Przedsiębiorca postawił się ZUS!

CptKapital

Member
51
0
Chciałbym, by wyglądało to tak:

pGzFK.jpg


...ale skończy się tak:

075p7.jpg
 
D

Deleted member 427

Guest
Niebawem na pana Grzegorza rzuci się radykalny element komuszy - kolo eksmitował lokatora z kamienicy (zbrodnia!) i teraz nie chce płacić do wspólnej kasy ludowej.

Wyrok: śmierć.
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Odważna decyzja, ale tryby państwowej machiny rozgniotą go jak robaka.
Zwłaszcza, że sprawa przeniosła się do mediów.
Żeby już nikt więcej nie ważył się podnieść otwarcie ręki na ZUS.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Po wysłaniu mu mejlem słów poparcia dostałem odpowiedź:

Szanowny Panie!
Prowadzę działalność od 20 lat i już wystarczająco napatrzyłem się na patologię w naszym kraju. Uważam, że przymusowa przynależność do ZUSu jest szkodliwa i dlatego rozpocząłem mój protest. Formy organizacyjne zamierzam stworzyć, jeżeli poprze mnie wystarczająca ilość osób. Mam zamiar przeciwstawiać się idiotycznemu prawu , ale jedynie w sposób cywilizowany i pokojowy, co nie wyklucza łamania tegoż prawa. Jeżeli chce mi Pan pomóc i byłby zainteresowany w jakijkolwiek formie prowadzącej do zmiany obecnego prawa dotyczącego zus, to podaję mój nr telefonu*.
Dziękuję za zainteresownie i pozdrawiam
Grzegorz Sowa
--
*jeśli by ktoś chciał ten numer, niech zgłosi się na PW.
 

Hitch

3 220
4 872
Człowiek zasługuje na nie tylko szacunek, bo robi to co większość z nas ogranicza tylko do marzeń i wynurzeń na forach, lub w rozmowach z przyjaciółmi - ale też na wsparcie od każdego, nawet najmniejsze. Facet wyszedł naprzeciw złodziejskiemu procederowi, który zniszczy go bardzo szybko, jeśli nie stanie za nim mocna ściana ludzi o takich samych odczuciach. Pojedynczego Kowalskiego system przeżuje i wysra, ale na tysiące czy nawet miliony wkurzonych obywateli ma za miękką pałę. Myślę, że to jedna z tych rzeczy, która powinna być rozreklamowana, gdzie i komu się tylko da.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Jako, że telefon do niego można znaleźć w necie upubliczniony przez, jak to pisze gazeta z jego miasta na jego życzenie, wklejam tu linka do niego.

http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto. ... ,id,t.html


[Wcześniej nie podawałem go z samej zasady, żeby nie pokazywać publicznie informacji osobistych z mejla kierowanego tylko do mnie.]
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Ze względów propagandowych ważna jest postawa jego pracowników. Popierają go, czy są wkurwieni, że nie płaci im zusu?
 
D

Deleted member 427

Guest
Ja na poprzedniej stronie dokładnie to przewidziałem. Nie śledzę portalów komuszych, ale jestem pewien że tzw. anarchiści też najchętniej zlinczowaliby tego faszystę, uzurpującego sobie prawo wyjebania ze swojej kamienicy niepłacącego czynszu lokatora.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
http://www.bibula.com/?p=52258 - można poczytać sobie wywiad z tym gostkiem i przyznam szczerze, że bardzo sensownie gada.

"Lawina składa się z małych kamieni. Aby uruchomić lawinę, musi spaść pierwszy kamień"

"Nie boi się Pan konsekwencji, kiedy rzuci się na Pana cały aparat represyjny państwa? Czy rzeczywiście – jak pisze Pan w piśmie do ZUS-u – jest pan gotowy do pójścia do więzienia za walkę z obowiązkiem płacenia składek?

Podjąłem decyzję. Nie ukrywam, że jest to zwrot w moim życiu. Do tej pory moje życie to były cegły, cement i piach, ale trzeba wyjść poza to. Nie chcę, aby ktoś decydował za mnie o moim życiu, mówił mi, na co mam wydawać moje pieniądze, a w szczególności skazywał mnie na biedę na emeryturze, gdy jeszcze dodatkowo nie wiem, w jakim wieku na emeryturę przejdę".
 

CptKapital

Member
51
0
Odzaraz napisał:
W miarę mądrze prawi przez większość artykułu, choć zauważalny jest jeden zgrzyt z libertariańskiego punktu widzenia "Państwo – tzn. instytucje i organy państwowe lub samorządowe – po zapłaceniu przez obywatela podatków nie może temu obywatelowi niczego nakazać lub zakazać z wyłączeniem: obowiązku szkolnego...":dodgy:
Ale za ogólną krytykę systemu Zusowskiego panu Sowie należy się bezwzględny szacunek.

Pewnie nawet nie za bardzo by wiedział co to jest ten libertarianizm.
Ma po prostu zdroworozsądkowy odruch na ten krzywdzący system.

Wywiad przeprowadzony przez Kamila Cybulskiego z Grzegorzem Sową:
http://www.kontestacja.com/?p=episode&e=1291
 
Do góry Bottom