1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Rafał Gan-Ganowicz - Pistolet do wynajęcia

Temat na forum 'Historia' rozpoczęty przez Avx, 31 Sierpień 2010.

1. Avx

Avx Active Member

Polubienia:
    141
  2. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 015
    RE: Rafał Gan-Ganowicz

Dobrze, że to podrzuciłeś na forum.
    Kiedyś ktoś proponował mi książkę "Kondotierzy" ale nic mi nie mówiący tytuł mnie zniechęcił. Żałuję.

Refleksje z filmu:
    • Czarownicy otumaniający czarnoskóry motłoch haszyszem i innymi dobrotkami przemienili się dziś w bojowników globcia i obrońców środowiska otumaniających białoskóry motłoch. Dzięki Gan-Ganowiczowi można dostrzec więcej podobieństw.
    • Gan-Ganowicz jak i wielu antykomunistów (np. K.Morawiecki, D.Podrzycki itd.) nie rozumie jednej podstawowej rzeczy; komunizm nie jest przyczyną - on jest skutkiem!
      Gdyby nawet Gan-Ganowicz wybił wszystkich komunistów (na naszej planecie lub na jakimś większym spójnym obszarze - nieistotne) to sam by się przyczynił do ich odrodzenia. Przywracając tzw. "normalność" czyli między innymi uruchomiając szkoły właśnie nieświadomie tworzył grunt pod komunizm. Przymusowe szkoły i przeedukowanie ludzi to nie jest żadna normalność! Zdobył ileś tam ton broni ale nie wpuszczał jej na wolny rynek (rozdawał, sprzedawał - nieważne choć część). Sam lubił mieć broń i nie lubił się z nią rozstawać.
      Komunizm i socjalizm się rodzą na gruncie chorych idei Platona, Demostenesa, Hegla i Weishaupta a także częściowo Lutra, Kalwina, lewelerstwa, diggerstwa, prawosławia, rzymskiego katolicyzmu i innych religii naszej cywilizacji.
      Jak ktoś chce wyplenić komunizm to powinien wybić wszystkich "humanitarystów" (sami łżą nazywając się humanistami), mendy państwowotwórcze i wrogich wolności kapłanów. A ludzie sami będą plenić każdą zarazę zagrażającą wolności.
      Jak to jest, że w górach Kaukazu powyżej 2500m czy w Afganistanie, gdzie dziś ludzie żyją nierzadko w znacznie trudniejszych warunkach niż robotnicy rewolucji przemysłowej komunizm i socjalizm nigdy się nie rodziły ani nigdy się nie zalęgły?
    • G-G potwierdza, że komuniści są niezbyt inteligentni i są relatywnie słabi w walce – "...byli lepiej uzbrojeni, pokonywaliśmy ich inteligencją". Wygrywają wojny jedynie przewagą liczebną.
      Komuniści (jak i socjaliści, konserwatyści oraz etatyści wszelkiej maści) dzielą się na cztery podstawowe grupy:
      - maluczkich otumanionych przez ideę (tych jest najwięcej)
      - pospolitych bandytów, którzy się podłączyli do watahy
      - podkapłanów i odpadów gatunku, którzy mają gdzieś komunizm (czy socjalizm) ale bez komunizmu (czy innego g..) zdechliby z głodu lub mieliby gorzej. Oni nie chcą kraść i bruździć totalnie ale tylko tak trochę – dla siebie. Ideologię dorabiają do swego stylu życia. Chcą uchodzić za "dobrego komunistę", "dobrego socjalistę", "dobrego ubeka", "dobrego księdza" czy "współczującego i rozumiejącego racje drugiej strony etatystę". (przedstawiciele: E.Gierek, B.Geremek...)
      - kapłanów czyli głównych ideologów i prowokatorów. Ta zaraza mogła się narodzić jedynie dzięki humanitaryzmowi i innym ideom. Przykładowo takie socjalistyczne gówno jak Bismarck robiło w młodości wiele głupot (np. dwa razy ogłaszało bankructwo z powodu kasyna i alkoholu). Ale gdyby choć część z tego zrobiło na Dzikim Zachodzie, w stanach południowych czy w Afganistanie to by zostało wyeliminowane. Podobnie Che, Lenin czy Trocki.

Z tych grup cechy dziedziczone w genach przydatne w walce zbrojnej, czyli maksymalny iloraz inteligencji (IQ), logiki myślenia i agresji posiada jedynie grupa bandytów. Ale ona sama nie chce zbytnio ryzykować, bo wszystko co robi robi po to, by przeżyć i cieszyć się łupami. Jak zacznie to robić dla adrenaliny to często zmienia stronę.
      Kolejną grupą, która jako tako nadaje się do walki to otumanieni. Cechy przydatne w walce wśród osobników w młodości zarażonych ideą nie różnią się zbytnio od reszty. Osobniki zarażone ideą w wieku późniejszym są zdecydowanie poniżej przeciętnej. To bezmyślne mięso armatnie, które jednak trzeba czymś wyeliminować.
      Pozostali nie przedstawiają praktycznie żadnej wartości bojowej. Wystarczy zutylizować jedynie głównych kapłanów. Podkapłani szybko schowają się do swoich nor i przestana być zagrożeniem.
    • Zazdroszczę mu tego, że mógł się wstrzelić w sowiecką ambasadę i tego że mógł rozwalać na raty budynek jemeńskiej kompartii i rozkoszować się tym widokiem.

Nie mogłem znaleźć torrenta ani linków do jDownloadera. :(

kawador lubi to.
  3. Piter1489

Piter1489 libnetoholik

Polubienia:
    1 821

Film leciał niedawno w TV, nie oglądałem, bo akurat nie miałem czasu. Dzięki za wrzucenie :) .

No, trzeba przyznać, że facet miał jaja ze stali, interesująca jest końcówka dotycząca czasów okrągłego mebla.

Właśnie, sama walka słuszna ale intencje niekoniecznie. Oni walczyli nie tyle o wolność co o "polskość" (a konkretniej o silne państwo polskie) albo o socjalizm z ludzką twarzą. Jak były wybory to oglądałem rozmowę z Kornelem Morawieckim, koleś niestety straszne socjalistyczne farmazony pieprzył.

4. Anonymous

Anonymous Guest

A czytaliście książkę? Mam ebooka na komputerze więc mogę podesłać jak coś.

5. kr2y510

Polubienia:
    20 015

Jestem świeżo po lekturze.
    http://klubpolski.mixxt.us/networks/fil ... load.29216
    Tak wciągnęła, że zrezygnowałem z drukowania na drukarce (wolę papier i pozycję horyzontalną), bo zanim przypomniałem sobie ten zamiar okazało się, że jestem w połowie.... Oderwałem się jedynie dwa razy na kawę (+jakieś fajki) i zarwałem trochę nocki. Warto było.
    Dużo lepsze od filmu. I do tego G-G naprawdę dobrze pisze. Jak ktoś ma wolny czas to niech się nie zastanawia. Kupię sobie normalną edycję.

cytat do wykorzystania:

6. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów Członek Załogi

Polubienia:
    18 570
    RE: Pistolet do wynajęcia

Dzięki. Poprawiłeś mi humor. Dostawałem banana na gębie, za każdym razem, gdy p. Ganowicz wspominał o swoim stosunku do czerwonego, a zaciesz totalny był w momencie, w którym opowiadał, o placówkach dyplomatycznych, a zwłaszcza tej sowieckiej, w przypadku której utrzymał ogień ciągły. :D Czytałem o nim, ale tego filmu jakoś nigdy nie miałem okazji zobaczyć, ani też posłuchać samego Gana. Świetny człowiek, wspaniale opowiadał, mówił bez żadnego zająknięcia, reprezentował totalne przeciwieństwo dzisiejszego stereotypu nieobytego człowieka wojny.

Jeszcze Szpotańskiego mógłbyś przypomnieć. Też ciekawa postać.

7. Rattlesnake

Rattlesnake Don't tread on me Członek Załogi

Polubienia:
    1 421
    RE: Pistolet do wynajęcia

Establishment raczej boi się finansować popularyzację takich postaw, w akapie byłby już pewnie film o Ganie; Kongo i Jedmen w 3D :)

Na miejscu scenarzysty oprócz łojenia ambasady sowieckiej dopracowałbym scenę z dzikim szamanem, który w amuletowym woreczku z krokodylej skóry nosił dyplom wyższej uczelni w Pradze ;)

Gdzieś tam już chyba był wątek o Gan-Ganowiczu...

8. kr2y510

Polubienia:
    20 015
  9. Leniwiec

Leniwiec Bardzo wolny

Polubienia:
    12
  10. Anonymous

Anonymous Guest

11. Antoni Wiech

Antoni Wiech paranacjonalista Członek Załogi

Polubienia:
    4 806
    Film o Ganie zajebisty, widziałem już jakiś czas temu. Miał typ talent do opowiadania wprost i ciekawie.

Jest jednak pewna rzecz, o której muszę napisać. Nie ma w tym filmie nikogo, kto by potwierdził, to o czym on nawijał. Nie twierdzę, że kłamał, mimo to z pozycji, że tak to ujmę metodologicznej to jest pewien zgrzyt.

12. Racibor

Racibor Well-Known Member

Polubienia:
    1 880
    kr2y510, deith, Gie oraz 1 użytkownik lubi to.
  13. Bajaratt

Bajaratt First of his name

Polubienia:
    1 418
    Cytat, który mnie zniszczył:
    :D
    Następna historia z hipisami też mocarna.

Ostatnia edycja: 21 Wrzesień 2014

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.