Protest przeciwko cenzurze Internetu, Katowice (opinia)

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Nie da się tam nic dopisać w temacie przyczepionym na górze, uważam, że ten protest jest debilny, a nowe prawo daje więcej anonimowości co już jest odczuwalne (wystarczy się dokładnie ze wszystkim zapoznać) i wolności od pewnych treści, jednocześnie uwalnia nas od plagiatów i ukraca robienie bagienka w internecie, gdzie na każdej stronie jest to samo, tylko w inny sposób napisane, łamiąc prawa autorskie
 
OP
OP
Frosty2

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Anarchiści nie lubią rządu i chcą go znieść. Libertarianie nie lubią rządu i tolerują go, o ile nie nadużywa swojej władzy w tym też stosują do prawa. Jest cienka linia, ale to jednak nie to samo.
Głównym założeniem libertarianizmu jest to, że rząd nie powinien naruszać praw naturalnych swoich obywateli. Do tego stopnia, że powstrzymuje się od tego, jest dobre; do tego stopnia, że jest to złe. Problem polega na tym, że libertarianie często różnią się opinią na temat praw naturalnych.
 

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Wolność od pewnych treści to ciekawe pojęcie. Obecnie chyba w KRLD mają tej wolności najwięcej.

Anarchiści nie lubią rządu i chcą go znieść. Libertarianie nie lubią rządu i tolerują go, o ile nie nadużywa swojej władzy w tym też stosują do prawa. Jest cienka linia, ale to jednak nie to samo.
Zawsze polecam przed wdaniem się w dyskusję na dowolny temat zapoznać się choćby z definicją danego pojęcia zawartą w pierwszym akapicie wpisu na wikipedii:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Libertarianizm
 
OP
OP
Frosty2

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Ten protest ma na celu ograniczać mi wolność i pozostawić zamordyzm, ten protest jest debilny, wynika to albo z niezrozumienia ustawy przez protestujących, albo są po jakiś dopalaczach i chcą inicjować agresje, abyśmy nie mieli prawa do anonimowości i druga sprawa to złodzieje są skoro nie szanują cudzych dzieł, a złodziejstwo to jest agresja. Co innego sobie coś po cichu nielegalnie przeczytać w domu, co innego robić plagiaty i zarabiać na tym bez woli autora
Trzecia sprawa nawet rząd był przeciw tej ustawie, więc co to za anarchiści co robią tak samo jak rząd? Ani z nich anarchiści, ani libertarianie, tylko jakieś komuchy
 
OP
OP
Frosty2

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Jeśli chodzi o tą marginalną kwestie ustawy to wystarczy nie kraść i nie plagiatować, internet też byłby ciekawszy jak na każdej stronie jest co innego, a nie na każdej ten sam plagiat, dla trolli obecna sytuacja jest najlepsza, gdzie się robi bagienko z całego internetu hurtowo, a nie z jednej strony, a wartościowego komentarza i tak nie przeczytasz, gdyż zalewa je milion podobnych do siebie głupkowatych komentarzy, przesuwając wartościowe w otchłań, dziś wystarczy kopiuj, wklej
Każdy sobie może założyć stronę i na niej do woli się wypowiadać, biorąc odpowiedzialność za to co robi, przestrzegając prawa, które i tak daje dużo wolności (w ostateczności pozostaje i2p, tor), do tego są różne licencje w tym darmowe, nie trzeba kraść
 
Ostatnia edycja:

Zbyszek_Z

Well-Known Member
1 021
2 463
Trzecia sprawa nawet rząd był przeciw tej ustawie, więc co to za anarchiści co robią tak samo jak rząd? Ani z nich anarchiści, ani libertarianie, tylko jakieś komuchy
Co za logika. Będziesz z zasady na przekór rządowi? Czyli gdyby politycy mówili byś nie skakał z okna, to ty byś skoczył?
Swoją drogą, dopiero co pisałeś:
Anarchiści nie lubią rządu i chcą go znieść. Libertarianie nie lubią rządu i tolerują go, o ile nie nadużywa swojej władzy w tym też stosują do prawa.

Jak godzisz bycie zawsze na przekór z przestrzeganiem prawa?
 
OP
OP
Frosty2

Frosty2

Gdzie się kończy normalne, a zaczyna nienormalne?
383
220
Dlaczego miałbym robić cokolwiek na przekór, jeśli prawo mnie chroni w pewnych kwestiach to jest mi z nim po drodze. Płacę podatki to i mam prawo korzystać z instytucji Państwowych, ja nie jestem za anarchią i gangami na ulicach, bardziej libertarianinem który uważa, że Państwo jest potrzebne, tylko może w trochę innej formie, gdzie pewne kwestie powinny być uporządkowane w inny sposób, a pewne osoby nawet powinny siedzieć za kratami (złodzieje, pieniacze).

Anarchizm cechuje niechęcią wobec władzy i sformalizowanych instytucji i wskazujące, że są one źródłem opresji społecznej i zagrożeniem dla wolności, a tutaj wręcz działają ręka w ręka z władzą.
To nie są żadni anarchiści, to pachołki rządu, skoro robią to samo w najlepszym wypadku pożyteczni idioci.
 
Ostatnia edycja:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
a nowe prawo daje więcej anonimowości
Jeśli tak, to napisz w jaki sposób.

wolności od pewnych treści
Nie ma czegoś takiego, jak wolność od pewnych treści.
Nie podoba się jakieś miejsce? - to tam nie wchodź.

jednocześnie uwalnia nas od plagiatów i ukraca robienie bagienka w internecie,
Nie podoba się jakieś miejsce? - to tam nie wchodź.

Ten protest ma na celu ograniczać mi wolność i pozostawić zamordyzm
W jaki sposób?
Czego nie wprowadzanie tego przepisu zabroni?

przestrzegając prawa, które i tak daje dużo wolności
Huja daje, a nie wolność!
 
Do góry Bottom