Przyczyny zapaści Detroit - przestępczość, socjalizm, Murzyni

inho

Well-Known Member
1 564
3 687
Nie czytałem tego tematu od początku, więc być może ta kwestia była już poruszona. Widzę, że temat kręci się wokół czarnych i ew. kryzysu paliwowego, ale nie pada kluczowa według mnie kwestia: program "modelowe miasto". MM czyli socjalistyczny eksperyment wprowadzony 60 w kilku miastach z czego Detroit było chyba największym. Polegało to na tym, że dana aglomeracja była całkowicie centralnie planowana w stylu znanym nam z PRL. Efekty tego - zapaść gospodarcza i np. odpływ co mądrzejszych mieszkańców, przedsiębiorców, inwestorów było widać na długo przed kryzysem z lat 70. Później było tylko powolne wykrwawianie się. ;)

OP
kawador

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 252
20 054
program "modelowe miasto".
To samo było w Cleveland, Ohio. Kiedy Carl Stokes objął fotel burmistrza, pierwsze co zrobił, to pojechał do Waszyngtonu po federalne fundusze. Za uciułaną w ten sposób forsę zainicjował program "Now!" - kosztujący 1.5 miliarda $ plan odbudowy i rewitalizacji miasta: budownictwo mieszkaniowe, zatrudnienie, służba zdrowia, pomoc socjalna etc. To było po tym, jak pierwsza fala białych uciekła już z Cleveland. Te "programy" miały na celu poprawę warunków życia czarnej populacji miejskiej.

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 577
6 258
http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=piC3d2vB8uo#t=1893

Stefan: I think in Detroit they're building a 240 mln $ stadium at the moment. I mean - it's complete madness. The whole city is bankrupt.

G. Edward Griffin: Maybe they're gonna have gladiators or something like that.

:D

Po polsku:

Stefan: Zdaje się, że w Detroit budują teraz stadion za 240 mln dolarów. Szaleństwo. To miasto jest przecież bankrutem.

G. Edward Griffin: Może będą tam mieli gladiatorów, czy coś w ten deseń.

54
16
Czy Nowy Jork zmieni się w Detroit? Jeśli pan de Blasio wygra wybory i nałoży wyższe podatki, spodziewam się, że niektórzy bogaci ludzie stwierdzą, że co za dużo to niezdrowo. Nie, nie przeniosą się do Connecticut czy New Jersey, które stały się ostatnich latach podatkowym koszmarem. Jednak istnieje cała masa stanów, w których podatek dochodowy wynosi zero, a bogaci ludzie z Nowego Jorku zrozumieją, że dobre restauracje znajdują się również w West Palm Beach na Florydzie czy w Austin w Teksasie.
Cały artykuł: http://forumlibertas.blogspot.com/2013/09/czy-nowy-jork-zamieni-sie-w-detroit.html

OP
kawador

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 252
20 054

Cptkap

Well-Known Member
687
2 824

LoL Detroit.

Etatyści zaczęli na poważnie walczyć z palącym problemem, którym jest niespełnianie przez small businessy wszystkich wymogów i regulacji narzucanych przez miasto.

Udało im się zamknąć już 383 "illegal businessów"

Murzaje z filmiku dobrze gadają że urzędnicy lepiej by dupy ruszyli i za ich tax dollarsy zabrali się za koszenie trawników.

Ostatnia edycja:

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 577
6 258
Kid Rock - "Nie wjechałbym do Detroit bez broni, nigdy w życiu! Muszę mieć ją zawsze przy sobie - naładowaną i gotową."

OP
kawador

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 252
20 054
Świetna wypowiedź. Oczywiście Piers jest zbyt upośledzony, żeby wyciągnąć wnioski z tego, co powiedział Kid Rock, z kolei sam Kid Rock jest zbyt mało rozgarnięty, żeby natychmiast to podkreślić i uczynić mottem dnia. Otóż stosunek przyczynowo-skutkowy jest następujący:

obszary wysoko nasycone przestępczością --> więcej ludzi z bronią, żeby móc się przed nią bronić

a nie:

więcej ludzi z bronią --> wysoka przestępczość

Przestępczość w USA dramatycznie podskoczyła pod koniec lat 60 XX wieku nie dlatego, że Amerykanie zaczęli kupować więcej broni. Amerykanie zaczęli kupować więcej broń, ponieważ przestępczość dramatycznie wzrosła.

OP
kawador

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 252
20 054
Szef policji w Detroit właśnie powiedział, że więcej cywilów z bronią w mieście zadziała jak czynnik odstraszający przestępców.

Wypowiedź oczywiście podoba mi się, ale wątpię, by na pół-dzikiego Murzyna z getta broń zadziałała odstraszająco.

Nie wiem, czy pamiętacie blogera z Detroit, który był szeroko cytowany na dwóch pierwszych stronach tego wątku - na szybko kilka nowych grubaśnych rasistowskich wpisów znalazłem :)

NO i wykrakałem… Wystarczyło 5lat i moje dawniej białe, amerykańsko – polsko – albańskie osiedle zaczerniło się na tyle, że ogłosiłem na FB: „Na moim osiedlu zrobiło się tak ciemno, wręcz CZARNO, że… że kupię lampę Canon Speedlite 580EX II, albo nawet Canon 600EX-RT. Ma ktoś na zbyciu? Wie ktoś, gdzie tanio kupić? Znalazł ktoś może i mu nie potrzebna…?”

Matka zobaczywszy mój wpis na FB, kazała mi mówić i pisać, że mieszkamy na osiedlu milionerów. A co! A zatem… mieszkam na osiedlu milionerów, którzy wykupili wszystkie dostępne na tym osiedlu domy i.. wynajmują je czarnocie. Mieszkania tanie, wystarczy kupić, wynająć, rząd USA co miesiąc za nich zapłaci śląc nam czek wprost do domu – są to jedne z najpewniejszych pieniędzy, jakie w USA można zarobić.

(...)
Goryle biegają na wolności. Robią przy tym tyle hałasu, że zacząłem przeglądać promocje broni palnej… Kałasznikow ciągle 3x tańszy od broni krótkiej, więc teraz nie będę już liczył, po ilu dniach pracy odrobię bilet do USA, ale… jak szybko zarobię na Desert Eagle (cena dokładnie ta sama, co biletu).

(...)
Szarańcza biega po osiedlu za piłką (tzn. gra w ten ich football, chociaż co za debil nazwał to footballem, skoro piłkę trzyma się kurczowo rękoma?!). Szarańcza grając, robi przy tym tyle hałasu, że niesie się to na całe osiedle. Na szczęście przy moim mieszkaniu stoi drzewo, a że to nie bananowiec, to biegają tam, gdzie nic im nie przeszkadza w grze. Nie robią sobie nic z tego, że zaprzyjaźniona polska sąsiadka wychodzi i mówi, że jej 1,5 roczna wnuczka śpi, czy mogliby się przenieść? Szarańcza łazi bez celu po osiedlu, ze spodniami spuszczonymi tak, że widać im gacie. Każdy z nich ma najnowszego smartfona, który z tego co się domyślam służy im pewnie do smarowania chleba masłem orzechowym… Są wkurwiający!

OP
kawador

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 252
20 054
Porównajcie te dwie wypowiedzi - dwóch najwyższych rangą urzędników policji, jeden z Chicago, drugi z Detroit:

Garry McCarthy
Rzucisz więcej broni na ulice – będziesz miał więcej strzelanin. Nie obchodzi mnie, czy oni będą nosić tę broń legalnie – dawanie broni ludziom, którzy nie przeszli rygorystycznego treningu w posługiwaniu się nią, to recepta na katastrofę. W związku z powyższym mam zamiar poinstruować moich podwładnych, że co prawda obowiązuje prawo do noszenia broni ukrytej, ale jeśli ktoś odwróci się w ich kierunku z bronią w ręku, funkcjonariusz nie ma obowiązku czekać przed oddaniem strzału i mówię wam, będą z tego wychodzić tragedie. Ostrzegam was zawczasu.

James Craig
Opuszczając Kalifornię, gdzie trzeba interwencji Kongresu, żeby dostać zezwolenie na noszenie broni ukrytej, i gdzie miałem na biurku stertę aplikacji, które odrzucałem jedna po drugiej, trafiłem do Maine, gdzie z kolei licencje wydawane są bez przeszkód w dużych ilościach. Szybko zmieniłem swoje nastawienie. Maine to jeden z najbezpieczniejszych stanów w Ameryce. Z całą pewnością bandyci dobrze wiedzą, że ich ofiary są uzbrojone. W Detroit mamy pewną liczbę posiadaczy licencji, którzy poruszają się po mieście legalnie z bronią. Uważam, że oni pełnią rolę czynnika odstraszającego. Dobrzy obywatele uzbrojeni w broń palną przekładają się na spadek liczby przestępstw. Bardzo szybko pojąłem tę lekcję podczas mojego pobytu w Maine.

OP
kawador

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 252
20 054
Biały 54-latek przypadkowo potrącił autem czarnego chłopca, który wybiegł nagle na ulice prosto pod koła. Natychmiast wysiadł, by udzielić mu pierwszej pomocy. Po chwili został napadnięty przez grupę wykluczonych społecznie, upośledzonych ekonomicznie i dźwigających brzemię niewolnictwa Afroamerykanów. Ci pobili go prawie na śmierć (mężczyzna w stanie krytycznym leży w szpitalu).

http://www.wxyz.com/news/surveillance-video-man-hits-boy-with-truck-in-detroit-is-severely-beaten-after-stopping-to-help

Do góry Bottom