Problemy z bazą

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Hej, jak ktoś zauważy problemy z dostępem do forum spowodowane problemami z dostępem do bazy, proszę zrobić copy&paste komunikatu o błędzie w tym wątku.

Zaraportowałem hostingowi te problemy, coś tam było nie tak, ale nie wiem jaki jest obecny status - czy błędy występują?
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Sam zauważyłem, że błędy wciąż się pojawiają. Obecnie nasz hosting jest w kolejce do przeniesienie na nowe, lepsze serwery, co powinno chyba pomóc.
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Od dziś libertarianizm.net (forum) i libertarianizm.pl (wiki) wraz z całym hostingiem zostały przeniesione na nowe, lepsze i szybsze serwery. Ma to pomóc na okazjonalne problemy z dostępem do baz danych. Zobaczymy.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Moje dzisiejsze logowanie:

Generated in 1.2859068 seconds (3.78% PHP / 96.22% MySQL)
SQL Queries: 11 / Global Parsing Time: 1.0808020 / Memory Usage: 5 MB
PHP version: 5.2.6 / Server Load: 4.92 / GZip Compression: Disabled

ponad 96% baza danych - ale przeszło.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Podczas pisania nowego wątku:
Kod:
Internal Server Error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.

Please contact the server administrator, webmaster@libertarianizm.net and inform them of the time the error occurred, and anything you might have done that may have caused the error.

More information about this error may be available in the server error log.

Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.
Wątek mimo błędu pojawil się.
 

Przemoslav

Member
144
2
Napisałem wiadomość w temacie o UPR i jej nie widzę. Jak klikam "ostatni post" to pokazuje pierwszą stronę wątku. Jak przeskoczę na czwartą to wiadomości tam nie ma, ale widać ją na podglądzie (wchodząc przez "znajdź wszystkie wiadomości") w profilu.
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
"Ostatni post" często nie działa - nie odkryłem dlaczego. Najczęściej nie działa, gdy klika się na ten link i wybiera opcję "Otwórz w nowym oknie/zakładce". Co do Twojego postu, to zdaje się wylądował na piątej stronie (musiałem go przeedytować, bo miał powtórzoną dwukrotnie treść).
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
A u mnie zawsze ładnie działa. Pewnie dla tego, że nam zablokowany JavaScript. Bo to on z pomieszany z rozszerzeniami do FF lubi nabruździć.
 

Przemoslav

Member
144
2
tosiabunio napisał:
"Ostatni post" często nie działa - nie odkryłem dlaczego. Najczęściej nie działa, gdy klika się na ten link i wybiera opcję "Otwórz w nowym oknie/zakładce". Co do Twojego postu, to zdaje się wylądował na piątej stronie (musiałem go przeedytować, bo miał powtórzoną dwukrotnie treść).
Właśnie rzecz w tym, że po wysłaniu posta, nie mogłem wejść na piątą stronę. Treść była powtórzona, bo wysłałem dwa razy (myślałem, że coś nie zatrybiło). Po tym jak poprawiłeś, miałem już dostęp do piątej strony i wszystko grało. Dzięki. To jest drugi taki motyw jaki się zdarzył czyli nie jest to jednorazowy problem.
 

DysKordian

New Member
252
4
Mam dokładnie ten sam problem co Przemoslav i dokładnie w tym samym wątku. Niby mój nowy post wisi, ale za pytonga nie mogę go oblukać. Jako ostatni pokazuje mi się post Gigabyte'a :-/

Poprawi to ktoś? Z góry dzięki.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Momentami chodziło tak wolno lub się wieszał, że oglądanie i odpowiadanie było irytujące. Jak było
Kod:
Generated in 4.9978099 seconds
to było super :(
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Top that: Generated in 7.0519989 seconds (0.64% PHP / 99.36% MySQL) :)

Wysłałem ticket do Dreamhosta.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
MyBB has experienced an internal SQL error and cannot continue.

SQL Error:
2003 - Can't connect to MySQL server on 'mysql.libertarianizm.net' (111)
Query:
[READ] Unable to connect to MySQL server
mi przedtem jakis czas wyskakiwalo
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Jest jeszcze gorzej. Wchodzę na forum i widzę nowy post qatryka. Klikam a tam jeszcze go nie ma! Po kilku minutach pojawił się....
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Zapraszam na forum MyBB do działu Support - może coś tam jest. Ja nie znam odpowiedzi.

Aha, pamiętajcie, że forum ma cache'owanie i czasem pokazuje nieaktualne strony - trzeba odświeżać.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Baza danych znów siada. Albo blokuje stronę albo wyświetla ekran MySQL.
 
Do góry Bottom