Protokoły Mędrców Syonu - co o tym sądzicie?

Orion

Member
83
7
kr2y510 napisał:
2. Teksty są autentyczne (mogły zostać skrócone lub wybrane z większej całości) i pochodzą z organizacji kryminalnej Bnei-Brith.
3. Teksty napisał Żyd (lub Żydzi), bo tylko Żyd może/mógł należeć do Bnei-Brith.
4. Gdyby przekopać archiwa policyjne i służb z tamtego okresu to okazałoby się, że te Protokoły były typowymi materiałami, które krążyły w środowiskach żydowskich powiązanych z Bnei-Birth w Europie i Amerykach.
No ok, skoro więc napisałeś to jako pewny fakt, daj źródła w postaci owych pism czy materiałów, które "krążyły w środowiskach żydowskich" (czyli były popularne, tak?) archiw policyjnych, przełożonych czy też nie, chcąc się z tym zgodzić nie mogę bazować na samych twoich zapewnieniach, jakieś konkrety. Wtedy już będzie wiadomo, że opierałeś się na czymś solidnym, jakiejś publikacji, nie że ktoś coś tam sobie gdzieś napisał w tym temacie nie przedstawiając konkret źródeł. Jestem ciekaw stopnia zależności tych rzeczy, więc też chciałbym to poczytać.

Najbardziej prawdopodobne póki co na razie jest to, żę zostały zjebane od nie-żyda Marycego Jolyego ("Dialog w piekle między Monteskiuszem a Machiavellim") bo te całe "protokoły" to albo parafrazy, albo identyczne zdania żywcem wzięte z jego dzieła.
Tabelka tutaj ilustruje to dobrze:
http://niniwa2.cba.pl/protokoly_janusz_tazbir_1.htm
 
OP
OP
kr2y510

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Orion napisał:
No ok, skoro więc napisałeś to jako pewny fakt, daj źródła w postaci owych pism czy materiałów, które "krążyły w środowiskach żydowskich" (czyli były popularne, tak?) archiw policyjnych, przełożonych czy też nie, chcąc się z tym zgodzić nie mogę bazować na samych twoich zapewnieniach, jakieś konkrety. Wtedy już będzie wiadomo, że opierałeś się na czymś solidnym, jakiejś publikacji, nie że ktoś coś tam sobie gdzieś napisał w tym temacie nie przedstawiając konkret źródeł. Jestem ciekaw stopnia zależności tych rzeczy, więc też chciałbym to poczytać.

W tym celu musiałbym ruszyć dupę do osób, które są delikatnie mówiąc męczące. Niestety większość tych rzeczy nie ma w necie.

Orion napisał:
Najbardziej prawdopodobne póki co na razie jest to, żę zostały zjebane od nie-żyda Marycego Jolyego ("Dialog w piekle między Monteskiuszem a Machiavellim") bo te całe "protokoły" to albo parafrazy, albo identyczne zdania żywcem wzięte z jego dzieła.
Tabelka tutaj ilustruje to dobrze:
http://niniwa2.cba.pl/protokoly_janusz_tazbir_1.htm
Przeleciałem po łebkach tekst Tazbira i zauważyłem, że chyba (nie znam francuskiego poza "beze" i "ąkule" w odmianach) ktoś dopuścił się lekkiego plagiatu. I to zarówno komuchy jak i Żydzi z Bnei-Birth. To że te środowiska żydowskie kopiowały teksty od komuchów z wzajemnością mnie nie dziwi. I u Tazbira znajduję na to częściowe potwierdzenie.
Machiavelli to doskonały zaczyn (baza) według, której można budować plan.

Tylko że jak ja bym robił instrukcję/plan jak obalić obecny rząd (UE też) to też popełniłbym plagiat z jakiegoś amerykańskiego dzieła lub kilku. Dla tego, że są to naprawdę dobre materiały dla guerilli.

Dla mnie wykorzystanie jakiegoś tekstu jako bazy to nie dowód na brak autentyczności. To dowód na inteligencję i lenistwo piszącego.
 

Rafalnaklo89

New Member
4
0
Te protokoły były stworzone z polecenia Caratu Rosyjskiego , i były wzorowane na jakimś włoskim dziele (czy tam francuskim) nie pamiętam tytułu
 
C

Cngelx

Guest
Rafalanaklo89 napisał:
Te protokoły były stworzone z polecenia Caratu Rosyjskiego , i były wzorowane na jakimś włoskim dziele (czy tam francuskim) nie pamiętam tytułu

Zrodlo?
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Po drugie. Nie uważam tego za prowokację carskiej Ochrany czy fałszywkę. Historia XX w. zweryfikowała to inaczej. Ci co nazywają Protokoły fałszywką musieliby uznać fakt jasnowidzenia i inne paranormalne zjawiska. A byłoby to śmieszne jako oni że są na ogół ateistami i racjonalistami (lub za takich się podają).

Nawet jeśli to oryginał, to nie musi to oznaczać, że jest to jeden wielki spisek. Przecież każdy, gdy się zastanowi "jak by tu kontrolować świat", wpadnie na to samo niezależnie od innych. Tak samo ktoś może korzystać ze wskazówek, spisanych przez kogoś innego, jeśli uzna je za przydatne, bez potrzeby zawierania z nim spisku. Ludzie czasem potrafią przewidzieć przyszłość. W 1926 roku ktoś przewidział internet (elektryczna gazeta), bo pewnie wykombinował to przez połączenie pierwszej telewizji ze zwykła gazetą.
 
OP
OP
kr2y510

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
"Mędrcy Syjonu - nowe otwarcie", fragment wstępu (lektor)


View: https://www.youtube.com/watch?v=cUpDUjBmQx0

https://3dom.pro/20132-no_watermark/medrcy-syjonu-nowe-otwarcie.jpg

 
Do góry Bottom