Polskie miasta (gdzie mieszkać)

X

xawas

Guest
Nie zamierzam wyprowadzać sie z Polski, ale myśle w przyszłości o kupnie domu na stałe w innym mieście. Jeździłem trochę po Polsce i mieszkałem krótko w kilku miastach. Podoba mi się Wrocław, Kraków, Toruń, Gdańsk.
W ogóle Trójmiasto, a przede wszystkim Gdańsk- Starówka bardzo zadbana, podobny klimat do Krakowa.Trafiłem w tych miastach na ludzi towarzyskich, miłych. Mam tam kilku znajomych.Mieszkałem też ponad rok w Poznaniu - miasto jest super, ale poznańskie społeczeństwo nie podoba mi się. Nikt tam nie ma potrzeby z nikim się spotkać, nie lubią przyjezdnych, mało życzliwi i drażni mnie u nich wyniosły ton wypowiedzi. Dziwne to jakieś. Rynek pracy nie jest ciekawy- pomimo dobrych kwalifikacji praca za psie pieniądze. Jeszcze Kołobrzeg mi się podobał, ale dawno tam nie byłem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

tolep

five miles out
8 168
14 540
Nikt tam nie ma potrzeby z nikim się spotkać, nie lubią przyjezdnych, mało życzliwi i drażni mnie u nich wyniosły ton wypowiedzi. Dziwne to jakieś.

Dziiiiwne. Jak do tej pory, biorąc pod uwagę aspergerów z libnetu, to poznańska, ehem, społeczność, zorganizowała dwa letnie zloty pod Koninem oraz jedną popijawę w mieście Łodzi. Nie licząc imprez poznańskich.
 

mikioli

Well-Known Member
2 713
5 206
Dziiiiwne. Jak do tej pory, biorąc pod uwagę aspergerów z libnetu, to poznańska, ehem, społeczność, zorganizowała dwa letnie zloty pod Koninem oraz jedną popijawę w mieście Łodzi. Nie licząc imprez poznańskich.
No nie mów, że brak wam wyniosłości? :D
 
OP
U

ultimate

Guest
Jeszcze Kołobrzeg mi się podobał, ale dawno tam nie byłem.
No ale co byś w tym Kołobrzegu robił?Chyba że w sezonie budkę z lodami postawisz.Branża ta ponoć ma przed sobą dobre perspektywy. Ale pamiętaj o dokumentach, bo jak nie będziesz miał potraktują to jako samowola budowlana, chyba że taką na kółkach przyczepę kupisz to ileś dni bez pozwolenia możesz stać:)


Mieszkałem też ponad rok w Poznaniu - miasto jest super, ale poznańskie społeczeństwo nie podoba mi się. Nikt tam nie ma potrzeby z nikim się spotkać, nie lubią przyjezdnych

Kurcze! Broń cię panieboże odwoływać się do własnych doświadczeń, bo zaraz widzisz obraza będzie. Ja miałem napisać,
że to miasto jest zamieszkiwane przez Szkotów zesłanych na wygnanie za skąpstwo:) ale nie będę pisał bo już widzę Tolepa jak piłuje japę:D
upload_2018-2-23_21-25-51.jpeg

A poważnie jeśli miałbym wybierać w Polsce to Wrocław. Ale nigdzie się nie wybieram. Dobrze mi tu gdzie jestem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
OP
U

ultimate

Guest
@xawas, może zamiast wydawać dużą kasę na chałupę zbuduj sobie schronienie w lesie. Przetrwasz w każdych warunkach:)

how-to-build-a-diy-shelter-2.jpg


how-to-build-a-diy-shelter-3.jpg


how-to-build-a-diy-shelter-7.jpg


how-to-build-a-diy-shelter-10.jpg

https://piximus.net/others/how-to-build-a-diy-shelter
 

Slavic

Wolnorynkowiec
545
1 474
W ogóle Trójmiasto, a przede wszystkim Gdańsk- Starówka bardzo zadbana, podobny klimat do Krakowa.

Mieszkam w Trójmieście od urodzenia i powiem ci, ze jeśli chcesz tu mieszkać to przygotuj się na wysokie ceny, tak samo z kupnem mieszkania. Obecnie jeśli chodzi o tereny Trójmiasta i koło to lepiej kupić sobie działkę i własny dom wybudować.
 
OP
D

Deleted member 6852

Guest
A poważnie jeśli miałbym wybierać w Polsce to Wrocław.
Wrocław? Nie mam pojęcia czemu. Zagęszczony : korki, tłumy ludzi wszędzie latają w te i we wte i mieszkania drogie.


Najlepsze miasto to Poznań, dla młodych i starszych. Dużo atrakcji, służba zdrowia sprawna, edukacja: wysoki poziom nauczania poznańskich szkół i mieszkania nie są drogie. Z pracą też nie jest źle.
Ale każdy ma inne zdanie.
Mojej siostry z Warszawy wołami nie wyciągniesz.
 

cyklista

Well-Known Member
435
291
Mieszkam w Trójmieście od urodzenia i powiem ci, ze jeśli chcesz tu mieszkać to przygotuj się na wysokie ceny
Z opublikowanych w grudniu ( 2020) danych banku centralnego wynika, że ceny nowych mieszkań za metr kwadratowy w największych polskich miastach kształtowały się następująco:

  • Łódź – 6406 zł
  • Poznań – 7450 zł
  • Kraków – 8838 zł
  • Wrocław – 8109 zł
  • Warszawa – 10 184 zł
Na rynku mieszkań używanych :

  • Łódź – 5613 zł
  • Poznań – 6882 zł
  • Wrocław – 7301 zł
  • Kraków – 8100 zł
  • Warszawa – 9962 zł
Eksperci od rynku nieruchomości przewidują, że w 2021 roku ceny mieszkań zarówno nowych jak i używanych raczej nie spadną.

 
Do góry Bottom