Po wyborach, -wyniki, sondaże

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
większość lewicowych wolnościowców olała wybory, choć niektórzy ci o poglądach bardziej prawciowych a może nawet i umiarkowanie lewicowych powlekli się i głosowali,
jak podejrzewam w większości na UPR

http://eurowybory.onet.pl/827,wielka_br ... tykul.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ystow.html
http://eurowybory.onet.pl/758,wybory_do ... tykul.html

na dokładne wyniki i nalizy przyjdzie jeszcze poczekać, ale wyrażnie wdać że
-skrystalizowała się oś Konsów brytyjskich PISu i Czeskiego ODS

-weszło trochę ugupowań spoza betonowego mejnstrimu
Do PE-ta weszli między innymi szwedzcy PIRACi z poparciem ok 8%
INDEPEDENCI brytyjscy pop.ok 18%
Zieloni
a nawet partia zwierząt z Holandii

wydaje się też że jest koniec UPR,
nie błysnął w swojej umiarkowj wersji bez JKMa i skrajnych konserwatystów - monarchistów którzy wsparli Libertas jak np. Wielomski.
nie sumują się z narodowcami,
koalicja z PO też nic nie dała,
umiarkowana wersja partii okazała się te niewypałem
 

onionforum

New Member
24
0
Cyberius napisał:
Do PE-ta weszli między innymi szwedzcy PIRACi z poparciem ok 8%

I to jest dobra wiadomość... Nic konkretnego nie zrobią oczywiście, ale medialnie da się trochę ugrać. Uchylając rąbka tajemnicy mogę powiedzieć, że ekipa TPB od jakiegoś czasu prowadzi rozmowy w sprawie przeniesienia niewielkiej (na razie!) części swoich usług do sieci anonimowych (2 są brane pod uwagę) oraz włączenia się propagowanie takich sieci na swojej, niezwykle popularnej, stronie. Dobry wynik politycznej reprezentacji TPB w Szwecji wróży nienajgorzej całemu projektowi.

Cyberius napisał:
wydaje się też że jest koniec UPR, nie błysnął w swojej umiarkowj wersji bez JKMa i skrajnych konserwatystów - monarchistów którzy wsparli Libertas jak np. Wielomski.
nie sumują się z narodowcami,
koalicja z PO też nic nie dała,
umiarkowana wersja partii okazała się te niewypałem

Nie mogę powiedzieć, żeby polityka mnie bardzo interesowała, ale jeśli już do kogoś mi najbliżej, to chyba właśnie do UPR. Dobrze życzyłem tej partii. I JKM miał rację. Kiedyś napisał, że wariant "grzeczny" partii nie przejdzie. Miał rację. Bez urazy, ale te wszystkie Witczaki, Żółtki i inne nieznane twory są takie bezpłciowe, niewyraziste. Partia taka, jak UPR musi być kontrowersyjna do granic możliwości, musi prowokować, testować wytrzymałość systemu politycznego każdego dnia, musi mieć procesy karne i cywilne. I to, mniej więcej, zapewniał JKM gdy kierował UPR. Teraz jest blado, nijako. Ale JKM też nie odniósł sukcesu (chociaż procentowo większy niż obecnie). Dlaczego? Moim zdaniem przez legalizm. Nie da się zrobić jajecznicy nie rozbijając jaj. Polityki w dzisiejszych czasach nie da się uprawiać w białych rękawiczkach, jak to sobie JKM wyobraża. Trzeba dzisiaj mieć ludzi od mokrej roboty, gotowych na wszystko zwolenników, trzeba wchodzić w układy z najgorszymi mentami i wykorzystywać ich jak tylko się da. Trzeba działać mocno poza prawem i być zdecydowanym na wszystko. Real politik nie jest dla idealistów. JKM tego nie rozumie, nie rozumie, że honor nie idzie dzisiaj w parze ze skutecznością i dlatego on również przegrywał. Tak, zgadzam się z tą diagnozą, UPR jest skazana za powolne wymieranie. Co nie znaczy, że nie jest możliwa nowa, silna partia, która poważnie weźmie sobie do serca część możliwych do zrealizowania libertariańskich postulatów. Uważam, że jest możliwa, również na gruncie polskim, ale jej poczęcie i poród nie mogą odbyć się w hebanowym łożu - jakbyście Wy tego chcieli - ona, jak wszystkie wielkie i doniosłe inicjatywy, musi przyjść na świat w najgorszym rynsztoku, musi ociekać krwią i nie liczyć z nikim i z niczym, przynajmniej na samym początku. Ale to już inny temat. Tych, którzy podzielają mój sposób myślenia zachęcam do aktywnego włączenia w budowanie anonimowych społeczności w sieci. Kto wie, może tam się zacznie...
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
onionforum napisał:
Tych, którzy podzielają mój sposób myślenia zachęcam do aktywnego włączenia w budowanie anonimowych społeczności w sieci. Kto wie, może tam się zacznie...

jet naprawdę dużo do zrobienia, i wszytko o ile mnie intuicja nie myli rozegra się dzięki internetowi
i przez internet

na pierwszym miejscu walka o uratowanie wolnego internetu, jestem pewien że do tego wrócą wczesną jesienią, w drugiej połowie września i musimy być przygotowani

dla mnie także istotna jest kwestia baz wojskowych w Polsce, -po co nam amerykańskie bazy wojskowe, wiadomo że jak sie rozsiądą to mogą zostać na długie lata
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
frekwencya wedlug krajow:
belgia 90.39 wszyscy wiemy dlaczego
dania 59.52
niemcy 43.3
irlandia 57.6
francja 40.48
wlochy 66.46
luksemburg 91 u nich chyba tez jest przymus
holandia 36.5
wielka brytania 34.27
grecja 52.63
hiszpania 44.3
portugalia 37.03
szwecja 43.8
austrya 42.4
finlandia 40.3
czechy 28.22 he he
estonia 43.2
cyper 59.4
litwa 20.91 buahahaha
lotwa 52.56
madziary 36.29
malta 78.81 na wysepce nie bylo widocznie co robic...
polska 24.53
slowenya 28.25
slowacya 19.64 chyba sie tam przeniose, nad tatrou sa blyska...
bulgaria 37.49
rumunia 27.4 spoko
 
Do góry Bottom