Ogólny temat o Youtube i opcjach zastępczych

E

elilhrairrah

Guest
Pojawił się taki "news": Polacy obrażani na YouTube, cenzura stara się byśmy o tym nie wiedzieli, komentarze na YouTube.

Tylko w czym problem? Jak się widzi, że prywatny właściciel coś partoli, nie działa tak jakbyśmy od niego oczekiwali, zawsze pozostanie przeniesienie się na inny portal, inny serwis. Choćby po to aby wylać swoje żale i nagłośnić sprawę. Wtedy taki YouTube będzie musiał się liczyć z utratą użytkowników. Co pewnie specjalnie nie nastąpi, bo po co z takiego powodu rezygnować całkiem z oglądania wszystkich filmów na YouTube. Ważniejsze, że może to wysunąć na górę jakiś inny serwis, który nie będzie cenzurował. Będzie pokazywał to, co nie przechodzi gdzie indziej lub nie będzie robić czegokolwiek, co tylko by nam przeszkadzało. Choć akurat w tym przypadku, kogo obchodzą treści których nie chce się czytać. Uświadamianie nieświadomych?

YouTube już od jakiegoś czasu cenzuruje także teledyski, dla których okazuje się, że w danym kraju nie ma odpowiednich praw autorskich.
Jeśli się przyjrzymy sprawie: Brak dostępności filmu wideo w danym kraju.
Niektórzy dostawcy materiałów do YouTube zdecydowali się udostępniać swoje filmy tylko w niektórych krajach. Mogą na przykład dysponować licencjami tylko na określony region. Czasem YouTube blokuje pewne treści, aby być w zgodzie z przepisami prawa obowiązującymi w krajach, w których działa. Na przykład prezentowanie pewnych symboli nazistowskich jest nielegalne w niektórych częściach Europy.

YouTube zatem stara się stosować do prawa autorskiego i ogólnie prawa w odpowiednich krajach. Czy mamy mieć zatem pretensje do YouTube, czy raczej do naszych rządów, które takie prawa uchwalają. Wątpliwe aby YouTube(czy ktokolwiek inny) sam z siebie blokowałby dostęp.
 
D

Deleted member 427

Guest
Dostaliście kiedyś na Youtube ostrzeżenie o naruszeniu praw autorskich? Umieściłem na tubie trwającą minutę scenę z serialu TVP, nieważne jakiego, wykadrowałem ją i nałożyłem parę filtrów, żeby pokazać, że mogło z tego być coś więcej niż syf, kiła i mogiła, a tu nagle bot TVP się dojebał, że trzeba film usunąć. Teraz za każdym razem kiedy próbuję wejść na YT, przekierowuje mnie na "szkołę praw autorskich" - mam obejrzeć jakiś film dla debili i odpowiedzieć na kilka pytań, żeby udowodnić, że jednak rozumiem powagę i doniosłość owych "praw autorskich" oraz uzmysłowić sobie, jakim złym jestem piratem. Dopóki tego nie zrobię, nie mogę przejść do zwykłego jutuba. Też tak macie? Można coś z tym zrobić? Skasowali wam kiedyś konto z powodu" naruszenia własności intelektualnej"?
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Sądze ze z tym nic nie zrobisz. Skasuj konto wstaw gdzie indziej. Co za różnica czy to yt czy coś innego?
Ciekawi mnie jak szybko to działa tzn ile czasu mineło od wstawienia do nakazu usunięcia?
 

FatBantha

sprzedawca niszowych etosów
Członek Załogi
8 902
25 737
kawador napisał:
Teraz za każdym razem kiedy próbuję wejść na YT, przekierowuje mnie na "szkołę praw autorskich" - mam obejrzeć jakiś film dla debili i odpowiedzieć na kilka pytań, żeby udowodnić, że jednak rozumiem powagę i doniosłość owych "praw autorskich" oraz uzmysłowić sobie, jakim złym jestem piratem. Dopóki tego nie zrobię, nie mogę przejść do zwykłego jutuba.
LoL. :D Ciesz się, że na obóz reedukacyjny Cię nie zgarnęli.

Sorry, ale nie wierzę. Zrób screeny i wrzuć nam tu, pokaż jak to wszystko wygląda krok po kroku.
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Przez ich stronę można wypełnić taki formularz, wpisz tam, że fragment nie narusza praw, czy coś takiego, może odblokują. Mnie zablokowali urywek z Upadku, napisałem im, że parodie są legalne, ale nie pamiętam jak się to skończyło, bo straciłem zainteresowanie i skasowałem swoje konto. Nie podobało mi się połączenie z gmailem i google.
W ogóle z gmaila też przesiadam się na aol, też ma imap, bo gmail już zaczyna powoli sępić o numery telefonów.
 
D

Deleted member 427

Guest
Tak, to jest właśnie ten filmik. Potem dostajecie linka do krótkiego testu (w którym tylko część pytań przetłumaczono na polski) i musicie go rozwiązać poprawnie, żeby móc wrócić do oglądania Youtube. Podacie choć jedną złą odpowiedź - losuje nowy zestaw pytań, i tak aż do rozwiązania testu.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
mi ino wyskakiwało że film zawiera własność kogoś tam i abo puszczają reklame do tego abo w niektórych krajach mój filmik jest niedostępny...
 

MaxStirner

Well-Known Member
2 732
4 694
Ale napiszcie ile to średnio trwa od wstawienia filmu do wyłapania - dzień tydzień, miesiąc czy od razu... Bo sie zastanawiam czy warto..
Kawador piszesz troche tak jakby potrzebna była pomoc w tłumaczeniu (nie wiem czy dobrze to odczytuje) Jesli tak to podaj pytania.
 

whirlinurd

Member
556
19
MaxStirner napisał:
Ale napiszcie ile to średnio trwa od wstawienia filmu do wyłapania - dzień tydzień, miesiąc czy od razu... Bo sie zastanawiam czy warto..
Kawador piszesz troche tak jakby potrzebna była pomoc w tłumaczeniu (nie wiem czy dobrze to odczytuje) Jesli tak to podaj pytania.

myślę że to zależy od osób/firm/instytucji wysyłających do youtube jakieś pretensje o coś :) może takie coś leżeć z rok i fik kabelek a te automatycznie odrzucane to takie z jakiejś "czarnej" listy które kategorycznie odrzucają jakąkolwiek reklamę i rozgłos :D
 

Snotboogie

New Member
20
2
Wiadomo, iż te filmiki czasem mogą znikać z różnych przyczyn. I tak sobie pomyślałem, że część materiałów mógłbym sobie lokalnie archiwizować. Pytanie: która z tych wszystkich metod ściągania z youtube zapewnia najlepszą jakość - najlepiej dokładnie taką, jak na ich www?
 

Snotboogie

New Member
20
2
kawador napisał:
Ja używam wtyczki DownloadHelper pod Firefoxa.
Premislaus napisał:
http://en.savefrom.net/ - często korzystam z tej strony.
Jak wygląda sprawa z jakością? Czy te metody pozwalają na zapisanie na dysk pliku dokładnie takiego samego, jaki wyświetla najlepsza opcja jakościowa z odtwarzacza yt?
Dobuch napisał:
Może warto byłoby te najlepsze dokumenty zalinkować tutaj, albo chociaż tytuły?
W zasadzie, to myślałem nad archiwizacją kilku filmików tematycznych pod nasze counter-strike'owe forum: www.vaginatown.org. Nie wiem, czy kogokolwiek stąd by taka tematyka w ogóle interesowała :D.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Najlepiej używać JDownloader (wymaga zainstalowanej maszyny Jawy). Pokazuje od razu wszystkie dostępne formaty i rozdzielczości. Ma dużą kolejkę, wznawianie itd. Potrafi przechwytywać linki z Clipboardu (Windows) lub Firefoksa. Windziarze mogą być spokojni o bezpieczeństwo (mogą na firewallu zablokować Jawę), bo ma wrapper.
 
D

Deleted member 427

Guest
Czy te metody pozwalają na zapisanie na dysk pliku dokładnie takiego samego, jaki wyświetla najlepsza opcja jakościowa z odtwarzacza yt?

DownloadHelper ściąga dokładnie ten film, który oglądasz. Czyli jak oglądasz, dajmy na to, klip w jakości 720p, to taki ściągniesz. Zresztą po kliknięciu na ikonkę DH pojawia się lista i tam zazwyczaj są pokazane wszystkie dostępne formaty danego klipu.
 

pawelooss

Member
31
12
Free YouTube Download - można ściągać wygodnie całe kanały.

Dodatkowo da się w miarę sprawnie ustawiać, w jakim formacie o jakiej najlepszej możliwej rozdzielczości ma ściągać, czyli np. przy braku filmu w wersji MP4@1080p ściągnie się MP4@360p albo po ręcznej interwencji FLV@480p.
 

Snotboogie

New Member
20
2
kawador napisał:
DownloadHelper ściąga dokładnie ten film, który oglądasz. Czyli jak oglądasz, dajmy na to, klip w jakości 720p, to taki ściągniesz. Zresztą po kliknięciu na ikonkę DH pojawia się lista i tam zazwyczaj są pokazane wszystkie dostępne formaty danego klipu.
Tylko właśnie... co ja właściwie oglądam? Przykładowo, przy jednym z filmów mam do wyboru (en.savefrom.net):
Kod:
WebM 720pSize:	77.38 MB
Video:	V_VP8, 25 fps, 1280x720, -185336 b/s
Audio:	vorbis, 44100 Hz, 16 bits, 2 channels, stereo, 188 kb/s, ABR
File format:	matroska

Kod:
MP4 720pSize:	48.98 MB
Video:	25 fps, 1280x720, fourcc: avc1
Audio:	mp4, 44100 Hz, 16 bits, 2 channels, stereo, ISO/IEC 14496-3 AAC
File format:	mp4
Wiadoma sprawa, iż jakość nie jest wprost proporcjonalna do rozmiaru pliku, bo dochodzi jeszcze kwestia wydajności kodera, którym to zostało przetworzone. Pytania, jakie trzeba sobie zadać to - która z tych dwu opcji powyżej:
  • jest ładniejsza (daje lepszą jakość obrazu)
  • i która z nich to ta, odtwarzana przez www yt po wybraniu z interface'u rozdzielczości „720p”.
O to mi właśnie chodzi. Jeśli A jest różne od B, to albo A > B, albo B > A - jeden z tych plików musi być lepszy od drugiego.
 
Do góry Bottom