Obiektywny kompas polityczny

OP
OP
Maszyn

Maszyn

Member
15
58
Sposób umieszczenia ideologii na płaszczyźnie zawsze będzie będzie w najlepszym razie uproszczeniem tematu. Można to robić na dziesiątki sposobów, zawsze kosztem czegoś. Trochę jak z odwzorowaniem kartograficznym. Czemu więc nie przedstawić kompasu w sposób, który promuje libertarianizm? Poza tym to tylko mój luźny pomysł, nie mówię nikomu jak ma jego kompas wyglądać.

PS. Właściwie to sam diagram należałoby nazwać mapą a nie kompasem.

Libertarianizm w środku promuje wspomnianą ideę. Centryzm jest tak ogólnym pojęciem, że lepiej startować od niego właśnie. Z moich badań wynika, że osoby bez zdania na temat polityki lub po prostu politycznie obojętnie są właśnie centrystami. Wynika z tego między innymi, że są za zarówno niskimi podatkami i wszelkimi zasiłkami. Masło maślane. Aby utożsamiać się z socjalizmem lub kapitalizmem należy mieć jakąkolwiek wiedzę podstawową z ów zakresu więc start z punktu wolnego rynku jest sugerujące.

Nigdzie nie widzę anarchoprymitywizmu. Wszystkie schematy go przeoczyły czy ja przeoczyłem schemat go zawierający?

Anarchoprymitywizm jako skrajna forma komunizmu i anarchizmu. Umieściłem światopogląd w lewym, dolnym rogu mojej propozycji kompasu.
 

Max J.

Well-Known Member
416
448
Wracając do pierwszego postwa...

Nie rozumiem dlaczego zabierasz się za to od dupy strony. Najpierw powinieneś określić wagi i przyporządkować je określonym ideologiom, a na podstawie tego sporządzić diagram, a w zasadzie stworzyłby się on sam po rozwiązaniu testy przez każdą z ideolo.

A jeśli komuś w political compass wychodzi, że jest na lewo, choć uważa się za kolibra to najwyraźniej kolibrem nie jest :D
 
Do góry Bottom