Polityczna poprawność

Norden

Well-Known Member
723
896
Polityczna poprawność stała się powoli naszą codziennością - przynajmniej w mediach publicznych, ale dotyka również instytucje prywatne, które nie chcą narażać się na masową nagonkę. Lewactwo, które wyrosło na jej gruncie rozpoczęło marsz przez ważne instytucje (zwłaszcza oświatowe i medialne), które niestety kreują światopogląd przeciętnego człowieka.
Żeby nie atakować symptomów trzeba przyglądnąć się źródłom tego problemu.
Ciekawy artykuł William S. Lind'a znajduje się tutaj:
http://civitasbielsko.bloog.pl/id,9...TO-KULTUROWY-MARKSIZM,index.html?ticaid=6f5fd

Te rzeczy, o których tu dzisiaj słyszymy - radykalny feminizm, wydziały studiów kobiecych, wydziały "studiów o czarnych" (black studies), wydziały studiów gejów, wszystkie one są gałęziami Teorii Krytycznej. Co Szkoła Frankfurcka w zasadzie zrobiła, to oparła się w tamtych latach na obu, Marksie i Freudzie, żeby stworzyć tę teorię, zwaną Teorią Krytyczną. Nazwa jest świetnie pomyślana, bo kusi, żeby zapytać "Co jest teorią?" Teorią jest, żeby krytykować. Teorią jest, że sposobem na zniszczenie kultury Zachodu i porządku kapitalistycznego jest, aby nie dawać możliwości alternatywy.


Wszystko to bierze początek w latach 30-tych, a nie 60-tych XX wieku. Inni kluczowi członkowie, którzy dołączają do Instytutu w tym czasie, to Theodore Adorno i, przede wszystkim, Erich Fromm i Herbert Marcuse. Fromm i Marcuse wprowadzają element, który staje się centralnym elementem Teorii Krytycznej. To jest element seksualny. Zwłaszcza Marcuse, który w swoich tekstach nawołuje do społeczeństwa "wielopostaciowej perwersyjności", taka jest jego definicja przyszłości świata, który oni chcą stworzyć.
I choć wyróżnia się tu Marcuse, który latach 30-tych pisze bardzo ekstremalne rzeczy na temat potrzeby wyzwolenia seksualnego, to tym jest przeniknięty cały Instytut. Podobnie jak większość motywów politycznej poprawności, jak daje się zauważyć. I to już było w latach 30-tych. Według Fromma na przykład, męskość i kobiecość nie odzwierciedlają zasadniczych różnic płci, jak myśleli romantycy. Te różnice miałyby być raczej pochodnymi różnic w funkcjach życiowych, które w części zostały społecznie zdeterminowane. Płeć to konstrukcja.
Na szczęście dla nich, a na nieszczęście dla naszego kraju dzisiaj, i nie tylko uniwersytetów, kiedy po wojnie Szkoła Frankfurcka przeniosła się z powrotem do Frankfurtu, Herbert Marcuse pozostał w Ameryce. I podczas kiedy pan Adorno w Niemczech jest przerażony buntem studentów, kiedy ten tam wybucha - kiedy zbuntowani studenci pojawiają się na jego wykładzie, dzwoni na policję i ci zostają aresztowani -Herbert Marcuse, który został tutaj, zobaczył w buncie studenckim lat 60-tych wielką szansę. Zobaczył możliwość użycia prac Szkoły Frankfurckiej jako teorii Nowej Lewicy w Stanach Zjednoczonych.

Za główną przyczynę powstania kulturowego marksizmu i jego wcielenia w życie uważa się właśnie Szkołę Frankfurcką. Głównymi intelektualistami tego ruchu (wg wikipedii byli):
  • Theodor Adorno
  • Max Horkheimer
  • Walter Benjamin
  • Herbert Marcuse
  • Leo Löwenthal
  • Franz Leopold Neumann
  • Friedrich Pollock
  • Erich Fromm
  • Jürgen Habermas
Do rzeczy. Chcę przyglądnąć się pochodzeniu owych panów.
Theodor Adorno - Theodor Wiesengrund Adorno was born in 1903 to relatively affluent parents in central Germany. His mother was a gifted singer, of Italian descent, and his father was a Jewish wine merchant. Adorno’s partial Jewish status was to have an immeasurable effect upon his life and philosophical works.
Max Horkheimer - Horkheimer was born in the Zuffenhausen district of Stuttgart, which at the time was the capital of the Kingdom of Württemberg within the German Empire, the only son of a wealthy orthodox Jewish family on February 14, 1895.
Walter Benjamin 15 July 1892 – 26 September 1940)[2] was a German Jewish literary critic,philosopher, social critic, translator, radio broadcaster and essayist
Herbert Marcuse (19 July 1898 — 29 July 1979) was a communist Jew propagandist and agitator, involved in the creation of the critical theoryideology of the New Left as a member of the Frankfurt School.
Leo Löwenthal (3 November 1900 – 21 January 1993) was a German Jewish sociologist usually associated with the Frankfurt School.
Franz Leopold Neumann May 23, 1900 – September 2, 1954) was a German-Jewish left-wing political activist, Marxist theorist and labor lawyer, who became a political scientist in exile and is best known for his theoretical analyses of National Socialism.
Friedrich Pollock Pollock's Jewish-born father turned away from Judaism, and raised his son accordingly.[1] Pollack was educated in finance 1911 to 1915.
Erich Fromm Erich Fromm was born on March 23, 1900, at Frankfurt am Main, the only child of Orthodox Jewish parents.
Jürgen Habermas - prawdopodobnie wyjątek
Chcę zacząć dyskusję - a może uzyskać odpowiedź na pytanie. Dlaczego wśród twórców obecnej antycywilizacji jest tyle Żydów?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 025
Norden napisał:
Jürgen Habermas - prawdopodobnie wyjątek

Jeszcze chyba najbardziej normalny z całego towarzystwa, ostro jechał po postmodernistach, chwalił burżuazyjną sferę publiczną (zniszczoną według niego przez mass media i państwo socjalne). Ale i tak überlewak.

Dlaczego wśród twórców obecnej antycywilizacji jest tyle Żydów?

Może z tego samego powodu, dla którego wśród bezmózgich, naćpanych morderców jest tylu czarnych? :)
 
D

Deleted member 427

Guest
Roland Baader, Morowe powietrze nad Europą - o neomarksizmie.

Właściwym praźródłem [neomarksizmu], a może raczej warunkiem koniecznym rozprzestrzenienia się „frankfurckiej” dżumy był - trzeba to w tym miejscu bardzo mocno zaakcentować - państwowy system edukacji.
(...)
„Teoria Krytyczna” otwarcie odwołuje się do tradycji marksistowskiej. Określenia „Teoria Krytyczna” i „Szkoła Frankfurcka” ukuł Max Horkheimer w latach 30. głównie dlatego, że w tamtym okresie ortodoksyjny marksizm identyfikowano ze stalinizmem, zaś „frankfurtczycy” pragnęli być kojarzeni z „innym marksizmem” (neomarksizmem).
(...)
W odróżnieniu od Marksa „frankfurtczycy” rewolucyjne nadzieje pokładali nie w proletariacie, lecz w inteligencji - dlatego też nie interesował ich przewrót dokonany przez masy robotnicze, ale marsz (intelektualistów) przez instytucje.

Norden napisał:
Dlaczego wśród twórców obecnej antycywilizacji jest tyle Żydów?

A ilu Żydów jest pośród wolnorynkowych filozofów/ekonomistów?
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 025
W odróżnieniu od Marksa „frankfurtczycy” rewolucyjne nadzieje pokładali nie w proletariacie, lecz w inteligencji - dlatego też nie interesował ich przewrót dokonany przez masy robotnicze, ale marsz (intelektualistów) przez instytucje.

I trzeba im przyznać, że trafili w dziesiątkę. It's working!

michal_sutowski_158.jpeg


NAZYWAM SIĘ MICHAŁ SUTOWSKI I ZATWIERDZAM TĘ GRĘ!
 

margines

wujek dobra rada
626
84
Dość trywialna analogia z tymi żydami, podobnie jak z czarnymi. Każda nacja/rasa ma swoje predyspozycje np, czarni są świetnymi biegaczami i grają w NBA, a w hokeja już nie, no i co z tego? Zapisz się kolego jeden z drugim na studia antropologiczne, a nie zaśmiecaj tego zacnego forum Zwolenników tropicieli spisków żydowsko/masońsko/rasowych zapraszam na strony NOP i innych prawicowych popaprańców.
 
OP
OP
Norden

Norden

Well-Known Member
723
896
Dość trywialna analogia z tymi żydami, podobnie jak z czarnymi. Każda nacja/rasa ma swoje predyspozycje np, czarni są świetnymi biegaczami i grają w NBA, a w hokeja już nie, no i co z tego? Zapisz się kolego jeden z drugim na studia antropologiczne, a nie zaśmiecaj tego zacnego forum Zwolenników tropicieli spisków żydowsko/masońsko/rasowych zapraszam na strony NOP i innych prawicowych popaprańców.
Analogia z czym? Reszty tego bełkotu nie komentuje, oczekuję rzeczowej dyskusji.
 
D

Deleted member 427

Guest
margines napisał:
Dość trywialna analogia z tymi żydami, podobnie jak z czarnymi np. czarni są świetnymi biegaczami i grają w NBA, a w hokeja już nie, no i co z tego?
Jak słodko. Czarni szybko biegają i rzucają celnie za trzy punkty.

A co do meritum:

Norden napisał:
Nijak nie równoważy to ilości komuchów.
Komunizm nie jest wynalazkiem Żydów.
Komunizm był gotowy na długo przed Marksem.
Jakobini nie byli Żydami.
Komunizm został wymyślony przez gojów.

Zupełnie inną wizję stworzenia świata mieli komunistyczni heretycy. Komunizm jest bowiem wynalazkiem znacznie starszym się niż się to niektórym wydaje, a wykształcił się z perwersyjnych poglądów religijnych. (...) Reformacja, która była próbą odpowiedzi na pewne błędy, które popełniał Kościół w średniowieczu, doprowadziła do powstania radykalnych komunistycznych ruchów heretyckich. Dobrym przykładem są taboryci, którzy zakładali komuny i to z całkiem dużym „sukcesem”. Celem miało być wytępienie wszelkich oznak indywidualności. Własność prywatna w takich komunach była całkowicie zakazana. Małżeństwo, jako instytucja dwojga ludzi musiało zostać szybko unicestwione – stąd pomysł na „wspólnotę” żon. Osoby, które sprzeciwiały się woli specjalistów od kolektywizacji, były karane śmiercią. W miarę jak cała indywidualność człowieka zanikała, ponowna unia z Bogiem miała być coraz bliżej. Kiedy wszyscy staniemy się homogeniczną papką, nikt nie będzie odróżnialny od nikogo innego, nastąpi koniec historii, ponowne złączenie człowieka z Bogiem. Nieszczęsna rozłąka dobiegnie końca. Tak w skrócie wygląda eschatologia komunistów.

http://mises.pl/blog/2006/07/02/295/

Norden, nie obronisz ani na gruncie teoretycznym, ani empirycznym, ani historycznym, ani żadnym innym tezy, jakoby Żydzi byli odpowiedzialni za komunizm.
 

margines

wujek dobra rada
626
84
Analogia z czym? Reszty tego bełkotu nie komentuje, oczekuję rzeczowej dyskusji.
Chcesz uzyskać odpowiedź na pytanie "dlaczego wśród twórców obecnej cywilizacji jest tyle żydów" - na forum NOP z pewnością otrzymasz satysfakcjonującą odpowiedź. Studia antropologiczne też nie zaszkodzą. Napisałem ten "bełkot", bo dla mnie twój post to wstęp do antysemickiego bełkotu. Dlaczego nie napisałeś np. o cyganach? Moim zdaniem są bardziej uciążliwi w codziennym życiu, niż żydzi, których ciężko rozpoznać na pierwszy rzut oka, albo w sklepie na zakupach. Albo o pakistanach i ich zwyczajach (podobno europę zalewają muzułmanie), o wietnamcach albo rosyjskiej mafii.. Rozumiem, że masz jakiś problem z żydami, albo wziąłeś u nich kredyt na lichwiarski procent, po prostu ciekawi mnie, dlaczego żeś się uczepił tych żydów. Być może jestem przewrażliwiony, to możesz mnie zjebać..:confused:
 
OP
OP
Norden

Norden

Well-Known Member
723
896
Chcesz uzyskać odpowiedź na pytanie "dlaczego wśród twórców obecnej cywilizacji jest tyle żydów"(...)
Bo mnie to ciekawi. Skąd wiesz jaka odpowiedź mnie satysfakcjonuje. Doszukujesz się teorii spiskowych tam gdzie ich nie ma. To, że Arabowie prezentują postawy antychrześcijańskie, antyeuropejskie wynikające z islamu (arabia saudyjska) to też teoria spiskowa? Jakbym nie napisał nic o Żydach to temat byłby dla Ciebie, ok? Bo nie rozumiem do czego się przyczepiasz. Jasne, że w internecie jest dużo totalnych paranoików różnych teorii spiskowych, ale to nie powód żeby na starcie wszystko odrzucać. Właśnie podjąłem jeden z takich ciężkich tematów i spodziewałem się takich reakcji. Szukam różnych źródeł, które są wiarygodne i traktują o problemie - jeżeli nie są to mi to wypomnij będę wdzięczny.


Komunizm nie jest wynalazkiem Żydów.
Komunizm był gotowy na długo przed Marksem.
Jakobini nie byli Żydami.
Komunizm został wymyślony przez gojów. (...)
Norden, nie obronisz ani na gruncie teoretycznym, ani empirycznym, ani historycznym, ani żadnym innym tezy, jakoby Żydzi byli odpowiedzialni za komunizm.
Jasne, zgadzam się z tym. Co do komunizmu/socjalizmu to istniał wcześniej. Spotkałem się nawet z teorią, że socjalizm był jedną z głównych jeżeli nie najważniejszych przyczyn upadku Imperium Rzymskiego - na cele socjalne wydawano pod koniec istnienia Rzymu 12-20% całego budżetu.
Wracając do tematu to nie chcę udowodnić, że za komunizm wyłącznie są odpowiedzialni Żydzi.
Interesuję mnie temat kulturowego marksizmu i dlaczego tak duży wkład w to mieli żydowscy intelektualiści. Z powodu tej ideologii Europa zdycha. Chcę dowiedzieć się z czego to wynika może z talmudycznego prania mózgu i wynikającego z niego nienawiści do cywilizacji łacińskiej?
Kulturowy marksizm również czerpał z Freuda, który nienawidził cywilizacji europejskiej.
"Freud to klasyczny obraz gnilny. Sam doskonale rozumiał, co robi. Nawet powiedział swojemu asystentowi po przyjeździe do Ameryki: „fetują nas, bo nie rozumieją, że przywiozłem im zarazę”. I ta zaraza freudyzmu się rozprzestrzeniła. Naukowo to czysta szarlataneria. Psychologia zaś to... nowy typ szpiclowania." - Wolniewicz
"Hannibal had been the favourite hero of my later school days. Like so many boys of my age, I had sympathized in the Punic Wars not with the Romans but with the Carthaginians. And when in the higher classes I began to understand for the first time what it meant to belong to an alien race, and anti-semitic feelings among the other boys warned me that I must take up a definite position, the figure of the semitic general rose still higher in my esteem. To my youthful mind Hannibal and Rome symbolized the conflict between the tenacity of Jewry and the organization of the Catholic Church" - Freud

Takich kwiatków z publikacji, listów Freuda jest więcej.
 
D

Deleted member 427

Guest
@Norden

Spotkałem się nawet z teorią, że socjalizm był jedną z głównych jeżeli nie najważniejszych przyczyn upadku Imperium Rzymskiego - na cele socjalne wydawano pod koniec istnienia Rzymu 12-20% całego budżetu.
Nie o taki socjalizm mi chodziło. Miałem na myśli komunizm - zbrodniczą ideologię, której celem jest zniesienie własności prywatnej i zacieranie różnic między ludźmi. W Rzymie nie robiono ani jednego, ani drugiego, jedynie rozdawano forsę i żarcie, żeby zabawić motłoch i odwrócić jego uwagę od upadku państwa.

Interesuję mnie temat kulturowego marksizmu i dlaczego tak duży wkład w to mieli żydowscy intelektualiści.
Nie wiem. Nigdy nie zaprzątało mi to głowy, tak samo jak nie analizowałem, dlaczego żydowscy intelektualiści wnieśli tak duży wkład do rozwoju myśli libertariańskiej, fizyki, bankowości czy handlu.
 
OP
OP
Norden

Norden

Well-Known Member
723
896
@Norden
Nie wiem. Nigdy nie zaprzątało mi to głowy, tak samo jak nie analizowałem, dlaczego żydowscy intelektualiści wnieśli tak duży wkład do rozwoju myśli libertariańskiej, fizyki, bankowości czy handlu.
Nie, te porównania są błędne.
Fizyka - tu zdecydowanie przodują Niemcy - kilka lat temu jak uczyłem się fizyki wyższej często patrzyłem na biografie autorów teorii - dokładnych statystyk nie mam, ale zdecydowanie nie ma tam nadreprezentacji Żydów.
Bankowość - Żydzi w wielu krajach Europy mieli zakaz posiadania ziemi więc imali się innych zajęć, w tym bankowością, handlem tak jak wspomniałeś.
Myśl libertariańska - tutaj fakt wielu głównych myślicieli jest z tego narodu, ale też nie ma tak wyraźnej nadreprezentacji jak w przypadku kulturowego marksizmu. Jak będę miał czas to postaram się jakoś sensownie to zestawić.
Dalej nie wyjaśnia to postawionego problemu.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 626
Nie o taki socjalizm mi chodziło. Miałem na myśli komunizm - zbrodniczą ideologię, której celem jest zniesienie własności prywatnej i zacieranie różnic między ludźmi.
To się zrodziło u Adama Weishaupta, czyli żyda i jezuity oraz we łbach, założonego przez niego zakonu Iluminatów Bawarskich. Obecnie szafarzami wszelakiego marksizmu są loże Wielkiego Wschodu. Ta ideologia jest propagowana w niemal wszystkich szkołach wyższych w Europie.

Przypisywanie komunizmu i socjalizmu jakimś grupom religijnym, które dobrowolnie wchodziły w komuny i nie narzucały tego innym jest lekkim przegięciem. Owszem z protestantyzmu wynikał obowiązek zmuszania dzieci do nauki czytania, by te mogły samodzielnie czytać Biblię ale nic ponad to, co stanowiło w tamtym czasie normę.

Na marginesie, wpis w Wikipedii o Weishauptcie został zmieniony, jak zwykle na bardziej lewo-myślny. Najistotniejsze jego myśli zostały usunięte.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 626
Są ale trzeba głęboko poszukać. Głębiej niż anarchistycznych "Książek Kucharskich". Tu jest inny problem, trzeba znać tytuły i autorów tych materiałów. Dużo roboty.
Jakby co to starsza wersja skądś się wzięła. Ktoś to napisał na podstawie jakichś źródeł.
 
Do góry Bottom