Po co wam libertarianizm?

Kowal

Member
56
1
Wszyscy wiemy jakie korzyści niesie libertariańska wersja społeczeństwa - większe możliwości do decydowania o sobie, swojej własności i swojej pracy.
Są jednak sfery wolności, które są dla was ważniejsze niż inne - jak ktoś nie bierze narkotyków, to mimo że popiera legalizacje, nie jest to dla niego osobiście najważniejsze. W drugą stronę, znam kilka osób głosujących na UPR tylko z powodu legalizacji :)

Ten temat jest dosyć luźny - co w libertarianizmie jest dla was najistotniejsze osobiście?

Dla mnie w kolejności wyglądało by to tak:
1. Wolność gospodarcza - szczególnie brak regulacji. Moim marzeniem jest otwarcie małego biznesu, baru czy klubu, bez użerania się z biurokracją. Fajnie by było gdyby przynosił duże zyski, ale tak naprawdę póki zarabiał by na siebie i na mnie, to zadowalało by mnie samo jego prowadzenie.
2. Dostęp do broni - kilka razy zostałem już napadnięty i okradziony, tak że broń daje mi na prawdę poczucie bezpieczeństwa, teraz po ciemku jak wychodzę zawsze mam ze sobą teleskopową pałkę. Poza tym lubię broń, możliwe, że założył bym sobie małą kolekcję.
3. Dostęp do używek - sam rzadko coś zażywam, ale nie musiał bym przepłacać, wiedział bym co dostaje, a przede wszystkim eliminuje to element zakupów u dilera, możesz sobie pójść do normalnego sklepu jak człowiek czy zamówić przez internet.

Jak to wygląda dla was?
 

SzabloZębny

New Member
329
4
Nie mam czasu, by się rozpisywać (teraz).

Ale przede wszystkim, to wynika z mojego pokojowego usposobienia i umiłowania niezależności.

Nie palę, nie piję (czasem tak)..
 

Denis

Well-Known Member
3 825
8 509
Ale przede wszystkim, to wynika z mojego pokojowego usposobienia i umiłowania niezależności
Trudno pogodzić "pokojowe usposobienie i umiłowanie niezależności" na co dzień, bo człowiek z "pokojowym usposobieniem" zawsze ulega agresorowi, który jego pokojowego nastawienia nie przestrzega i czyni go sobie poddanym. Z drugiej strony, jeżeli "pokojowym usposobieniem" określasz swoje zamiłowanie do przebywania w jednym pomieszczeniu, to trudno to nazwać budowaniem jakiejkolwiek niezależności, gdyż jesteś uzależniony od tego jednego pomieszczenia. Podsumowując, obie interpretacje Twojej wypowiedzi stawiają Cię w złym świetle.

A poza tym uważam, że Unia Europejska powinna zostać zniszczona.

Wszyscy wiemy jakie korzyści niesie libertariańska wersja społeczeństwa
Najważniejsza jest idea, korzyści możesz czerpać od ręki i od teraz... ciągnąć socjal od państwa. Korzyści to gówno, nie powinien to być decydujący argument.

A poza tym uważam, że Unia Europejska powinna zostać zniszczona.

Są jednak sfery wolności, które są dla was ważniejsze niż inne - jak ktoś nie bierze narkotyków, to mimo że popiera legalizacje, nie jest to dla niego osobiście najważniejsze

Dlaczego? Mogę nie lubić narkotyków, nie lubić ludzi. I dlatego chcieć, żeby Ci ludzie zaćpali się na śmierć i ja jako król dyskotekowej remizy sam na parkiecie wywijący węgorza z radochy.

A tak bardziej poważnie, w chwili obecnej nie biorę i z każdą minutą jestem coraz bardziej za legalizacją. Twoja teza została obalona.

A poza tym uważam, że Unia Europejska powinna zostać zniszczona.

Ten temat jest dosyć luźny

Dlatego w nim piszę.

A poza tym uważam, że Unia Europejska powinna zostać zniszczona.

co w libertarianizmie jest dla was najistotniejsze osobiście?
Libertarianizm/wolność jest jak matka, ktoś bliski. Swojej mamie nie mówisz, że bardziej wolisz ją w tych ciuchach i w innych wygląda okropnie. Nie chcesz zranić jej uczuć. Każdy aspekt osobowości/charakteru mojej mamy uważam za wyjątkowy, tak samo z libertarianizmem.

A poza tym uważam, że Unia Europejska powinna zostać zniszczona.
 
D

Deleted member 6431

Guest
A ja mam pytanie o ruch libertariański w Polsce.
dlaczego libertarianizm u nas jest mało znany a tam gdzie jest znany to się go boją czują strach jak rozmawiam z ludźmi???Ale nie boją się rządów co ich uciskają i policję kochają tego się nie boją. Według mnie jest tak bo jest nierozumiany libertarianizm ale czemu nie rozumieją zasad nieagresji zakazu przymusu i chronionej własności i mogą realizować swoje plany rozwijać się to czego chcieć więcej??? tego nie wiem ale na tym forum są mądre głowy to może wiedzą bo ja głupi jestem.
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 736
Myślę, że sam sobie odpowiedziałeś na to pytanie. Boją się właśnie dlatego, że nie znają i wciąż jest dla nich czymś obcym.
 
Do góry Bottom