Przełomowy wykres - dyskusja

N

nowy.świt

Guest
Przeniesione z "Libertariańska grafika"


libertarian-chart1.jpg


pawel-l napisał:
Trochę mało "kropek" na górze :(

Nie rozumiem co to znaczy wolność osobista - ja nie widzę różnicy między PiS a RPP w tej kwestii.
 

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
@Madlock, o wiele bardziej trafne, nie lubiłem tego podziału na 2 rodzaje wolności, kiedy ani nasza lewica ani "prawica" nie powinna być w kategorii lewica/prawica a w okolicach lekkiego autorytaryzmu/centrum (wartości do 50/60).
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 737

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Zamiast trójkąta Madlocka proponuję jeszcze bardziej przełomowy odcinek Aluzciego.



I4SjAF.gif


Odcinek przedstawia to co najważniejsze. Kwestie poglądów władzy na różne sprawy (W TYM "wolności gospodarczej" czy innej) należy wg. mnie odrzucić jako nieistotne (a wręcz uważam zajmowanie się tymi kwestiami za szkodliwe).
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
jedno pytanie, kiedy można powiedzieć ze jest akap?
jak bedzie globalny akap, i bedzie wszystko dobrowolne z poszanowaniem napu
czy bedzie to region atakowany permanentnie przez różne państwa czyli jakby pierścień strefy wojny a w środku akap
czy już jest akap jak ktoś stwierdzi że jest akap choc żyje w środku etatystycznego komuszego syfu i jest atakowany dzień i noc ze wszystkich stron...
 
  • Like
Reactions: Avx

Avx

Active Member
831
186
Ciekawe pytanie.

Ja jednak istnienie akapu przyznam wtedy, gdy będę mógł żyć zgodnie z jego zasadami nie będąc jednocześnie atakowanym ze wszystkich stron.
Kowloon City w Hongkongu, przed swoim zniszczeniem; mogło być przykładem, choć malutkie było; a przykład nieidealny, bo mafie (w sensie: grupy przestępcze mniejsze od państwa) były.


edit: Chociaż, po chwili przemyślenia, może lepiej uznać, że akap to taki króliczek, który zawsze się goni, a którego nigdy się nie złapie ? Tak samo, jak świat bez kradzieży. Zawsze znajdzie się jakiś skurwiel który coś ukradnie; ale trzeba kradzież potępiać. Trzeba dążyć do świata bez kradzieży nawet wiedząc, że raczej zawsze będą kradzieże, bo zawsze będą jacyś skurwiele ;)

Cóż, to ciekawe na filozofowanie... ale tak naprawdę mało istotne. To rozmowa o znaczeniu słów, z tego co teraz widzę. Działanie ważniejsze jest od słów, czy od tego, jak nazywamy rzeczy.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 737
Jak wszystko co oparte na enneagramie, i to jest chuja warte. Bo 2 i 4 są raczej opiekuńcze lub same lubią być niańczone i z tego powodu bardziej pasują do lewicy. Zwłaszcza 4, bo wiadomo jak Mises orał romantyków.
 

pampalini

krzewiciel słuszności, Rousseaufob
Członek Załogi
3 585
6 850
Jak wszystko co oparte na enneagramie, i to jest chuja warte. Bo 2 i 4 są raczej opiekuńcze lub same lubią być niańczone i z tego powodu bardziej pasują do lewicy. Zwłaszcza 4, bo wiadomo jak Mises orał romantyków.
A może, ja nie wiem, co to jest enneagram. Patrzyłem tylko na opisy, nie na cyferki.
 
Do góry Bottom