Ostre AMA z byłym asystentem posła PO na wykopie

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Chyba najciekawsze i najważniejsze AMA ostatnich lat [POTWIERDZONE!!]. Facet sypie PO z góry na dół. Możliwe że mamy swojego whistleblowera :>

Przez dwa lata byłem asystentem Posła na Sejm RP z partii "Rudego" Właśnie skończył się okres zachowania tajemnicy i chętnie odpowiem na Wasze pytania. :)
http://www.wykop.pl/link/1855202/ama-asystent-posla-na-sejm-rp/

jakie odczucia po oglądaniu elyty narodu od środka?
Rozczarowanie. Tego nie można nazwać elitą.

czy robiles lub byles bezposrednim swiadkiem wydarzen ktorych zwyczajnie sie teraz wstydzisz?
Tak, wstydzę się godzin spędzonych na interwencjach poselskich, i okłamywaniu ludzi, że ich problemy kogoś obchodzą. Czasami też mówiło się ludziom, że sprawa trafiła na biurko posła, a ona już dawno leżała w koszu.

czy robiles lub byles bezposrednim siwadkiem wydarzen ktore sa w Polsce scigane z powodztwa prywatnego lub publicznego?
Tak, podrabianie dokumentów.

co bylo najgorszym doswiadczeniem podczas tej pracy?
Oberwanie filiżanką w głowę, od pijanego, lokalnego działacza partii.

a nie wstyd Ci, że masz w ręku informacje mogące udupuć złodziei karmiących się krwawicą podatników i nic z tym nie robisz?
Raz próbowałem, i skończyło się tym, że to ja dostałem po tyłku.
jasna sprawa, że dostanie po tyłku ten, który mówi prawdę, ale czy mimo to, nie wstyd Ci, że masz możliwość udupić święte krowy z ekranu TV, ale nie robisz tego z jakiegoś powodu?
A co może zrobić szary człowiek? Mówisz prawdę to idzie na umorzenie, i sam dostajesz w tyłek.

nagrywać filmy telefonem z pijackich libacji i podsyłać je do wszystkich zainteresowanych redakcji pro bono?
Redakcje też nie działają tak jakby się wszystkim wydawało. Oczywiście, oni chętnie skorzystają z pomocy, ale tylko wtedy, kiedy już nie będą mieli potrzeby utrzymywania dobrego kontaktu z politykami. Jak coś ujawniają to tylko wtedy jak już się strasznie wokół jakiejś afery gówno rozleje, jak nie potrzebują kontaktu, albo ktoś "przebił ofertę". Dziennikarze też się dzielą na obozy i grupy interesu.

Czy to środowisko i zachowania posłów przypominają zachowanie senatora Kozioła z serialu Ranczo? Czy jednak jest to przerysowane?
Jeżeli chodzi o zakulisowe gierki, kombinacje, i libacje alkoholowe, to przypominają. W 2012 roku jeden z posłów, był tak pijany, że oddał mocz na sofę w konferencyjnej wyzywając wszystkich wokół. Często trzeba było ratować im tyłki przed dziennikarzami, których zresztą nasyłali inni posłowie.. Takie to właśnie układy.

Który to poseł się zlał na sofę? Nie bój się. Mówienie prawdy nie jest pomówieniem ściganym z art. 212 KK.
Pewien pan z małopolskiego.

Jakie znasz największe przekręty swoich pracodawców?
Przekrętów było sporo. Kombinował każdy, od ciecia pilnującego budynku, przez sekretariat, członków partii, a na posłach kończąc. W zależności od tego, kto miał jaką pozycję. Pierdoły jak kradzieże papieru, kawy, herbaty, przez laptopy, pieniądze itd.

Pytałem o największe przekręty.
Wejście posła do spółki transportowej, przez małżonka za pieniądze państwa.

Kłamałeś w żywe oczy głodującym emerytom?
Okłamywało się różnych ludzi, głównie przy interwencjach poselskich.

Jak oceniasz tę lekcję życia?
Dużo się nauczyłem jeżeli chodzi o mechanizmy funkcjonowania państwa, ale też zobaczyłem całe to bagno od środka. Od tamtej pory kieruje się zasadą, że "w życiu trzeba być tylko obserwatorem."

Dziękuję za odpowiedzi. Sprecyzuj pkt 1. Jakie masz zapatrywania na zasadzie pomysłu na państwo. Niekoniecznie kto ma je wprowadzić.
Ja w swoich snach i marzeniach widzę Państwo silne gospodarczo, oparte o wolny rynek, a jednocześnie dbające o potrzeby socjalne obywateli. Państwo, które daje wolność gospodarczą, a nie jej ułudę. Państwo, które jest nowoczesne, rozwijające się, a jednocześnie pielęgnuje swoje tradycje. Państwo, które nie jest służebne wobec nikogo, i nie próbuje sprzątać na czyimś podwórku, mając burdel na swoim.

Co z posłami z małych partii, robią mniejsze interesy, lub żadne, czy wspólnie kolaborują i kradną z tymi z większych ugrupowań?
Ci z małych partii, ale ze starej gwardii mają już wszystko gdzieś. Zawód: polityk. Kombinują. Nowi są zagubieni, na początku pracują na 300% normy, żeby po kilku miesiącach odpuścić i walczyć tylko o reelekcję.

Dzieki, a gdybys mial okreslic procentowo ilu to darmozjady versus spolecznicy?
95% darmozjady, 5 % społecznicy.

Posiadasz informacje które mogły by się skończyć więzieniem dla posła (niekoniecznie tego u którego pracowałeś)
Tak.

Czy skopiowałeś sobie jakieś dokumenty na czarną godzinę?
Tak, listy płac, faktury, oświadczenia, zapisy rozmów.

Czy ta praca dała Ci jakąś wiedzę/kontakty które spowodują, że nie musisz się martwić o swoją przyszłość?
W pewnym sensie tak, pracując jako asystent, kolejnych pracodawców łapiesz z polecenia.

Jak widzisz przyszłość polski po tej pracy. W sensie co w kuluarach się mówi o przyszłości?
Nie wiem jak w innych partiach, ale PO, szczególnie w regionach jest straszne wystraszone. Boją się przegranej, rozliczeń, ludzi.

Jak jest postrzegany PiS i TR przez członków partii rządzących?
Wbrew temu co pokazują w telewizji, często PO i PiS razem baluje na niższych szczeblach. PO traktuje ich jako zło konieczne do wygrywania wyborów.

Czy boisz się, smutnych panów o 6 rano?
Tak, czasami tak.
jak bardzo różnią się od innych partii w sejmie. którzy są najmniej zepsuci?
Tak naprawdę wszystko co złe, jest winą tych na górze, bo ci na dole, nawet jakby bardzo chcieli to nie zmienią nic. Beton blokuje.

Ci na dole potrafią ze sobą rozmawiać i współpracować. Byłem świadkiem sytuacji w której wolontariusze PiSu i PO zbierali wzajemnie dla siebie podpisy przed wyborami, kierując się zasadą - wygra lepszy, ale miejmy równe szanse.
Nie boisz się seryjnego samobójcy?
Aż tak wysoko nie byłem, ale widziałem jak ludziom niszczono karierę.

Co rudy gadał na Lecha jak zginął.
w 2010 jeszcze nie pracowałem, a potem to i tak wszyscy to w dupie mieli.

Czy byłeś wmieszany jakieś nielegalne interesy
Wiele rzeczy widziałem.
np. Ktoś kto się nie podporządkował, a prowadził firmę to tracił fundusze z UE, odwiedzał go UKS itp.
czy musiałeś nagrywać kogoś,szukać haków na jakiegoś posła.?
Oczywiście, każdy tak robi.
prawie zapomniałem,kto jest ważniejszy Media dla Posła czy Ludzie ?
Media.

Co w środowisku mówi się o nieosądzeniu komunistycznych zbrodniarzy jak Jaruzelski czy Kiszczak? Czy jest to temat Tabu?
Panuje przekonanie, że lepiej kryć im tyłki, stwarzać pozory ścigania, i mieć spokój. Oni mają masę dokumentów na ludzi z czołówek gazet. Jak tylko pójdą do piachu to zacznie się polowanie na te dokumenty.

Kurde twoje AMA powinno wpadać na główną przed każdymi wyborami.
Może ktoś wyciągnie wnioski.

Przepisywaliście podpisy ze starych kart pod listami poparcia dla partii, żeby mogła wystartować w wyborach?
Sytuacje związane z podpisami nadają się nad oddzielne AMA :>

Widzę, że chyba każda partia stosuje te same metody ;)
Jedno i to samo bagno.

Obalisz rząd? :0
Jak kupię czołg.

Nie boisz się, że dosyć łatwo będzie osobie zainteresowanej dojść do tego, kim jesteś ? Pomijając fakt, że wrzucanie referencji z datą mocno zawęża krąg poszukiwań, to jeszcze jakaś miejscowość czy coś, po IP, z Twojego profilu czy chociażby komentarzy... No i przesłanie swoich pełnych danych ze zdjęciem do administratorów wykop.pl :)
Trzeba o tym mówić. Na razie robię to anonimowo, ale z każdym kolejnym dniem, tym co piszecie i tym co widzę w wiadomościach, skłaniam się ku temu, żeby z tymi wszystkimi papierami, pod nazwiskiem pójść w kilka miejsc.

Skoro wiesz o dokonanych przestępstwach przez Posła to dlaczego tego nie zgłosisz do Prokuratury? Wiesz, że ukrywanie sprawcy i zatarcie przestępstwa jest współdziałaniem ze sprawcą? Czy może czekasz jak Twój Pracodawca przestanie być Posłem i wtedy uderzysz?
Pisałem we wcześniejszych komentarzach, że już raz zgłosiłem. Tylko dla mnie się to źle skończyło.

[inny wpis] No i się zaczęły telefony.. W jaki sposób zabezpieczyć komputer, dane?
Skoro skończył się okres tajemnicy, to o co chodzi?
Coś w stylu, że fajnie byłoby gdybym tyle nie pisał.
Czy załatwiałeś lewe rachunki posłowi?
Osobiście nie, ale byłem świadkiem kilku sytuacji.

no to wymień trzech największych, zaczynając od najgorszego (nazwiska możesz poprzekręcać żeby nie było że ludzi pomawiasz ;)
1. Josef Poleksy
2. Adam Hofmanowicz
3. Łukasz Tuskowski
Jakie jest Twoje stanowisko dotyczące kary śmierci dla morderców?
Jestem za karą śmierci.

Byles uczestnikiem jakiegos skandalu ?
Raz eks-pracownica próbowała wszystkim wmówić, że w pracy znęcałem się nad nią psychicznie.

będziesz głosował na JKMa?
Muszę to przemyśleć.
Ile osób jest "z przypadku", a ile to ludzie wywodzący się z kół, młodzieżówek (tacy w stylu BMW).
75% ludzi, którzy pracują lub robią karierę to osoby, które zapieprzały w młodzieżówkach, albo mają tatusia lub mamusię, którzy coś znaczą i mają pieniądze, które pompują w koła i struktury partyjne.
Co mówią o Tusku? Śmieją się z niego po kątach?
W regionach jest wiele grup interesu, które albo go popierają, albo tolerują

Kto był najmniej lubiany w partii?
Z posłów - Łukasz Tusk

Czy wg ciebie media nie pozwalają sobie na zbyt dużo?
Czwarta władza.
 
Ostatnia edycja:
OP
OP
dataskin

dataskin

Well-Known Member
2 059
6 141
Spotkałeś przedstawiciela jakichś służb, który chciał mieć dostęp do informacji?
Raz tylko z CBA zabrali kwity. Jakie i co się dalej z tym stało nie wiem.

Odłożone na czarną godzinę? Wyjdą, jeśli zajdzie taka potrzeba?
Możliwe. Z papierami zawsze dzieją się cuda.

Co większe partie sądzą o małych (jak RN, KNP, PRJG)?
Nie przejmują się nimi. W regionach tylko starają się z małych grupek powyciągać ludzi, którzy mogą się przydać.

Jak silny wpływ ma biznes na politykę? PO dąży do amerykańskiego systemu finansowania partii politycznych (a więc nie z budżetu państwa), więc dostrzega szansę w finansowaniu swoich kampanii przez duże korpo?
Globalnie ciężko mi to ocenić. Lokalnie wpływ jest dość duży.

Wszyscy wiedzą o nepotyzmie w PSL-u. Jak to jest z zatrudnianiem rodziny i znajomych w PO? Ilu Tusków poznałeś w ciągu swojej kariery?
6 osób poznałem, które weszły po plecach.
 
D

Deleted member 427

Guest
Obalisz rząd? :0
Jak kupię czołg.

Skojarzyło mi się z tą genialną przeróbką:

tank.jpg
 

Szynka

Złota szynka wolnego rynku.
1 209
2 052
Szczerze mówiąc, nie widzę tu nic zaskakującego. Po prostu polityka jak wszędzie. Chociaż może w takiej Szwecji jest inaczej?
 

de Maistre

Member
92
80
Nic nowego się nie dowiedziałem. Tyle tylko, że mam niejako świadka na to co myślę o polskich realiach polityki.
 
Do góry Bottom