Polsat cyfrowy - internet lte

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Mam pytanie do kolegów odnośnie doświadczeń z internetem LTE z Polsatu cyfrowego. Na infolinii powiedziano mi, że obecnie najdroższa opcja to miesięczny pakiet 30GB do wykorzystania przy prędkości 150Mb potem schodzi do 15Mb bez limitu. Nie chce mi się w to w ogóle wierzyć. Obecnie mam 2Mb z Internetii przez kabel drogą radiową i nie można tego zwiększyć bo to domek a nie żaden blok. Za mało klientów w okolicy koniec dyskusji. Mam kuzynkę w stanach, która twierdzi, że ma 40Mb non stop więc nie chce mi się wierzyć w jakieś 150Mb do 30GB. Czytam forum z opiniami, użytkownicy są delikatnie mówiąc wkurwieni, twierdzą,że speed im spada nawet do 0,5Mb po wykorzystaniu pakietu GB i nic nie można z tym zrobić. Macie jakieś doświadczenia z tym dziadostwem?
 
C

Cngelx

Guest
Zależy od miejsca. Generalnie to im teren mniej zurbanizowany tym lepiej to działa.
W miastach działa niesamowicie chujowo, a na wsiach wymiata. Być może są miejsca w których dojdziesz nawet do 150 Mb/s, tj. słabo zaludnione równiny bez drzew.

Tak to wygląda w Plus.

3. Ostry śnieg i burze sprawiają że net jest praktycznie bezużyteczny.

Co ty znowu pierdolisz? Po chuj się wypowiadasz na tematy o których nie masz pojęcia?
 
OP
OP
K

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Zmusiłem się do przeczytania regulaminu promocji internetu lte na polsacie cyfrowym. Jeden z punktów brzmi:

W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i
zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP możliwość czasowej
zmiany (do nowego Okresu rozliczeniowego) parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji
danych do poziomu 32 kb/s określonego w Cenniku, z zachowaniem kolejności określonej dla klas, o których mowa w ust. 3
powyżej.

FUP- fair usage policy


I to jest potwierdzone w opiniach na necie. Do 30GB może być potem nie można otworzyć żadnej strony normalnie.
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
1. 150 Mb/s jest nierealne - trzeba by użyc agregacji częstotliwości, czyli mieć odpowiedni sprzet, lokalizację itd. Przy dobrych wiatrach uważam że 50Mb/s jest mozliwe http://www.telko.in/lte-halo-tu-ziemia/

2. 30 GB to jakiś śmiech. Wiem, śą tacy którym wystarczy, ale...

3. FUP nie oznacza że ci nagle prędkść spadnie do 32 kb/s po 30GB. Do tylu to spada pewnie w okolicach 200 czy 300 GB.

4. Brałbym http://dlafirm.play.pl/oferta/play-internet/play-online-tylko-sim/ za 38 netto - nie tylko w zasięgu LTE. Oczywiscie tez mają pewnie FUP.
 
C

Cngelx

Guest
Zmusiłem się do przeczytania regulaminu promocji internetu lte na polsacie cyfrowym. Jeden z punktów brzmi:

W przypadku wysokiego zużycia danych, powodującego przeciążenie sieci, Cyfrowy Polsat w celu eliminowania nadużyć i
zapewnienia powszechnej dostępności oraz wysokiej jakości działania sieci, zastrzega sobie w ramach FUP możliwość czasowej
zmiany (do nowego Okresu rozliczeniowego) parametrów technicznych transmisji danych poprzez obniżenie prędkości transmisji
danych do poziomu 32 kb/s określonego w Cenniku, z zachowaniem kolejności określonej dla klas, o których mowa w ust. 3
powyżej.

FUP- fair usage policy


I to jest potwierdzone w opiniach na necie. Do 30GB może być potem nie można otworzyć żadnej strony normalnie.

Dlatego ja NIGDY nie podpisuje umów, jest to nie zbyt opłacalne. O wiele bardziej opyla się (jak dla mnie), kupić kartę SIM na Allegro: http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=internet+LTE&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-1-e-0113

Oczywiście limit tutaj jest niby tylko 36 GB – chociaż ja używam ok. 3-9 GB w ciągu miesiąca (internet wykorzystuję głównie do pracy, więc używam ssh i czasami rdc). Nie wiem co inni robią, że im nawet 30 GB może nie wystarczyć...
 

tolep

five miles out
8 556
15 443
Co robię z tą kartą, wkładam do kompa, jak? muszę mieć jakiś modem i w niego ją włożyć i dopiero wtedy całość do kompa?
tak, to karty sim

kol. pLT uznaje tylko prepaidy. Nie jestem aż tak radykalny. Natomiast sens ma, owszem, kupienie własnego sprzetu. Między innnymi taki, ze dzięki temu można podpisywac krótsze umowy albo nie podpisywac ich wcale. I dzięki temu latwiej się przenosić.

Tym niemniej koszty miesięczne są obecnie tak niewielkie, że sugerowałbym przeliczyć, czy opłacalne jest tracenie czasu tylko po to by wyszukiwać jakieś dziadowskie oszczędności które mogą się pojawiac okazyjnie.

Miałem do czynienia ostatnio ze sprzetem który daje Polsat. Był to jakiś standardowy ruter wifi bez modemu, i do niego wkładany modem LTE na USB. Musze powiedzieć, smigało całkiem przyzwicie w tej wersji sprzetowej.

Tak w ogóle, to z internetem abonamentowym od Play może wygrać (i wygrywa) tylko smartDOM od Plusa/CP jeśli masz na przykład telewizję Polsat albo jakąś komórkę w abonamencie plusa.. Reszta się nie liczy.
 
Do góry Bottom