgorsza jest oczywiście rasa biała. Rasa biała stworzyła komunizm, będący ukoronowaniem ewolucji ustrojów i zawierający najlepsze elementy z nich wszystkich: filozofię społeczeństw pierwotnych, niewolnictwo antyku, dziedziczność monarchii średniowiecznych, korupcję i nepotyzm demokracji i nazwę komunizm.
   
 7. Voy

  Voy Active Member

  Posty:
  386
  Polubienia:
  235
  fajny motyw, jakieś źródło, żeby się więcej dowiedzieć na ten temat? :D


  zależy od definicji słowa rasa

  wystarczy zobaczyć jak wygląda afryka w 50 lat po opuszczeniu jej przez białych

  BTW @Krzysio: jakie opracowania? Szukałem takich, ale nie znalazłem, bo przecież na obecnym etapie wrażliwości społeczno-rasowej takie badania byłyby złe, wsteczniackie itd

  w sensie osobniczym zdecydowanie pozytywne - dzieci ze związkow mieszanych praktycznie nie chorują na choroby genetyczne, mają większą odporność itd. Globalnie-a co to za różnica? Chociaż dziwnym trafem państwa, które sobie najlepiej radzą w rswoim regionie, są najbardziej "białe" (argentyna i urugwaj w ameryce południowej, kostaryka w ameryce środkowej itd.)

  moja dziewczyna jest biała, więc zasadniczo w moich planach nie występuje spłodzenie masy mulaciątek i metysiątek
   
  Non Serviam lubi to.
 8. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 952
  Polubienia:
  19 756
  Klasyka: Prof. J.P. Rushton - Race, Evolution, And Behavior: A Life History Perspective, [skrót PDF]

  A co do chirurgów to nie pamiętam gdzie to czytałem. Ale w tamtych czasach było pełno rasistowskich podręczników. Ich autorami byli głównie Austriacy. Kiedyś na początku 90-tych zaczytywałem się taką literaturą, nawet jak wiedziałem, że część to była kretyńska nazistowska propaganda.
   
 9. VernonSmith

  VernonSmith New Member

  Posty:
  212
  Polubienia:
  2
 10. Antałek

  Antałek Member

  Posty:
  179
  Polubienia:
  4
  Z mudżynami jest coś nie tak. Azjaci wyglądają na ułożonych i inteligentnych. Raczej są jakieś różnice między rasami. Jednak nie chcę wszystkich szufladkować bo zdarzają się jednostki odmienne. Większą wagę przywiązywałbym do zwyczajów kulturowych, klimatu i ekspansji Rzymian którzy mieli duży wpływ na cywilizację białego człowieka. Przecież germanie i słowianie czy skandynawowie popierdalali z dzidami po lasach i mieszkali w drewnianych chatach, jak wyglądałby świat pogański gdyby nie został podbity przez chrześcijan? Może bylibyśmy tak samo zacofani jak czarnuchy? Zapoznajcie się z czarnym imperium Zulusa Czaki. Murzyni mieli na przestrzeni czasu tym bardziej cieżej bo wysokie temperatury sprzyjają lenistwu, może dlatego ograniczali się do glinianek i poganiania bydła kijami.
   
 11. Mad.lock

  Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

  Posty:
  5 148
  Polubienia:
  4 573
  Można śmiało założyć, że rasa ma wpływ na inteligencję. Rasy nie różnią się tylko wyglądem, bo np. Murzyni mają inny głos. Tylko że ja obstawiałbym maksymalną statystyczną różnicę na 1-4 punktów w skali IQ. Mózg jest takim narządem, że jego rozwój bardzo zależy od środowiska.
  A jeśli już doszukiwać się związku między IQ, a ustrojem w państwie czy rozwojem cywilizacyjnym, to jest wg mnie tak, że to poziom IQ jest skutkiem, a nie przyczyną.
   
 12. Anonymous

  Anonymous Guest

  Oczywiście rasy wynikają ze specjalizacji wynikłej z zamieszkanego środowiska. Czytałem gdzieś, że żółci są przystosowani do zimnych rejonów, polarnych, a zamieszkują np. Azję Południowo-Wschodnią.

  Druga rzecz jest taka, jak wyglądają testy na inteligencję. Jeżeli pojawiają się w takim pytania dotyczące wiedzy, czy kultury to nie jest to dobry test na inteligencję. Inteligencja to nie jest mądrość życiowa, czy wiedza, ale raczej logiczne myślenie, kojarzenie faktów, wyciąganie wniosków, etc. Coś niezwiązanego z tym co się uczymy w ciągu życia. Inteligencja to narzędzie!

  Inteligencja może się różnić pomiędzy populacjami.
   
 13. Mad.lock

  Mad.lock barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm

  Posty:
  5 148
  Polubienia:
  4 573
  Tyle to ci testerzy chyba wiedzą.
  Ciekawe dlaczego największe IQ mają ponoć w Chinach, Japonii i obu Koreach.
  Mam dwie teorie:
  - uczenie się tych tysięcy znaczków rozwija inteligencję
  - Japonia i Korea Południowa zawdzięczają wynik temu, że są najbardziej stechnicyzowanymi krajami, a Chiny i KRLD podstawiły odpowiednich ludzi, żeby nie wypaść gorzej.
   
 14. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 952
  Polubienia:
  19 756
  Co do pomiaru IQ.
  Metodologia pomiaru stara się wykluczyć wpływ wcześniejszej wiedzy, choć trenując na testach można sobie podbić IQ. Znajomość kilku tysięcy znaczków ma niewielki wpływ na pomiar. Chińczycy nie mogli podstawić wybranych, by uzyskać lepsze wyniki. Oni naprawdę mają większe mózgi. Pomiary IQ są robione od początku XX wieku.
   
 15. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 249
  Polubienia:
  19 638
 16. kr2y510

  kr2y510 konfederata targowicki

  Posty:
  11 952
  Polubienia:
  19 756
  Słusznie pisał, ale w tym:
  ...chyba lekko przegiął ;)
   
 17. Piter1489

  Piter1489 libnetoholik

  Posty:
  2 075
  Polubienia:
  1 817
  W ogóle można jeszcze mówić o rasach? Kojarzy mi się, że polit-pojeby coś chcieli już zmieniać w tej kwestii.
  Dobór naturalny dziwko! Premiuje to, co się sprawdza w danych warunkach. Jak się spojrzy na białasa i murzyna to widać, że dłuższa izolacja (taka naprawdę dłuuuuższa) mogłaby doprowadzić w końcu do powstania dwóch podgatunków człowieka (chociaż pewnie bez problemu krzyżujących się, tak jak tygrys bengalski z syberyjskim), teraz to już niemożliwe bo obie rasy mogą się swobodnie ze sobą mieszać.

  Było kiedyś coś, że robili testy IQ i czarnym wychodziło statystycznie mniej niż białym (aczkolwiek nie były to jakieś duże różnice), za te badania już ktoś musiał przeprosić i nikt o tym nie mówi, bo nie wolno. Biali mają na koncie więcej odkryć i takich tam, widocznie w europejskich warunkach spryt i inteligencja przydawały się bardziej niż siła i zwinność (tu czarni są zazwyczaj lepsi). Tu nie ma żadnego rasizmu, rasizm zaczyna się wtedy, kiedy uważa się kogoś za gorszego, ja absolutnie nie uważam, żeby IQ świadczyło o tym czy ktoś jest lepszy czy gorszy.

  Zaprzeczanie istnienia ras (poprawni antropologowie) uważam za głupie zaklinanie rzeczywistości ku uciesze komuchów.
   
 18. NoahWatson

  NoahWatson The Internet is serious business.

  Posty:
  903
  Polubienia:
  1 906
  Po działaniach Facebooka wygląda na to, że uznaje on (i/lub jego akcjonariusze) istnienie przynależności etnicznej:
  http://arstechnica.com/information-...-guesses-at-your-race-based-on-your-behavior/
   
  snajper i Mad.lock lubią to.
 19. FatBantha

  FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

  Posty:
  7 122
  Polubienia:
  18 234
  Na Youtube utrudniają dostęp do filmiku Jareda Taylora o różnicach w inteligencji między rasami.
   
  lernakow i Luizy lubią to.
 20. pampalini

  pampalini krzewiciel słuszności, Rousseaufob Członek Załogi

  Posty:
  3 574
  Polubienia:
  6 171
  Kawador, 2012 r.
  [​IMG]
   
  FatBantha, Norden i Brehon lubią to.

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.