Niedługo kolejny spis powszechny

lumabel

New Member
231
0
Podobno tym razem będzie dokładniejszy i lepiej skoordynowany niż poprzedni. Czy poza tradycyjnym nieotwieraniem drzwi spisywaczom i udawaniem, że nie ma nas w domu (bo spis jest obowiązkowy i są konsekwencje) a my jesteśmy na urlopie na Majorce, są jakieś inne sposoby uchylania się od brania udziału w tej szopce? A może wziąć udział w spisie i w rubryce narodowość czy wyznanie wpisać podać jakiś absurd? Chociaż to drugie to chyba zły pomysł - za dużo informacji.
 
A

Anonymous

Guest
Słyszałem, że będzie to można wypełnić przez net, muszę się lepiej zorientować w temacie. W rubryce narodowość, proponuję wpisać tutejszy.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
ja tam odmawiam udzialu w spisie
choc jako narodowsc moglbym akurat wpisac polska
-nie jest to dla mnie zaden problem
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Co się konkretnie stanie jak przypadkiem mnie nie będzie w domu? Jakie będą konsekwencje? Do więzienia mnie wsadzą? :)

Gorzej, że własnego kąta się jeszcze nie dorobiłem i mieszkam z rodzicami a oni na pewno wpuszczą :dodgy: .
 

ford

Active Member
314
33
Mnie zastanawia czego lepiej nie podawać? W przeszłości już bywało tak, że inteligencja była w razie konfliktu pierwsza zabijana... ;) Może lepiej podawać, że posiada się wykształcenie, tylko podstawowe, aby nie być w centrum zainteresowania? ;)
 
OP
OP
L

lumabel

New Member
231
0
Skoro jest obowiązek mówienia prawdy oraz obowiązek wzięcia udziało, to chyba logiczne jest, że jeśli nie ma Cię w domu lub w kraju to nie weźmiesz w nim uziału. Czyli jak rachmistrz zadzwoni to nie wychodzisz i mówisz "nie wpuszczę cię" tylko w ogóle nie wychodzisz, udajesz że nie ma cię w domu. Najprościej gdy nie mieszkasz w miejscu, które masz wpisane w dowodzie a tak chyba ma większość młodych ludzi.
 

ford

Active Member
314
33
lumabel napisał:
Skoro jest obowiązek mówienia prawdy...
Odpowiadając na pytanie o wykształcenie, podając podstawowe, to raczej nikogo tym nie okłamiesz, bo nawet jak masz doktoraty, to nie zmienia faktu, że posiadasz wykształcenie podstawowe.
 

Shemyazz

New Member
500
38
Nie rozumiem dlaczego tak się ekscytujecie tym spisem powszechnym. Jak to mówią najciemniej jest pod latarnią. Każdy "normalny" obywatel podaje prawdziwe dane. Nie wiem o co konkretnie tam pytają, ale można przecież podać ogólne dane.

Podając jakieś dziwne informacje, a la narodowość - "tutejszy" tylko zwracacie na siebie uwagę służb. Chyba, że chcecie to zrobić z czystej przekory, a działalności rewolucyjnej nie prowadzicie ;p.
 

ford

Active Member
314
33
Po co im takie informacje? jeśli chodzi o anonimowość to jest to bajka dla naiwnego ludu, rachmistrze będą wyposażeni w urządzenie połączone z internetem i GPS, zapisujące dokładną lokalizacje, do tego PESEL, nr telefonu, e-mail... Ja im nie mam zamiaru ułatwiać w inwigilacji, lepiej sobie przygotować już teraz odpowiedzi. Nie wiadomo, kto i kiedy będzie korzystał z tej bazy. Czym bardziej prymitywnie, zaściankowo i jako człowiek nie wykształcony wypadniesz, tym lepiej, takimi nie będą się za bardzo interesować. Każdy rachmistrz za przeprowadzone przesłuchanie otrzymuje od państwa około 10zł od każdej głowy (ja nie chcę, sponsorować z moich podatków inwigilacji).
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Jaką religię podacie?

Kto poda dyskordianizm? :)

Ja zastanawiam się nad kultem Jezusa-Raptora :D .

l_eefd491e80d04515b90a9bf9ef2c1265.jpg
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Jediizm to jest to, w końcu jestem fanem Gwiezdnych Wojen :) .

A Moc spajająca wszystko we wszechświecie to nie taki głupi pomysł :D .
 

Tohu-Wabohu

New Member
63
2
Pytanko techniczne;
do spisu bedzie wylosowanych 25% populacji. Czy ankieterzy beda sie z nimi wczesniej kontaktowac i ustalac date wizyty, czy po prostu tak sobie przyjda z ulicy?

Aha, no i pamietajcie, ze watrobka ankietera spisowego najlepiej smakuje z fasolka, przynajmniej wg dr Lectera :D
 
C

Cngelx

Guest
Podam oczywiście jako religie pastafarianizm, zawsze to podaje jak ktoś mnie pyta :D
 

Mad.lock

barbarzyńsko-pogański stratego-decentralizm
5 148
5 106
Ja słyszałem, że te 25% to dostanie rozszerzony zestaw pytań, a spisany ma być każdy. Tzn. mają przyjść do każdego mieszkania.
 
C

Cngelx

Guest
Ja słyszałem, że przyjdą tylko do tych co nie zrobili tego przez internet (czyli do większości, bo większość nie zrobi :D )
 
Do góry Bottom