Palenie papierosów w miejscu publicznym

leguea12

New Member
4
1
Witam
To mój pierwszy temat na forum.
Od kilku lat interesuję się ideologami i najbardziej przypadł mi do gustu libertarianizm. Zgadzam się ze picie alkoholu czy branie narkotyków w miejscu publicznym powinno być dozwolone, ale no z paleniem papierosów? Oprócz palenia czynnego jest też palenie bierne. Co sądzicie o tym?
 
OP
OP
L

leguea12

New Member
4
1
No tak, bo z jednej stromy zakaz palenia papierosów (sam sobie szkodzę) narusza moją wolność ale palenie w miejscu publicznym narusza wolność innych osób
 

Alu

Well-Known Member
4 629
9 677
Witam
To mój pierwszy temat na forum.
Od kilku lat interesuję się ideologami i najbardziej przypadł mi do gustu libertarianizm. Zgadzam się ze picie alkoholu czy branie narkotyków w miejscu publicznym powinno być dozwolone, ale no z paleniem papierosów? Oprócz palenia czynnego jest też palenie bierne. Co sądzicie o tym?

Obowiązują te same zasady co w przypadku palenia opon czy hałasowania. Liczy się to kto był w danym miejscu wcześniej. Jeśli palacz był pierwszy, może smrodzić do woli nawet jeśli obok pojawi się ktoś, kto sobie nie życzy palenia. To oczywiście nie dotyczy miejsc prywatnych, bo w nich decyduje właściciel. Większość pomieszczeń zamkniętych w akapie byłaby prywatna, więc problem jest czysto teoretyczny.
 
Ostatnia edycja:

Ciek

Miejsce na Twoją reklamę
Członek Załogi
4 851
12 246
Nawet mi się nie chce klikać, ale na zdrowy rozsądek szkodliwość przypadkowego / okazjonalnego biernego palenia (w sensie gdy w mieście mija się kogoś ze szlugiem) musi być znikoma, pewnie znacznie mniejsza niż ekspozycja na smog, czy choćby dym z grilla. Odnoszę wrażenie, że jest to wielka ściema, wywoływanie histerii i walka ze stworzonymi przez siebie chochołami. Faktycznie, niektórym przeszkadza zapach dymu z papierosów, ale innym przeszkadza zapach psiego gówna na trawnikach, niedomytego ciała, tanich perfum, czy w końcu widok brzydkich ciał, a jakoś nikt nic nie robi w celu zwalczaenia tych problemów, w szczególności nie robi z tego afer. Przypadek?

Wszystkim nie dogodzisz, jedyne co można zalecić to pozostanie we własnych piwnicach.

Warto też wspomnieć fakt, że państwo zwalcza aromatyczne tytonie. Ja czasem palę, ale w sumie sam nie przepadam za zapachem dymu, chociaż nie robię z tego afery. Natomiast zapach tytoniu aromatycznego, zwłaszcza w mokrej wersji przeznaczonej do fajek wodnych uważam za świetny. Tak więc tytoń tytoniowi nierówny.

No tak, bo z jednej stromy zakaz palenia papierosów (sam sobie szkodzę) narusza moją wolność ale palenie w miejscu publicznym narusza wolność innych osób
Miałem na myśli pozbycie się miejsc publicznych :)

W akapie będzie tak:
la-china-smog10.jpg

a i tak będzie zajebiście.
 
U

ultimate

Guest
Ja mam dość męczenia się bez dymka i obżerania tortami. Wracam do fajek i będe zatruwał środowisko:D
 
U

ultimate

Guest
EidktkqTURBXy8wOWExNDYyOGIxZDc4NGVkYzczZmZlY2FjMWE1OTU1ZC5qcGVnkZMCzQMmAA


Maysie Strang, która skończyła właśnie 102 lata, przez 75 lat paliła paczkę papierosów dziennie. Kobieta nie stroniła również od alkoholu, a dokładniej swojego ulubionego Chardonnay, co zresztą nie zmieniło się po dziś dzień. Podczas gdy lekarze zabronili staruszce używać tytoniu, Strang nie zrezygnowała z kieliszka wina przed snem. 102-latka cieszy się bowiem naprawdę dobrym zdrowiem.
Jak sama przyznaje, za sekret swojej długowieczności uważa właśnie papierosy i… banany.

http://noizz.pl/zdrowie/czy-warto-p...l&utm_medium=referral&utm_campaign=sgwidget_7
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
Ja mam dość męczenia się bez dymka i obżerania tortami. Wracam do fajek i będe zatruwał środowisko:D

Wapuj. I żadnych tam skomplikowanych kombajnów które polecają hobbyści, tylko kup zwykłego pogardzanego przez nich vype ePena. Z prostego powodu: to jest bezobsługowe.

I nie stawiaj sobie nierealistycznych celów. Jak ci wystarczy ePen od samego początku to dobrze, jak będziesz musiał na początku uzupełniać zwykłymi fajkami od czasu do czasu, to świat się nie zawali.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Skurwysyny dobrały się do ostatniej enklawy wolności w okolicy.
Kresy.pl » W Czechach piwo już bez papierosa

Długie Czechów rozmowy, przy kawiarnianym stoliku, z kuflem piwa w jednej i papierosem w drugiej ręce, odchodzą do przeszłości. Przynajmniej w jednym aspekcie.

Od 31 maja obowiązuje w Czechach całkowity zakaz palenia w lokalach gastronomicznych oraz teatrach, kinach, czy stadionach. Złamanie zakazu zagrożone jest grzywną w wysokości 5 tys. koron, co stanowi równowartość około 190 dolarów.

W Czechach, jednym z ostatnich państw europejskich, gdzie dozwolone było palenie w miejscach publicznych, sprawa zakazu tytoniowego był przedmiotem ożywionej debaty od lat. Procedowanie stosownej nowelizacji trwało od 2015 roku. Już po uchwaleniu, nowe przepisy spotkały się z nasiloną krytyką tak właścicieli lokali gastronomicznych jak i ich bywalców. Tych zaś jest bardzo wielu w społeczeństwie posiadającym bogatą tradycję wyszynku.

Władze motywowały wprowadzenie nowych przepisów wzrostem konsumpcji wyrobów tytoniowych i problemów zdrowotnych z tego wynikających.

Znanym miłośnikiem palenia tytoniu łączącego ze spożyciem napojów alkoholowych jest prezydent Czech Milos Zeman, który będzie mógł się im oddawać nie niepokojony już tylko w Zamku na Hradczanach.​
 

kompowiec

freetard
2 568
2 622
Maysie Strang, która skończyła właśnie 102 lata, przez 75 lat paliła paczkę papierosów dziennie. Kobieta nie stroniła również od alkoholu, a dokładniej swojego ulubionego Chardonnay, co zresztą nie zmieniło się po dziś dzień. Podczas gdy lekarze zabronili staruszce używać tytoniu, Strang nie zrezygnowała z kieliszka wina przed snem. 102-latka cieszy się bowiem naprawdę dobrym zdrowiem.]
Co chwila słychać o takich przypadkach ale nikt z nich nie zrobił statystyk. Ja bym stawiał raczej na dobre geny. Bo już nawet wino ma więcej składników odżywczych od papierosa. Nigdy nie widziałem żeby kiedykolwiek w takich newsach rozważali kiedy jej rodzice, wnuki lat dożywały...
 
X

xawas

Guest
W Dniepropietrowsku na Ukrainie mieszka jeden z kolekcjonerów paczek papierosów.
W kolekcji Vladimira 30 000 kopii (nie powtórzonych) ze 130 krajow. Dla paczek w mieszkaniu jest osobne pomieszczenie i prawie cały wolny czas, Vladimir jest zaangażowany w przyjmowanie paczek, wysyłanie paczek, siedzenie na internetowych aukcjach i forach. Wladimir jest osoba niepalącą.
http://olke.az/news/detail/bu-insan-siqaret-qutularini-toplayir-18373

Kolekcjoner_paczek_papierosow_19.jpg




1360662351_2.jpg




Kolekcjoner_paczek_papierosow_1.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Zły dla palaczy news z Rosji. Od 1 października br. nie będzie wolno palić:
- na balkonach mieszkań
- w akademikach
- w pokojach hotelowych
Weszło to jako "przepisy przeciwpożarowe".

Palenie na balkonie zakazane w Rosji


Przepisy te uderzą rykoszetem w zwyczaj grilowania na balkonach, w zwyczaj który jest dość często spotykany w niektórych rejonach Rosji. Nie będzie można również zapalać zapałek i świec. Zakochani studenci będą musieli zapomnieć o romantycznej kolacji przy świecach.
 
Do góry Bottom