Projekt edukacyjny 'czym i kim sa libertarianie'

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
witajcie. jako ze w budzie posiedze jeszcze rok, postanowilem zrobic sobie przyjemnosc wykonania obowiazkowego projektu edukacyjnego oczywiscie o was. Ma ktos pomysl, jak to przedstawic? Z dostepnych mi aktualnie srodkow pomyslalem o tablicy korkowej i wypisanie trzech aksjomatow plus taki dodatkowy 'nie ma sztywnych regul' bedacy pomyslem zaczerpnietym z piatego filara z wikipedii i mysli rothbarda ze czlowiek nie ma wladzy nad innym czlowiekiem (ten cytat co wystepuje w pdf o zalozeniach libow) rozwiniecie jakims zeszycie czy cos. oczywiscie ze wszelkimi ozdobami jesli sie na to zdobede, albo zdobede takie badziewie od szkoly. w tle oczywiscie logo albo PL albo oficjalnego amagi.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 142
Za moich czasów posiedziałbyś w budzie dłużej, bo nie umiesz stosować wielkich liter, czyli pisać poprawnie. Ale teraz pewnie dostajecie za to Ordery Uśmiechu Maciusia z Klanu.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Nie brandzluj się... od razu normalna prezentacja elektroniczna i wyświetlacz, chyba, że masz ubogą szkołę to normalnie przeprowadź wykład na tablicy.

Do prezentacji. Pamiętaj o kolorystyce czarno żółtej... podkreślaj wszystkie frazy związane z anarchizmem. np. ANARCHO-kapitalizm... wzbudzi to przestrach wśród gawiedzi. Pamiętaj, że prawdziwe liby siedzą na libnecie, a w PL zdrajcy idei :p

Szczerze to od razu przejdź do orania państwa... Zacznij od prowokacyjnego pytania "Ile wynosi płaca minimalna"... prawda jest taka, że ze 2100+, a potem spytaj, "Ile w łapę dostanie pracownik ?" 1280 Dodaj do tego podatki vat, akcyzę, podatki lokalne i udowodnij, że to państwo wpycha człowieka w uzależnienie od jego "pomocy"...
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 678
Skupiłbym się na podstawach libertariańskiej ideologii i jej genezie. Logo PL w tle raczej bym nie dawał, bo libertarianie to ludzie o określonych poglądach a nie członkowie tej czy innej partii politycznej.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
Kompowiec2

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
Nie brandzluj się... od razu normalna prezentacja elektroniczna i wyświetlacz, chyba, że masz ubogą szkołę to normalnie przeprowadź wykład na tablicy.
hah gdybym mial dzialajacy komputer to zrobilbym prezentacje w openoffice z plikami cc. No coz, moze sprobuje w bibliotece po godzinach
Powinno znaleźć się coś o odjebkach wraz z potmostwem czy coś o płaceniu podatków równym mordowanu niewinnych dzieci (gotowiec: https://libertarianizm.net/threads/maly-sabotaz.4291/page-2#post-75402
Bardzo dobry pomysl na wstep. Wystarczy ze zrobie ta prezentacje w czerwcu, nikt wtedy mnie nie wyrzuci.

och, teraz to nie wiem na co sie zdecydowac, na indukcje czy dedukcje. wybiore chyba to pierwsze, wszak nie po to nam rzad dawali darmowe lekcje siania propagandy w telewizji zeby z ich metody nie skorzystac. Czyli najpierw opierdalanie panstwa a potem cudowne rozwiazanie tego problemu raz na zawsze.

dam znac gdy skoncze pliki wynikowe. Myslalbym takze o nagraniu swojego wykladu na zydotubie, choc nie wkem czy bede sie pieknie prezentowal ze swoja belkotliwa wymowa ale chuj z tym.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Jeeeeezu... byłem korwinistą zanim Twoi rodzice tentego. Jaki stary jestem...

Tematyka jest bardzo dobrze wybrana, natomiast co do jakości prezentacji i ilości włożonej w nią pracy, zastanów się przez dłuższą chwilę co chcesz osiągnąć. Robisz na ocenę, dla satysfakcji twórcy z wykonanego dzieła, czy dla zdobycia doswiadczenia osobistego. To Ci pozwoli uniknąć rozczarowań i zniechęcenia do dalszych wysiłków w życiu ;)
 
OP
OP
Kompowiec2

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
dziekuje za tak mile slowa. Oficjalnie moje prace pojda pelna para w nastepnym miesiacu bo w tym musze jeszcze zaliczyc semestr, ale niewykluczone ze cos w tym skrobne... https://pl.wikibooks.org/wiki/Libertarianizm (link powstanie za chwile) powoedzmy ze wydzielilem sobie ten portal do eksperymentow nad projektem
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
Kompowiec2

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
zrobilem 'okladke' projektu. Niestety zapomnialem wziasc ze soba karte by fote cyknac i mam tylko wczesniejsze kiedy jeszcze nie mialem tablicy korkowej. Moglem poczekac do jutra jeszcze ale strasznie mnie korcilo..
http://i.imgur.com/aPTnfsT.jpg
najtrudniej bylo mi z kolorami. dla wolnosci dalem niebieski bo to kolor prawdy, zloty dla literek by podkreslic ruch anarchokapitalistow. Pod symbolami mam zamiar dac jakies oklepane, lub niekoniecznie, cytaty. i tak dla ptaszka dal slynna piesc i nos, tak nie wiem co dac do pozostalych. zwlascza dla wlasnosci, dla niego nawet sensownego logo nie potrafilem wymyslic. Mysle nad wstawieniem pierwszego z gory cytatu buddy
http://pl.m.wikiquote.org/wiki/Przemoc a dla wlasnosci to nie wiem.
 

Tomasz Panczewski

Well-Known Member
699
3 849
Do agresji może:
Zranić oponenta znaczy zranić samego siebie. Kontrolować agresję i nie zadawać ran znaczy poznać Sztukę Pokoju.
Morihei Ueshiba
(można skrócić do pierwszego zdania)
Mam wrażenie że autorowi chodziło o jakieś humanistyczne pierdololo ale cytat może też i znaczyć że każdy ma święte prawo do samoobrony.

Logo właśności to wg mnie powinno być coś związane z domem, może ilustracja zasady "my home is my castle" z domem naokoło którego wyrastają wieże i mury. A może coś takiego: http://www.kcjm.in/wp-content/uploads/2013/06/TDS-on-Property.jpg
Cytat do własności:
“Człowiek który nie ma prawa posiadać jest posiadany.”
George Santayana
 

Tomasz Panczewski

Well-Known Member
699
3 849
To prędzej ilustruje przeprowadzkę, przesiedlenie albo wizytę komornika....
Hehe, jak będzie podpisane to będzie wiadomo o co chodzi. Teraz myślę że można też dać np. człowieka który trzyma pod pachami dużo różnych przedmiotów (byle nie worków z pieniędzmi, bo zatriggeruje to u odbiorców mema "zgniły kapitalista").

Co do cytatu o własności to dla polepszenia wydźwięku dodałbym "czegoś" przed "posiadać".
 
Ostatnia edycja:

Att

Manarchista
286
495
Tradycyjnym logiem własności jest diament.
11066519_458047664348145_8732218529758016152_n.jpg
 

Caleb

The Chosen
511
271
witajcie. jako ze w budzie posiedze jeszcze rok, postanowilem zrobic sobie przyjemnosc wykonania obowiazkowego projektu edukacyjnego oczywiscie o was. Ma ktos pomysl, jak to przedstawic?

Chyba za długo siedzisz w tej budzie i system edukacji zabił w tobie resztki kreatywności. Ten wpis brzmi jakbyś chcial cos napisać na temat, o którym nie masz zielonego pojęcia. Poczytaj trochę na temat libertarianizmu.

Chociaż jest coś. Możesz spalic budę i w mediach powiesz, że to w ramach walki z państwem.
 
OP
OP
Kompowiec2

Kompowiec2

Satatnistyczny libertarianin
459
168
czytac czytam i tutaj i troche po angielsku. nie ma to jak polaczyc przyjemne z pozytecznym

a w budzie siedze juz o 2 lata za duzo (problemy ze zdrowiem). Nauczyciele nienawidza i lubia jednoczesnie.

z powodu niedokonczenia jeszcze przemowy daje oficjalny cover. Myslalem tez nad zastapienie bialych kartek pomalowanie jakims flamastrem przynajmniej gory. Jak skoncze 'wyklad' to oczywiscie takze go wrzuce
c1add04f962f1b8dd218bce0aa575b7f.jpg
 

Tomasz Panczewski

Well-Known Member
699
3 849
Nie da rady powiększyć znaku dolara żeby był bardziej czytelny? Te cytaty też przydałoby się inaczej jak tak drobno, w ogóle te napisy na białych kartkach dopracuj i pokoloruj czy coś... a najlepiej by było zastąpić to pismo ręczne drukarką.
 
Do góry Bottom