1. Informujemy, iż na naszym forum korzystamy z informacji zapisanych za pomocą plików cookies na urządzeniach końcowych użytkowników. Dalsze korzystanie z forum, bez zmiany ustawień przeglądarki internetowej oznacza, iż użytkownik akceptuje Politykę Prywatności
  2. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Niech borsuki przepraszają

Dyskusja w 'Wiadomości' zaczęta przez dataskin, 14 Sierpień 2013.

1. dataskin

dataskin Secesyjny Panarchista

2 027
    5 526
    Wybiórcza swoją ideologię kolektywnej odpowiedzialności wyniosła dziś na zupełnie nowy poziom:

"Do historycznych odkryć często prowadzą przekazy, badania i przeczucia archeologów. Rzadko się jednak zdarza, że za znalezisko odpowiedzialne jest zwierzę. Do takiej sytuacji doszło jednak w Niemczech. W odkryciu średniowiecznego grobu dwóm hobbystom pomógł borsuk."

"Nie wiemy, czy borsuk został w jakikolwiek sposób uhonorowany za swoje odkrycie. Przynajmniej oczyścił dobre imię swojego gatunku. W zeszłym roku grupa borsuków była odpowiedzialna za wandalizm na jednym z brytyjskich cmentarzy. Wtedy niegrzeczne zwierzaki podkopywały groby i niszczyły pomniki."

http://deser.pl/deser/1,111858,1443...ckim_archeologom__Przypadkowo.html#BoxWiadTxt

2. Polacco

Polacco Active Member

132
    75
    Niech Michnik też przeprosi:

3. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

10 437
    13 809
    Z ostatniej chwili.
    Michnik jest gotowy przeprosić za ojca i brata jak pewien s**syn zmądrzeje. ;)

Doman, bombardier and lernakow like this.
  4. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Obsługa Forum

4 257
    8 113
    Niech zrobi sobie testy w Mensie i jak mu wyjdzie nie mniej niż przeciętna opublikuje wyniki w sieci i wróci do rozmowy z Szechterem :)

5. FatBantha

FatBantha sprzedawca niszowych etosów

4 760
    10 242
    Pan Janusz by powiedział, że nie ma to większego sensu, bo mądrości nie da się zmierzyć testami na inteligencję.

tosiabunio and Doman like this.
  6. bombardier

bombardier Well-Known Member

325
    1 023
    Mądrość nie jest synonimem inteligencji, a szansa, że taki skurwysyn, oczekujący przeprosin od niewinnego, za czynny popełnione przez kogoś z jego rodziny, zmądrzeje jest niewielka, więc punkt dla Michnika.

7. Doman

Doman Well-Known Member

354
    953
    Teoretycznie tak. Jednak Michnik należy do tych co zapędzali Polaków do przepraszania za Jedwabne, więc jeśli taki z niego fan zbiorowej odpowiedzialności, to czemu tylko w jedną stronę? W tym kontekście pytanie o przeprosiny nabiera sensu. Poza tym Michnik całą swoją działalnością w III RP wykazał, że nie upadł daleko od swojej jabłoni. Jak widać nie zmienił też sposobu "dyskutowania":

ja bym mu takie pytania zadawał regularnie w nadziei, że mu w końcu żyłka pęknie i będzie srał w pieluchy do końca życia. Choćby za agitację za wojną w Iraku mu się to należy. W mojej opinii to morderca.
    Natomiast jeśli chodzi o idiotów, to widziałem raz filmik z ludźmi ONR czy MW (nie pamiętam) którzy wtargneli na spotkanie z Michnikiem i krzyczeli tępymi głosami kibolskimi "precz z komuną". Michnik na tym filmie wyszedł na zatroskanego dziczą intelektualistę, pytał na boku kogoś "o co im chodzi".

PS. wykazałem dużo dobrej woli i szukałem jakiś pozytywów Jaruzelskiego. Znalazłem nawet argumentację, że Solidarność dokonywała masowego sabotażu gospodarczego i stan wojenny trzeba było wprowadzić aby np. elektrownie nie siadły. No OK, a co z resztą? Reszta do wizerunku męża stanu już nie pasuje. Michnik kazał się "od....od.... od generała".

PS2. część krytyków Michnika to jednak są debile, bo nie potrafią działań Michnika umieścić w szerszym kontekście, a nie lubią go bo np. Michnik jest przeciw PiS albo, że jest "czerwony". To jak z lewakiem który nie lubi Hitlera. Nie wynika to z samodzielnych przemyśleń, ale po prostu presji otoczenia i panującej w środowisku politycznej poprawności.

Last edited: 17 Lipiec 2017 o 16:33
    Jaranek and kr2y510 like this.

Udostępnij Tą Stronę