Policja zabiera się za... zabawki na kulki...

Avx

Active Member
831
186
Policja zarekwirowała karabin na... plastikowe kulki. Air soft może drogo kosztować

Cały artykuł o tej absurdalnej sprawie:
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/art ... /707618146

Wiadomość dość stara, ale ciekawa. Od kwietnia 2009 mentalność Polskiej psiarni raczej się nie zmieniła...

-------------------------------------------------------------------
A z nieco innej beczki, ale bardzo pokrewnej takim zabawom - czytając ostatnio o stowarzyszeniach airsoftowych trafiłem na interesujący fragment ustawy:
Art. 61. § 1. Kto przywłaszcza sobie stanowisko, tytuł lub stopień albo publicznie używa lub nosi odznaczenie, odznakę, strój lub mundur, do których nie ma prawa, podlega karze grzywny do 1 000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto ustanawia, wytwarza, rozpowszechnia publicznie, używa lub nosi: godło, chorągiew albo inną odznakę lub mundur, co do których został wydany zakaz, albo odznakę lub mundur organizacji prawnie nieistniejącej, albo odznakę lub mundur, na których ustanowienie lub noszenie nie uzyskano wymaganego zezwolenia, podlega karze aresztu albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 można orzec, a w razie popełnienia wykroczenia określonego w § 2 orzeka się przepadek wymienionych w tych przepisach przedmiotów, jak również innych przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia, takich jak pieczęcie, stemple, papier firmowy lub bilety wizytowe, choćby nie stanowiły własności sprawcy.


Zwracam uwagę na fragment podkreślony...
Z tego właśnie powodu w/w stowarzyszenia muszą być zarejestrowane jeżeli chcą korzystać ze swoich oznaczeń (np. logo na mundurach) i nie mogą stosować przyjętych powszechnie oznaczeń stopni. Można mówić do lidera takiej grupki np. "kapitanie"; ale cztery gwiazdki na mundurze są prawnie zakazane...
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
raz mi sie pałkarz przypierdolił do mojego moro, że mam guziki z orzełkiem... bo to godło, to mu zasugerowałem że komuna sie skończyła i teraz godło ma orzełka z koroną... od razu sie odpierdolił... ci ludzie tak mają muszą sie czepiać... bo nic innego nie potrafią...
czyli najlepiej nie bawić sie w asg ino ostrą broń nosić, bedom sie czepiać puszczamy serie w radiowóz i mamy świenty spokój... :)
 
Do góry Bottom