Najbardziej uwolnione państwo i gospodarka

Abotage

New Member
6
0
Witam
Mam 18 lat i jestem oczywiście za jak największą wolnością osobistą i uwolnieniem gospodarki.
W związku z tym szukam kraju, w którym mógłbym bez przypału oferować swoje usługi i płacić jak najmniejsze podatki ( w przyszłości).

O co chodzi? Usługi jakie chcę oferować to fotografia okolicznościowa/imprez/sesje itp. (moje główne hobby które chcę zamienić na zawód) czyli praca jako freelancer.

Wymagania co do kraju? Jak najmniejsze podatki, jak najmniej przepisów godzących w życie człowieka, najchętniej brak państwowego systemu emerytalnego (albo jak najmniejsze składki na w/w) , legalna MJ (albo przynajmniej nie karana więzieniem jak w PL) i jakaś w miarę opłacalna waluta (nie słabsza od złotówki) i oczywiście stabilność i pokój .

Język ogarnę bez problemu bo bardzo szybko się ich uczę, a jak będę umiał język to sobie poradzę...

Myślałem nad Szwajcarią, bo nie ma dużych podatków, jest ostoją spokoju (nie angażuje się w wojny) i ma legalną MJ... Ktoś mieszkał/chce zamieszkać? Dobry pomysł?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi i rady :)
 
OP
OP
A

Abotage

New Member
6
0
To coś mi sie państwo pomyliło :D Jakieś jeszcze prócz Paragwaju polecacie?

Tak na marginesie, w PL za posiadanie nieznacznyc ilości marychy nikt chyba nie siedzi, a podatki jak ci się nie podobają to zwyczajnie możesz spróbować ich nie płacić.

Tak żebym miał wizytę o 5 rano albo wezwanie do US :p
 

vast

Well-Known Member
2 745
5 808
https://libertarianizm.net/threads/tak-jest-w-paragwaju.5900/

Tak na marginesie, w PL za posiadanie nieznacznyc ilości marychy nikt chyba nie siedzi, a podatki jak ci się nie podobają to zwyczajnie możesz spróbować ich nie płacić.


Oczywiście że się siedzi, mój znajomy za posiadanie 0.8 grama dostał 6 miesięcy więzienia, przesiedział 2 miechy ale rodzina i prawnik truli dupe ostro i łaskawe kurwy zamienili mu resztę wyroku na dozór elektroniczny. Było to 3 lata temu i wątpię żeby cokolwiek się zmieniło od tego czasu. No i nie ma żadnej definicji co to jest nieznaczna ilość. Wszystko zależy od widzimisię sądowego kata.
 

simek

Well-Known Member
1 367
2 119
hehe no nie wolno spuszczać wodu w kiblu po 10tej hehe
Jakieś szczegóły? Byłem dwa lata temu, spałem w różnych miejscach, od ładnych hoteli poprzez schroniska, do mieszkań prywatnych i nigdy się na jakiekolwiek info o takim zakazie nie natknąłem.
 

Till

Mud and Fire
1 070
2 287
Jakieś szczegóły? Byłem dwa lata temu, spałem w różnych miejscach, od ładnych hoteli poprzez schroniska, do mieszkań prywatnych i nigdy się na jakiekolwiek info o takim zakazie nie natknąłem.

Słyszałem, że taki zakaz dotyczy w Helwecji bloków i kamienic. I sąsiedzi się tam nie pierdolą, tylko ponoć natychmiast w razie naruszenia tej świętej zasady dzwonią na psiarnię. Ogólnie jak wieść gminna niesie to Szwajarzy jeżeli chodzi o legalizm i sztywne trzymanie się przepisów to tacy Niemcy na sterydach.
 
OP
OP
A

Abotage

New Member
6
0
To Szwajcaria odpada...
GAZDA a jak zrobić, by się nie dowiedzieli? Zameldowanie gdzieś musisz mieć a fikcyjnego adresu dać się nie da...
 
OP
OP
A

Abotage

New Member
6
0
Bo w sumie adres zameldowania mam w jednym mieście a mieszkam w drugim więc i tak jest jakiś bałagan. Jakbym np. zamieszkał u kogoś znajomego i podawał ten adres zameldowania to nic by sie nie stało?
 
OP
OP
A

Abotage

New Member
6
0
Lecz dajmy na to że sie przeprowadzam, chcę zacząć działalność w jakimś państwie to jakby miał mieć legalny wariant to w większości musze mieć meldunek. Wtedy jakoś to załatwiać czy olać to i działać na nielegalu? Jednak jak działasz na nielegalu to i tak trzeba wynająć sobie kwadrat a tego nieoficjalnie łatwo sie nie da zrobić, chyba że masz jakiś znajomych.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
nie rozumiem o co ci chodzi i z czym masz problem...
ja wynajmuje i nie mam meldunku...
zarabiam kase i nie mam meldunku...
po cholere do tego jakiś pańśtwowy meldunek? przecie ja wiem gdzie mieszkam...
 
Do góry Bottom