Niemcy: 60 granatów w ogródku

Czy granaty powinny być sprzedawane w sklepach z bronią?

  • TAK - puścić to na żywioł

    Votes: 31 100,0%
  • NIE - całkowity zakaz, ścisła reglamentacja, tylko dla wojska i policyjnych oddziałów specjalnych

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    31

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 235
19 910
Wybuch, do którego doszło w sylwestra w domu pewnego mieszkańca Turyngii, urwał 46-letniemu mężczyźnie rękę. Na jego posesji policja znalazła ok. 600 granatów przeciwpancernych. Nie wiadomo na razie, jak i w jakim celu mężczyzna zgromadził taki arsenał.

Rzecznik policji powiedział, że poszkodowanego nie przesłuchano jeszcze, ponieważ leży w szpitalu, a lekarze określają jego stan jako krytyczny. Ustalono, że w domu mężczyzny w miejscowości Uhlstaedt-Kirchhasel wybuchł granat. Z okien wyleciały szyby, zniszczona została ścianka działowa.

W domu znajdował się wtedy także 12-letni syn mężczyzny. Na szczęście w chwili wybuchu przebywał w pokoju na piętrze i nie odniósł żadnych obrażeń.

Na terenie posesji policjanci znaleźli ok. 600 granatów przeciwpancernych, w większości rosyjskich. Ich wywiezieniem i unieszkodliwieniem zajęli się saperzy.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Mieszkaniec-Turyngii-zgromadzil-600-granatow-w-ogrodku,wid,15222077,wiadomosc.html?ticaid=1fd1b
 

Tandor92

Active Member
338
154
W czym problem? Sam sobie krzywdę zrobił.

Granaty to rzecz, którą akurat jest zrobić znacznie łatwiej niż broń palną w domowych warunkach więc ograniczenie niczego nie da.

Każda osoba która zrobiła kiedyś petardę może zrobić prawdziwy granat. Kwestia ilości ładunku, rodzaju, odpowiedniej obudowy oraz zapalnika, choć od biedy może być zwykły lont to zrobienie zapalnika z zawleczką z opóźnionym wybuchem nie jest trudne o czym wie każdy kto chwile siedział w ASG. Nawet na YT są poradniki.

Edit:

Jak byłem mały to dostałem materiały od brata o konstrukcji bomb i jakoś wszyscy u mnie mają 4 kończyny co świadczy o tym, że sam dostęp nie spowoduje masowych śmierci.

Swoją drogą, granat w ręce osoby obeznanej w temacie jest znacznie bezpieczniejszy od fajerwerków w rękach pijanych mas strzelających wyłącznie na sylwestra. A jakoś rzadko komu ręce od tego odpadają. Wypadki dzieją się tylko w przypadku największych kretynów w stylu trzymał w ręce rakietę do puszczania z butelki.

I w imieniu MichaID proszę o dodanie opcji "tak, ale z nałożoną akcyzą na pokrycie kosztów komunikacji miejskiej".
 

Tandor92

Active Member
338
154
A ja już widzę granaty w sklepach spożywczych, chemicznych i innych. Po prostu są w wersji zrób to sam.
 
OP
kawador

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 235
19 910
Ciekawe, ilu jeszcze jest takich cywilów z zapasem granatów.
 
OP
kawador

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 235
19 910
Ciekawostka przyrodnicza --> koleś miał na prywatnej posesji 600 granatów. Dokładnie tyle samo granatów Armia Krajowa dostarczyła Żydom w ramach Akcji Getto:

Okręg warszawski AK przekazał ŻOB: 90 pistoletów z dwoma magazynkami oraz amunicją, 600 granatów ręcznych (w przybliżeniu 500 obronnych i 100 zaczepnych), 1 erkaem, 1 pistolet maszynowy, oraz około 165 kg materiałów wybuchowych (głownie szedytu produkcji konspiracyjnej) i około 400 zapalników do nich (także produkcji własnej) i plastik ze zrzutów angielskich. [link]

Granaty prawem, nie towarem!
 
OP
kawador

kawador

Merchant of Death
Członek Załogi
13 235
19 910
Madlock napisał:
No to już wiadomo co się z tymi granatami stało XD
Wiadomo - rozmnożyły się po przekroczeniu Odry. Niemieckie źródło podaje, że znaleźli 60 granatów, polskie, że 600. W dodatku w polskim tekście mowa o granatach przeciwpancernych, tymczasem w oryginale niemieckim nie ma o tym wzmianki, a na załączonym zdjęciu jest amerykański granat obronny Mk1:

Bei der Durchsuchung des Grundstückes hätten die Ermittler mehr als 60 Granaten vermutlich russischer Herkunft gefunden, sagte Polizeisprecher Eddy Krannich am Mittwoch. [link]
 
Do góry Bottom