Pseudonauka

P

Przemysław Pintal

Guest
Czym innym są zmiany klimatyczne, klimatologia i badanie wpływu człowieka na środowisko. A czym innym trzepanie kasy na limitach i próba ograniczenia modernizacji państw rozwijających się.

W sumie mam pewne ale do tych gdzieś tu postowanych filmików o cywilizacjach (Feliks Koneczny). Zderzenie cywilizacji to mainstream publicznej dyskusji. Innym razem o tym.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pseudonauka

Jakby ktoś nie wiedział jak rozpoznać naukę od pseudonauki i czym się różni paranauka i protonauka od pseudonauki. W skrócie teza musi być weryfikowalna.

Chyba najbardziej znany przypadek pseudonauki, to odrzucenie genetyki w ZSRR i usilna promocja łysenkizmu.
 
P

Przemysław Pintal

Guest
Miliony much nie może się mylić! Żryjmy gówno!

Jak Ci większość inżynierów gada, że to nie może stać bo pierdolnie (grząski grunt). To zrobisz im na przekór?

Większość libertarian nie ma fachowej wiedzy w jakiejś dziedzinie. Zmiany klimatyczne są faktem, bo nasza planeta nie jest jałowa, jądro wciąż grzeje, etc. Czyli nie ma sensu krytykować jakiejś nauki z samego faktu bycia nauką, ale trzeba krytykować to do czego jest wykorzystywana. W tym przypadku wprowadza się jakieś dziwne podatki i limity. Walcząc z tym nie ma się na celu zaorania samej nauki, ale niegodziwego zjawiska.
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Zgadza się. Korwin robi z siebie nie wiadomo co waląc w ocieplenie chociaż sie nie zna, a jakby jakiś naukowiec sie pofatygował odpowiedzieć to by go zmiażdżył - skoro jest spór i większość jest za, to zapewne niejeden sie z tych jego argumentów śmieje. Powinien nie atakować samego prawdopodobnie dającego sie zweryfikować faktu tylko marnotrawienie forsy.
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Zgadza się. Korwin robi z siebie nie wiadomo co waląc w ocieplenie chociaż sie nie zna, a jakby jakiś naukowiec sie pofatygował odpowiedzieć to by go zmiażdżył - skoro jest spór i większość jest za, to zapewne niejeden sie z tych jego argumentów śmieje. Powinien nie atakować samego prawdopodobnie dającego sie zweryfikować faktu tylko marnotrawienie forsy.

Daj linka do naukowca miażdżącego Korwina.
Jestem bardzo ciekawy...
Czy to jeden z tych zarabiających na głupocie ludzi?
Cała otoczka globalnego ocieplenia służy do trzepania kasy i wydawania kolejnych bezsensownych dyrektyw.
Absurdalna teoria o wielkim wpływie człowieka na środowisko ma służyć jako kolejny rodzaj propagandy wymierzonej w rozwój.
Większość tych naukowców to państwowe pieseczki robiące wszystko za kasę i na polecenie z góry.
Na strachu zawsze najlepiej zarobić... No i jak ktoś jest zastraszony to nie ma buntu z jego strony i jest to kolejny posłuszny piesek.

Korwin wcale nie uderza w zmiany klimatu i ocieplenie jako takie.
To fakt...
Uderza w zdecydowaną przesadę prowadzącą do jeszcze większego ograniczenia wolności.
 
Ostatnia edycja:

MaxStirner

Well-Known Member
2 729
4 693
Daj linka do naukowca miażdżącego Korwina.
Jestem bardzo ciekawy...

Linka nie dam bo to zdanie wynikło z pomyłki, wiadomo że Korwina nigdy nikt nie zmiażdży - to Krul logiki i krzewiciel słuszności bez względu na temat. Że otoczka globalnego ocieplenia służy trzepaniu kasy to pewne. Czy ta teoria jest absurdalna to już inna sprawa - ja mam za małą wiedze na ten temat. Nawet jakbym jakąś miał nie mam środków ani metod by ją zweryfikować więc sie nie wypowiem.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Dlaczego ta teoria jest absurdalna?

Jakie masz kwalifikacje w klimatologii, żeby orzekać na ten temat?

A jakie kwalifikacje mają sami klimatolodzy, którzy tę teorię wymyślili?
Tak się składa, że przez wiele lat nikt nie przedstawił żadnego sensownego uzasadnienia tej teorii, posługując się elementarną logiką i przyczynowym myśleniem.
 
Do góry Bottom