1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Rakowe Klimaty

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez WnusioPinoczeta, 12 Sierpień 2015.

1. WnusioPinoczeta

WnusioPinoczeta Dawniej "Arturek"

Polubienia:
    1 469
  2. Tomasz Panczewski

Tomasz Panczewski Well-Known Member

Polubienia:
    2 873
    Na chuj nabijasz wyświetlenia? Nawet nie włączam.

Filip, vast, Mad.lock oraz 1 użytkownik lubi to.
  3. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 388
    W jaki sposób ten temat różni się od "podziel się zażenowaniem", też twojego autorstwa?

4. WnusioPinoczeta

Polubienia:
    1 469

5. Doyle B.

Doyle B. plata o plomo

Polubienia:
    148
    Naprawdę to oglądaliście? Korpo-kapitalizm (korporacjokracja) to nie jest kapitalizm.
    O gościu można poczytać tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/John_Perkins

Rosja (a także Polska) to doskonałe przykłady.

dodane 18:21 (książka w czytaniu)
    Oczywiście gość jest skrzywiony na USA - ale ja podobieństwa widzę w tych p...nych rondach w każdej wsi i oświetlonych kościołach - które "robią" PKB, ale niewiele wnoszą.

Ostatnia edycja: 12 Sierpień 2015
  6. Doyle B.

Doyle B. plata o plomo

Polubienia:
    148
    Ogarnąłem w końcu tą książkę - "Hitman. Wyznania ekonomisty od brudnej roboty." John Perkins.

Lewactwa jest w niej trochę - przy czym JP lubi opisywać, jak to jachtem pływa z kolejną laską i ile to kasy nie zarabia. Aktualnie bawi się w oprowadzanie ludzi po Amazonce i pokazywanie jak to miło można bez cywilizacji żyć (ale przypuszczam, że z jachtu nie zrezygnował).

Autor opisuje swoje "przygody" w Arabii Saudyjskiej, Ekwadorze i Panamie - i warto poznać to wszystko z pozycji insidera. Jego zadaniem było mamienie przedstawicieli rządu wzrostem ekonomicznym po rozbudowie infrastruktury (za pożyczone pieniądze) - przy czym cała idea polegała na tym, by jak najwięcej zbudowali (pożyczyli) i myśleli, że za te 25 lat wszystko ładnie spłacą (co było nierealne). W połączeniu z Danielem Estulinem ("Prawdziwa Historia Klubu Bilderberg", "Władcy Cienia") uzyskujemy efekt synergii.

Książka jest skrzywiona - coś jak Sumliński marudzący cały czas "ja, ja" - ale jak kogoś interesuje temat, to warto.

7. Gość niedzielny

Gość niedzielny Well-Known Member

Polubienia:
    2 005
  8. Gość niedzielny

Polubienia:
    2 005
  9. Imperator

Imperator Generalissimus

Polubienia:
    3 264
    Macie namiary na jakiegoś onkologa? Bo nie wytrzymam...

10. tomky

tomky Well-Known Member

Polubienia:
    1 909
    Rzeczywiście była jakaś ankieta z głosowaniem na PIS/PO czy to taki nieprzyjemnie realistyczny dowcip?

11. ernestbugaj

ernestbugaj kresiarz umysłów

Polubienia:
    2 284
    A pod tym obrazkiem, na facebooku, jest to:
    fb.png
    Ja pierdolę. To ukryta kamera i ktoś mnie nagrywa jak reaguję na to co czytam, czy jak?

12. Gość niedzielny

Polubienia:
    2 005
    tomky lubi to.
  13. mikioli

mikioli Well-Known Member

Polubienia:
    4 157
    Wszedłem na ich "fejsa" ... nigdy więcej...

WnusioPinoczeta lubi to.
  14. tomky

tomky Well-Known Member

Polubienia:
    1 909
    luke27 lubi to.
  15. Crov

Crov Well-Known Member

Polubienia:
    1 448
    Kurwa, wlasnie mialem napisac, ze dziwne, ze nie dali jeszcze info o Somalii i braku podatku. :D

(Dziwne, ze nie napisali: "W Somalii biali są mniejszościa.")

16. tolep

tolep ChNiNK! ChP!

Polubienia:
    12 387
    Rak od Google. Chciałem się dowiedzieć czegoś o Rhode Island, więc Google wyświetliło mi takiego oto infoboksa:

2015-10-04 15_32_28-Rhode Island - Szukaj w Google.jpg

Naprawdę, kurwa, ta informacja jest kluczowa?

17. Kompowiec2

Kompowiec2 Satatnistyczny libertarianin

Polubienia:
    152
    Jak ciapaci zalali internet to oczywiście.

Gorzej jakby to było w samej wikipedii...

18. Imperator

Imperator Generalissimus

Polubienia:
    3 264
    Dzisiaj dowiedziałem się jak indoktrynuje się na państwowych uczelniach. Babka od ekonomii na ćwiczeniach nawet wspomniała o Austriakach, ale jak rzuciła, że "Krzywa Laffera to bzdura". Argumentując, że Laffer narysował ją na serwetce w kawiarni i Szwedzi chcą wysokich podatków, bo widzą, że dzięki temu państwo lepiej działa. Coś we mnie wtedy umarło, choć wiedziałem, że szerzy się tam keynesizm.

Ostatnia edycja: 21 Listopad 2015
    Lancaster lubi to.
  19. Filip

Filip Guest

Ja studiowałem ekonomie, co prawda zrezygnowałem, ale coś tam wspominali o Austriakach, jeden wykładowca mówił nawet, że państwa powinno być tylko tyle ile jest konieczne (ciekawe co rozumie pod słowem konieczne). Było jednak kilka ciekawych rzeczy, ale daruje sobie, bo zorientowani by wiedzieli od razu o kogo chodzi :)

20. WnusioPinoczeta

Polubienia:
    1 469

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.