Nie podoba mi się, co się dzieje z tym forum

A

Antoni Wiech

Guest
Po pierwsze:

1. Ganianie za offtopiki i przeklejanie tematów. Rozpierdala to luźny klimat i zaczyna przypominać jakieś zdupione nadęte fora intelektualistów

2. Zamykanie tematów. Ja np. może chciałbym się wypowiedzieć, a już takiej możliwości nie mam


To jest moje zdanie, oczywiście admini mogą mieć na to wyjebane, ale pomyślalem, że warto napisać.
 

23HailEris

Member
277
10
Antoni Wiech napisał:
Po pierwsze:

1. Ganianie za offtopiki i przeklejanie tematów. Rozpierdala to luźny klimat i zaczyna przypominać jakieś zdupione nadęte fora intelektualistów

2. Zamykanie tematów. Ja np. może chciałbym się wypowiedzieć, a już takiej możliwości nie mam


To jest moje zdanie, oczywiście admini mogą mieć na to wyjebane, ale pomyślalem, że warto napisać.

Przede wszystkim - powinno to być w dziale "Sprawy związane z tym forum, także błędy i problemy." :D Więc mam nadzieję, że ktoś to niedługo przeniesie w odpowiednie miejsce :)


Oczywiście, ja mam na to ogólnie wyjebane, tak jak prawie każdy chyba, łącznie z adminami, ale oczywiście, warto napisać :D
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 981
15 142
23HailEris napisał:
Przede wszystkim - powinno to być w dziale "Sprawy związane z tym forum, także błędy i problemy." :D Więc mam nadzieję, że ktoś to niedługo przeniesie w odpowiednie miejsce :)

Mówisz, masz.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 981
15 142
Dobra, teraz odpowiedź w temacie:

1. Punkt 3 wyjątkowo prostego "regulaminu" mówi:

3. Należy trzymać się tematyki poszczególnych działów. Istnieją działy ogólne, więc każdy znajdzie stosowne miejsce, aby się wypowiedzieć. Posty i wątki nie pasujące do danego forum, będą przenoszone albo usuwane, co jest łatwiejsze.

A chodzi o to, aby osoba, która szuka informacji nt. libertarianizmu nie trafiała do garnka, gdzie jest wymieszany groch z kapustą. Jak ktoś ma ochotę popierdolić bez sensu, czy pokłócić się, to nie sobie taki wątek zaczepny zacznie w stosownej kategorii, a nie wpieprza się między wódkę i zakąskę. Naprawdę, można każdą dyskusję, nawet ideową, sprowadzić do dna (choćby przez porównanie z Hitlerem czy Młodzieżą Wszechpolską).

Split dyskusji ma na celu oddzielenie ziaren od plew, i kto się chce w plewach bawić, zawsze może to robić, bo obie części przecież pozostają. Zakładam, że użytkownicy tego forum dają sobie radę z nawigacją w jego nieskomplikowanej strukturze i potrafią odnaleźć przeniesione/podzielone wątki.

No i nie jest to forum - popierdolmy.pl

2. Zamykanie - uważam, że i tak dzieje się to za rzadko. W zasadzie powinno się wątek zamykać, gdy dyskutanci zaczynają jechać po sobie, a nie w temacie, co zdarza się nader często. Może to jest objaw luzactwa, ale to nie jest luzak.pl.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Może dodać dział śmietnik/kubeł czy jakoś tak? :) Taki dział na forum zazwyczaj działa dyscyplinująco i nie trzeba tyle moderować.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 981
15 142
kr2y510 napisał:
Może dodać dział śmietnik/kubeł czy jakoś tak? :) Taki dział na forum zazwyczaj działa dyscyplinująco i nie trzeba tyle moderować.

Mamy "Hyde - Park", obecnie przemianowany na "Hyde-Park/Śmietnik" ze stosownym opisem. To jest forum , na którym można wszystko.
 
OP
OP
A

Antoni Wiech

Guest
tosiabunio napisał:
A chodzi o to, aby osoba, która szuka informacji nt. libertarianizmu nie trafiała do garnka, gdzie jest wymieszany groch z kapustą.

Myślałem, że to forum jest przede wszystkim dla ludzi rozmawiających, a nie z zewnątrz. Czyste informacje może chyba znaleźć na libertarianizm.pl

Jak ktoś ma ochotę popierdolić bez sensu, czy pokłócić się, to nie sobie taki wątek zaczepny zacznie w stosownej kategorii, a nie wpieprza się między wódkę i zakąskę. Naprawdę, można każdą dyskusję, nawet ideową, sprowadzić do dna (choćby przez porównanie z Hitlerem czy Młodzieżą Wszechpolską).

Można, ale jeśli dyskutujący chcą ja do takiego dna sprowadzić, to chyba ich problem?

Split dyskusji ma na celu oddzielenie ziaren od plew, i kto się chce w plewach bawić, zawsze może to robić, bo obie części przecież pozostają. Zakładam, że użytkownicy tego forum dają sobie radę z nawigacją w jego nieskomplikowanej strukturze i potrafią odnaleźć przeniesione/podzielone wątki.

Domyśliłem się co to ma na celu i radzę sobie z nawigacją, ale póki co to wprowadza większy chaos patrząc z mojej perspektywy.

No i nie jest to forum - popierdolmy.pl

Czyżby?:D

2. Zamykanie - uważam, że i tak dzieje się to za rzadko. W zasadzie powinno się wątek zamykać, gdy dyskutanci zaczynają jechać po sobie, a nie w temacie, co zdarza się nader często. Może to jest objaw luzactwa, ale to nie jest luzak.pl.

Ja uważam, że nie powinno się w ogóle zamykać. Tak czy inaczej, na poprzednim forum nie było takich akcji i jakoś to się toczyło. Ja osobiście nie lubię jak czuję nad sobą bat moderatora, który decyduje co jest off topikiem a co nie. To wprowadza sztywność i na dobra sprawę nie służy nikomu.
Ale ok, wasz wybór, to tyle ode mnie.
 

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 981
15 142
Antoni Wiech napisał:
Myślałem, że to forum jest przede wszystkim dla ludzi rozmawiających, a nie z zewnątrz. Czyste informacje może chyba znaleźć na libertarianizm.pl

No to ja chcę, aby ten ktoś trafił na ludzi rozmawiających z sensem, na temat. Aby libertarianie byli wizytówką libertarianizmu.

Antoni Wiech napisał:
Można, ale jeśli dyskutujący chcą ja do takiego dna sprowadzić, to chyba ich problem?

Nie, to jest po części mój problem, jako gospodarza dyskusji. Bo dyskutanci sobie pójdą, ale ja zostanę z bałaganem, którego narobili. Nie mam czasu, ani ochoty na sprzątanie po nich, wolałbym, aby nie śmiecili od początku.

Antoni Wiech napisał:
No i nie jest to forum - popierdolmy.pl
Czyżby?:D

Tak, to jest natomiast forum popierdolmy-na-temat.pl

Antoni Wiech napisał:
Ja uważam, że nie powinno się w ogóle zamykać. Tak czy inaczej, na poprzednim forum nie było takich akcji i jakoś to się toczyło. Ja osobiście nie lubię jak czuję nad sobą bat moderatora, który decyduje co jest off topikiem a co nie. To wprowadza sztywność i na dobra sprawę nie służy nikomu.
Ale ok, wasz wybór, to tyle ode mnie.

Akurat wątki na tym forum zamykają ci sami ludzie, którzy robili to na tamtym. Zadałem sobie trud i sprawdziłem logi moderacji i zamknięcie wątku miało miejsce bodajże dwukrotnie w ciągu ostatniego prawie półrocza. Nie jest to zjawisko częste i nie jest ono wcale domeną tego forum.
 
Do góry Bottom