Najlepszy klient SSH to ...

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Ale o co chodzi? Chyba dobrze, że jest konkurencja. A jeśli pytasz co wybrać dla windows, to informuje, że prym od dawna wiedzie Putty.
O tym, że co drugi klient umieszczony na stronie innej od producenta jest zainfekowany, a podpisu GPG nie sprawdzają tylko geje, którzy lubią być ruchani, chyba nie muszę wspominać?
 
C

Cngelx

Guest
Przetestowałem sporo klientów SSH i mogę coś powiedzieć na ten temat.

Najwygodniejszy, najstabilniejszy i ogólnie najbardziej zajebisty jakiego używałem to SecureCRT. Ma jednak 3 wady: 1. zamknięty soft. 2. płatny i to nie mało. 3. klucze prywatne są zapisywane w formacie, który nie może być odczytany przez inne oprogramowanie.

Putty jest niewygodne i chujowe, fork o nazwie Kitty jest już znośny, ale i tak nie lubię tego używać.
TeraTerm jest niewiarygodnie niestabilne i miejscami udziwnione. Niektórym może jednak się spodobać.
Obecnie korzystam wyłącznie z OpenSSH (również na Windows, odpalany w ConEmu). Uważam, że ze względu na licencje SecureCRT to jednak OpenSSH jest najlepszym klientem.

Testowałem też inny soft – głównie z podanego porównania na Wikipedii, jednak był tak chujowy, że już po pierwszym uruchomieniu go, następną czynnością było odinstalowywanie go.
 

Grzechotnik

Well-Known Member
988
2 223
Można też zawsze zainstalować Cygwina i cieszyć się funkcjonalnością OpenSSH na Windowsie, co chyba jest jedną z lepszych opcji.
 
Do góry Bottom