Prywatyzacja policji w UK

godlark

Member
115
1
Tylko jestem ciekawy jak to ma wyglądać. Bo jakby każde miasto, miasteczko, wioska miałaby sobie wybierać firmę to ok ;) A gdy firmy będę wybieranie centralnie to będzie to tylko rozmyciem odpowiedzialności (niby prywatne a i tak państwowe).
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Na skuteczności policji to mi akurat w ogóle nie zależy. W Polsce jak widzisz policjanta to nie myślisz "o, policjant, czuję się bezpieczniej" tylko "o kurwa, czy ja nie robię czegoś nie tak? czy tu w ogóle wolno mi chodzić?" itp.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
Po prywatyzacji policja nadal będzie należała o państwa, a po drugie nadal opłacana z kieszeni podatników. Jak zmiana?
Sam pomysł przypomina mi "uwalnianie zawodów" w polsce -tylko że tam mają być igrzyska olimpijskie -policja angielska co by nie mówić przyzwyczajona jest do pewnych standardów i pewnych rzeczy nie zrobi -za to zrobią to najemnicy.

Niech zgadnę -mają oczyścić Londyn?
 
D

Deleted member 427

Guest
Bo to nie jest żadna prywatyzacja tak jak my byśmy chcieli, tylko zwykłe partnerstwo publiczno-prywatne i "społeczna odpowiedzialność biznesu". WB jest już tak zadłużona, że centralna administracja nie wyrabia i próbuje odciążyć budżet. Poza tym z tekstu wynika, że teraz będzie po prostu jeszcze więcej glin - do państwowej psiarni dokooptowane zostaną "prywatne" jednostki prewencyjne i będą egzekwować to samo prawo, co budżetówka.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
To wcale nie jest dobry news. Co z tego, że prywatna jeśli służy państwu i jego prawu nie ludziom?

Prywatyzację usług bezpieczeństwa należy rozpocząć od swobodnego dostępu do broni, pozwolenia ludziom na zaminowanie swego terenu (wilcze doły, lasery oślepiacze, promienniki elektromagnetyczne, ogrodzenia pod napięciem itd.) i możliwości zastawiania pułapek w mieniu ruchomym ("poduszka fakira" w samochodzie czy bombka urwiłapka w telefonie komórkowym).
 
A

Anonymous

Guest
Też myślę, że to zła wiadomość. Oni to robią połowicznie i obrzydzą społeczeństwu prywatyzację! Przecież takie chujki będą się przypierdalać o każde gówno zwane literą prawa! I będą w tym skuteczniejsi od zwykłej policji... Wzrośnie wykrywalność przestępstw bez ofiar.
 
Do góry Bottom