1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Najbardziej uwolnione państwo i gospodarka

Temat na forum 'Nierząd' rozpoczęty przez Abotage, 26 Grudzień 2015.

1. Abotage

Abotage New Member

Polubienia:
    0
    Witam
    Mam 18 lat i jestem oczywiście za jak największą wolnością osobistą i uwolnieniem gospodarki.
    W związku z tym szukam kraju, w którym mógłbym bez przypału oferować swoje usługi i płacić jak najmniejsze podatki ( w przyszłości).

O co chodzi? Usługi jakie chcę oferować to fotografia okolicznościowa/imprez/sesje itp. (moje główne hobby które chcę zamienić na zawód) czyli praca jako freelancer.

Wymagania co do kraju? Jak najmniejsze podatki, jak najmniej przepisów godzących w życie człowieka, najchętniej brak państwowego systemu emerytalnego (albo jak najmniejsze składki na w/w) , legalna MJ (albo przynajmniej nie karana więzieniem jak w PL) i jakaś w miarę opłacalna waluta (nie słabsza od złotówki) i oczywiście stabilność i pokój .

Język ogarnę bez problemu bo bardzo szybko się ich uczę, a jak będę umiał język to sobie poradzę...

Myślałem nad Szwajcarią, bo nie ma dużych podatków, jest ostoją spokoju (nie angażuje się w wojny) i ma legalną MJ... Ktoś mieszkał/chce zamieszkać? Dobry pomysł?

Dzięki za wszelkie odpowiedzi i rady :)

2. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 566
    Ostatnia edycja: 26 Grudzień 2015
    lernakow, kompowiec i Tralalala lubią to.
  3. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 713
    ma
    hehe no nie wolno spuszczać wodu w kiblu po 10tej hehe
    3 lata jest za posiadanie...

jkruk2, kr2y510 i Non Serviam lubią to.
  4. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 292
    Niestety siedzą osoby, które są niewygodne. Trzyma się biedaków w areszcie, zaliczając potem areszt na poczet kary.

workingclass i vast lubią to.
  5. Abotage

Abotage New Member

Polubienia:
    0
    To coś mi sie państwo pomyliło :D Jakieś jeszcze prócz Paragwaju polecacie?

Tak żebym miał wizytę o 5 rano albo wezwanie do US :p

6. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 713
    wizyte nad ranem abo wezwanie do us bedziesz miał ino wtedy jak oni bedom wiedzieć gdzie mieszkasz...

lernakow i kr2y510 lubią to.
  7. counter

counter =

Polubienia:
    1 108
    1-3 lata grożą za posiadanie większych ilości (4 kg i więcej), a do 10 gram jest grzywna - 100 CHF.

jkruk2 lubi to.
  8. vast

vast Well-Known Member

Polubienia:
    5 487

Oczywiście że się siedzi, mój znajomy za posiadanie 0.8 grama dostał 6 miesięcy więzienia, przesiedział 2 miechy ale rodzina i prawnik truli dupe ostro i łaskawe kurwy zamienili mu resztę wyroku na dozór elektroniczny. Było to 3 lata temu i wątpię żeby cokolwiek się zmieniło od tego czasu. No i nie ma żadnej definicji co to jest nieznaczna ilość. Wszystko zależy od widzimisię sądowego kata.

9. Ciek

Polubienia:
    10 566
    Stawiam w ciemno, że był na warunkowym zawieszeniu.

10. vast

vast Well-Known Member

Polubienia:
    5 487
    Nie był... Ale może wpływ miało to, że nie przyznał się do winy. Możliwe?

11. Ciek

Polubienia:
    10 566
    lernakow, Non Serviam i jkruk2 lubią to.
  12. simek

simek Well-Known Member

Polubienia:
    1 943
    Jakieś szczegóły? Byłem dwa lata temu, spałem w różnych miejscach, od ładnych hoteli poprzez schroniska, do mieszkań prywatnych i nigdy się na jakiekolwiek info o takim zakazie nie natknąłem.

13. Till

Till Mud and Fire

Polubienia:
    2 220
    Słyszałem, że taki zakaz dotyczy w Helwecji bloków i kamienic. I sąsiedzi się tam nie pierdolą, tylko ponoć natychmiast w razie naruszenia tej świętej zasady dzwonią na psiarnię. Ogólnie jak wieść gminna niesie to Szwajarzy jeżeli chodzi o legalizm i sztywne trzymanie się przepisów to tacy Niemcy na sterydach.

14. Abotage

Abotage New Member

Polubienia:
    0
    To Szwajcaria odpada...
    GAZDA a jak zrobić, by się nie dowiedzieli? Zameldowanie gdzieś musisz mieć a fikcyjnego adresu dać się nie da...

15. Ciek

Polubienia:
    10 566
    A jak nie masz, to co?

16. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 713
    po co?

17. Abotage

Abotage New Member

Polubienia:
    0
    Bo w sumie adres zameldowania mam w jednym mieście a mieszkam w drugim więc i tak jest jakiś bałagan. Jakbym np. zamieszkał u kogoś znajomego i podawał ten adres zameldowania to nic by sie nie stało?

18. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 713
    a co sie ma stać?
    ja nie mam zameldowania i mieszkam gdzie mieszkam...

19. Abotage

Abotage New Member

Polubienia:
    0
    Lecz dajmy na to że sie przeprowadzam, chcę zacząć działalność w jakimś państwie to jakby miał mieć legalny wariant to w większości musze mieć meldunek. Wtedy jakoś to załatwiać czy olać to i działać na nielegalu? Jednak jak działasz na nielegalu to i tak trzeba wynająć sobie kwadrat a tego nieoficjalnie łatwo sie nie da zrobić, chyba że masz jakiś znajomych.

20. GAZDA

GAZDA EL GAZDA

Polubienia:
    9 713
    nie rozumiem o co ci chodzi i z czym masz problem...
    ja wynajmuje i nie mam meldunku...
    zarabiam kase i nie mam meldunku...
    po cholere do tego jakiś pańśtwowy meldunek? przecie ja wiem gdzie mieszkam...

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.