PE zdecydował: Polska przyjmie emigrantów z Afryki i jeszcze za to zapłaci Unii Europejskiej

dataskin

Well-Known Member
2 056
5 892
Największe grupy polityczne w Parlamencie Europejskim opowiedziały się za rozłożeniem ciężaru finansowania działań w związku z rosnącą falą imigrantów napływającą z Afryki do UE oraz wprowadzeniem mechanizmów przesiedleń uchodźców pomiędzy państwa unijne.

Podczas dzisiejszej debaty w Parlamencie Europejskim w Strasburgu przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk mówił, że problem, z którym mamy do czynienia na południu Europy, nie jest wyzwaniem tylko dla tego regionu, ale wszystkich Europejczyków.

Jeszcze w środę w PE planowane jest głosowanie nad rezolucją, która wzywa KE do ustanowienia wiążących kwot przesiedleń osób ubiegających się o azyl pomiędzy 28 państw członkowskich UE. Mimo że opowiada się za nią Europejska Partia Ludowa, należący do niej europosłowie PO są przeciwko. Jeśli nie uda się zablokować tego zapisu, PO będzie przeciwna - usłyszała PAP w biurze Platformy Obywatelskiej w PE.

Szef frakcji EPL Manfred Weber wyraził podczas debaty nadzieję, że KE przedstawi propozycją przewidującą równomierne rozłożenie ciężarów finansowania działań podejmowanych w związku z kryzysem imigracyjnym w UE. "W tej chwili tylko nieliczna grupa państw jest obciążona tymi kosztami" - podkreślił.

Weber zaznaczył, że trzeba również więcej działań, jeśli chodzi o stabilizowanie sytuacji w samej Afryce. Przypomniał, że KE przeznaczyłasporo unijnych pieniędzy na ten cel w Somalii, co przyniosło efekty, bo uchodźców z tego kraju jest mniej niż z innych.

Niemiecki polityk powiedział, że w tej chwili UE nie powinna otwierać rynków pracy dla legalnej migracji, bo w ten sposób nie da się zwalczyć ubóstwa w Afryce. Przestrzegał przed wprowadzeniem kwot, w ramach których określona liczba imigrantów mogłaby dostać pozwolenie na pracęw UE, bo - jak mówił - zwiększy to jeszcze bardziej chęć ich przyjazdudo Europy. "Co piąta młoda osoba w Europie również nie ma pracy, nie ma perspektyw" - wskazywał.

Przewodniczący socjalistów w PE Gianni Pittella apelował o mechanizmy przemieszczania oraz przesiedleń imigrantów, które obowiązywałyby wszystkie państwa UE. "Kilka państw przyjmuje 80 proc. składających wnioski azylowe, to nie jest dobre" - zaznaczył.

Pittella uważa, że państwa członkowskie UE za dużo mówią obezpieczeństwie imigrantów, a za mało o ich przyjmowaniu. "Morze Śródziemne to nie jest granica, którą można zabezpieczyć, nie możemy zbudować jakichś frontów czy okopów na morzu. Nie możemy odgrodzić się od Afryki" - zwrócił uwagę.

Przewodniczący grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) Syed Kamall zapewniał, że chciałby, aby Europejczycy mogli oferować lepsze życie wszystkim żyjącym w ubóstwie, ale rozsądek mówi mu, że to niemożliwe.

"Moi rodzice przyjechali do Wielkiej Brytanii dla lepszego życia - swojego, ale też swoich dzieci. Gdyby nie zostawili swojego domu, moje życie wyglądałoby zupełnie inaczej" - przyznał polityk pochodzenia hinduskiego.

Jego zdaniem UE powinna zastanowić się nad kryteriami przyznawania azylu, a tych, którzy ich nie spełniają, odsyłać do krajów pochodzenia.

Argument za przeciwnym podejściem przedstawiła Sophia in 't Veld z liberalnej frakcji ALDE. Jak wskazywała, populacja Europy spada i dlatego, jeśli państwa unijne chcą utrzymać dobrobyt, muszą się otworzyć na imigrantów.

Wtórował jej Philippe Lamberts z Zielonych, który oskarżał europejskich polityków o granie antyimigrancką kartą. "Imigrant w oczach opinii publicznej staje się przestępcą czy terrorystą. To niegodne, takie zachowania ze strony szefów i głów państw" - ocenił.

Nigel Farage z eurosceptycznej Europy Wolności i Demokracji zarzucał z kolei UE, że sama doprowadziła do obecnej sytuacji przez postawienie barier, które uniemożliwiają sprzedaż produktów rolnych z Afryki do Europy.

PAP/ as/

http://wgospodarce.pl/informacje/19...yki-i-jeszcze-za-to-zaplaci-unii-europejskiej
 

tomky

Well-Known Member
790
1 954
Argument za przeciwnym podejściem przedstawiła Sophia in 't Veld z liberalnej frakcji ALDE. Jak wskazywała, populacja Europy spada i dlatego, jeśli państwa unijne chcą utrzymać dobrobyt, muszą się otworzyć na imigrantów.
ależ pojebana teza jak i autorka prawdopodobnie

może bambusy zniszczą polskie państwo...
mamy już swoich własnych mentalnych bambusów z platformy, mi wystarczy
 
C

Cngelx

Guest
Polsze teraz będzie się nazywać Mudżińsko-Chachołska Republika Nadwiślańska? :D
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
504
Nie pojmuję tego całego bólu dupy wokół tej sprawy. Większość z nich i tak przecież z ziem okupowanego przez rząd warszawski ucieknie, jak tylko dostanie potrzebne ku temu papierki. Tak, jak dziesięć lat temu uczynili to Cyganie.

Poza tym, o jakim kontyngencie mowa? Dziesięciu, stu, tysiącu osób? Dziesięciu tysiący? Jakie to w ogóle ma realne znaczenie dla czegokolwiek i kogokolwiek?
 
Ostatnia edycja:

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 205
1 929
Polska jeszcze nie jest socjalnym rajem, więc murzyny omijają ją z daleka ale to się powoli zmienia. Już wprowadzili 1000zł becikowego miesięcznie przez rok. Jak zaczną wprowadzać kolejne wspomagacze demograficzne, to Polska stanie się dość atrakcyjnym krajem do nieróbstwa i płodzenia potomstwa.
Ja oczywiście, jako libertarianin, jestem za w pełni otwartymi granicami. Jednak przy wysokim socjalu, poprawności politycznej i naszym polskim prawie do samoobrony (a raczej jego braku), to napływ imigrantów będzie dla Polski katastrofą.
 
D

Deleted member 427

Guest
Słyszałem, że mają tych imigrantów osiedlić w dzielnicach zamieszkanych przez radnych Platformy. Wiadomo, że najwięcej białych lewicowych tolerastów w USA przeprowadza się do czarnych dzielnic, a nie tam, gdzie ciągną rasiści, czyli do białych miast typu Portland.
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
504
@tomky
Konkrety, bo możemy tak się przerzucać hipotezami bez końca. O jakich ilościach imigrantów mowa?

@Mance
A co to za różnica, czy robi to władza warszawska czy władza brukselska? Skutek jest ten sam.
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
504
@tomky
A co, to teraz nie ma żadnych niebiałych imigrantów? Albo, ci niebiali z państw zza Odry nie mogą sobie na tereny okupowane przez władzę warszawską przyjechać i mieszkać? Co stoi na przeszkodzie?

Przepraszam za „Pudelka biznesu”, ale ja to bym widział raczej tak:
Jak odpowiadali Polacy? Ankietowani stwierdzili, że imigranci stanowią 14 proc. ludności Polski, podczas gdy naprawdę jest ich ledwie 1,75 proc. (...) Polacy dostrzegają również wokół siebie więcej muzułmanów niż jest ich naprawdę, bo uważają, że reprezentanci tej religii stanowią 5 proc. społeczeństwa. Według danych Ipsosu nie jest ich w Polsce więcej niż 0,1 proc.
Źródło: www.pb.pl/3920977,74466,polacy-w-czolowce-indeksu-ignorancji
 

Karmazynowy Mściciel

To ja będę budował drogi w akapie
421
504
Bardziej martwiłbym się o imigrantów ze wschodu Europy, których to władza warszawska traktuje się jako przybyszy z innej planety, zapisując ich imiona i nazwiska według bardzo nietutejszej, obcej lokalnym zwyczajom ortografii. Raz, że gwałcą w ten sposób art. 26 konstytucji, a dwa, jest to jawne i sztuczne izolowanie tych ludzi od populacji i zwyczajów autochtonów, a także oczywisty przykład dyskryminacji ze względu na obywatelstwo.

Tak czy siak więc, przychylam się do głosu wnioskodawców-założycieli tego tematu. MSZ i ta część biurokratów, odpowiedzialnych za cudzoziemców, są do odjebki w pierwszej kolejności.
 
Ostatnia edycja:

GAZDA

EL GAZDA
7 694
10 096
Kompletnie nie doceniasz potencjału tego zagrożenia.
jakiego zagrożenia?

to napływ imigrantów będzie dla Polski katastrofą.
no ale raczej troche to potrwa by przybyło ich miliard czy jakoś tak by kraina geograficzna jakoś ucierpiała na przeludnienie...
Na początek wpakują ci np. 100
ale co do siatki? do szuflady?
Zgodzisz się raz, już Niemiaszki potem nie odpuszczą.
jak sie nie zgodzisz to państwo i tak robi swoje przecie...
 

Denis

Well-Known Member
3 838
7 930
Niech wpuszczają tych imigrantów masowo. Przynajmniej coś się będzie działo w tym cholernie nudnym kraju. Nie ma nic gorszego od jednolicie nudnego społeczeństwa wykreowanego przez komuchów. Jak już mają coś promować to niech promują społeczeństwo wymieszane z różnymi kulturami i również kulturą wysadzania. Na warszawiaków obecność dzihadystów może mieć dobry wpływ.

Na skalę kraju i tak będzie tych imigrantów mało. Ich wybór to większe miasta typu Poznań czy Warszawa.

Dla mnie to piękna wizja Polski. Z jednej strony tolerancyjna i kolorowa, a z drugiej konserwatywna i ryzyko pobicia na każdym rogu. Wszystko lepsze od tej obecnej nudy i warto wprowadzić życie do tego beznadziejnego światka.
 
Mogliby przyjąć podobne rozwiązanie jak z serialu Oz, gdzie zakwaterowali chińskich imigrantów w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Tych mogli by na przykład ulokować w jakimś kościele, w małej miejscowości. W każdym razie trzeba być tolerancyjnym, powinniśmy ich przywitać chlebem i solą.
 

tomky

Well-Known Member
790
1 954
Mój rosyjski jest słaby, więc mało rozumiem z nagrania (na stronie http://pikio.pl/uchodzcy-o-polskim-osrodku-tu-jest-panstwo-islamskie/ )

Do sieci wyciekło nagranie z polskiego ośrodka dla uchodźców w Lininie, na którym widać oburzające zachowanie przebywających tam muzułmanów, którzy narzucają innym niemuzułmańskim uchodźcom (Ukraińcom i Gruzinom) islamskie zasady.

Na nagraniu słyszymy jak czeczeńscy uchodźcy kłócą się z niemuzułmańskimi uchodźcami i próbują ich zmusić do przestrzegania islamskich zasad dotyczących ubioru m.in. mężczyznom zakazują chodzenia w krótkich spodniach a kobietom w krótkich spódnicach i koszulkach podczas upałów.

W pewnym momencie w kłótni zabiera głos kobieta, która stwierdza, że jest na terenie Unii Europejskiej a nie Państwa Islamskiego i nie obowiązują ją islamskie prawo. Na co jeden z Czeczenów odpowiada, że „tutaj jest państwo islamskie bo żyją tu muzułmanie” (chodzi o ośrodek dla uchodźców). Kobieta przyznaje również, że wszystkie kobiety przebywające w ośrodku są wyzywane, oraz że im grożono.

Należy nadmienić, że całą sytuację obserwują strażnicy ośrodka, którzy apelują jedynie o spokój i na pytanie kobiety dlaczego pozwalają na wprowadzanie islamskich zasad w ośrodku powtarzają, że dla świętego spokoju.

W nagraniu słyszymy także relację strażnika, który przyznaje, że to nie pierwszy raz gdy grupa Czeczenów narzuca w ośrodku islamskie zasady.

Z wykopka
"Film krecony z ukrycia. Kłócą sie głównie Czeczeni i Gruzini Ukraincy.
Przed 6:00 polski straznik mówi że trzeba to tak załatwić żeby nie było problemu.

Po chwili kobieta mówi że jest na terytorium Unii Europejskiej a nie w republice islamskiej.
Czeczen odpwoiada"tutaj jest państwo islamskie można tak powiedizec bo tu zyja muzułmanie"(mówi chyba w rozumieniu tego osrodka). Kobieta odpowiada że mieszkają tu tęz Ukriancy i Gruzini.

Straznik powtarza tylko zeby spokój był ewdientnie ma to gdzieś.
8:00 Kobieta pyta straznika jak to tak moze być że oni tak się rządzą.
9:18 kobieta (albo Ukrianka albo Gruzinka) mówi że oni im groża i ze kobiety były wyzywane.
około 10 min.strażnik mówi że to nie pierwszy już raz bo wczensiej też innym już Czeczeni zwracali uwage na za krótkie spodnie.
Kobieta jest dośc zszokowana i zapowiada wizyte u dyrektora. Uważa że nie można tak życ w wolnym kraju i wylicza że teraz to a potem beda chcieli wiecej zakazywac np. wieprzowine jest też coś o psach że nieczyste."
http://www.wykop.pl/link/2592479/cz...hodzcow-narzucaja-chrzescijanom-swoje-zasady/
 

tomky

Well-Known Member
790
1 954
Unia programuje młode umysły, rzygać się chce

Konkurs: Nakręć się na różnorodność!
Instytut Spraw Publicznych ogłosił konkurs filmowy „Nakręć się na różnorodność!”, skierowany do uczennic i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Tematyka konkursu skupia się na integracji międzykulturowej, a jego celem jest wzmocnienie i właściwe ukierunkowanie dialogu międzykulturowego wśród młodzieży nie tylko w środowisku szkolnym, ale także szerzej w ramach lokalnej społeczności, w której na co dzień żyje i działa młodzież w swoich miejscowościach i regionach.
http://www.ceo.org.pl/pl/kulthurra/news/konkurs-nakrec-sie-na-roznorodnosc?qt-q_szk20_fb_nk=0

LISTA ZWYCIĘZCÓW W KONKURSIE "NAKRĘĆ SIĘ NA RÓŻNORODNOŚĆ"
...
Kategoria indywidualna:

I miejsce: Dzień Muzułmanina, autor: Patryk Piwnicki
...

http://www.nakrec.org/2/o-konkursie
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 633
6 082
Unia programuje młode umysły, rzygać się chce

Konkurs: Nakręć się na różnorodność!
Instytut Spraw Publicznych ogłosił konkurs filmowy „Nakręć się na różnorodność!”, skierowany do uczennic i uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Tematyka konkursu skupia się na integracji międzykulturowej, a jego celem jest wzmocnienie i właściwe ukierunkowanie dialogu międzykulturowego wśród młodzieży nie tylko w środowisku szkolnym, ale także szerzej w ramach lokalnej społeczności, w której na co dzień żyje i działa młodzież w swoich miejscowościach i regionach.
http://www.ceo.org.pl/pl/kulthurra/news/konkurs-nakrec-sie-na-roznorodnosc?qt-q_szk20_fb_nk=0

LISTA ZWYCIĘZCÓW W KONKURSIE "NAKRĘĆ SIĘ NA RÓŻNORODNOŚĆ"
...
Kategoria indywidualna:
I miejsce: Dzień Muzułmanina, autor: Patryk Piwnicki
...

http://www.nakrec.org/2/o-konkursie
Jak tak beda ludziom wciskac tolerancje na sile, to jak kiedys przyjade do Polski z synem to go pewno na dzien dobry obija zeby sobie odreagowac pranie mozgu...
 
Do góry Bottom