nadchodzi NOWY ŁAD

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
i to szybkimi krokami




Stephen Gallo, szef zespołu analityków giełdowych londyńskiego biura wymiany walutowej Schneider Foreign Exchange, w wywiadzie dla amerykańskiej telewizji CNBC stwierdził, że dzisiejszy kryzys finansowy doprowadzi w przeciągu 15 lat do stworzenia jednego globalnego banku i jednej globalnej waluty
http://kapitalizm.org/?action=show_article&art_id=5438

---------------------


Prezydent Kazachstanu Nursułtan Nazarbajew zaapelował w środę o wprowadzenie jednej światowej waluty, co miałoby jego zdaniem stanowić remedium na kryzys gospodarczy.

Nazarbajew oznajmił, że na spotkaniu G20 w Londynie 2 kwietnia należałoby omówić kwestię wprowadzenia światowej waluty pod egidą Narodów Zjednoczonych. Nie sprecyzował, w jaki sposób jego propozycja miałaby zaradzić kryzysowi.


http://waluty.wp.pl/kat,50010,title,Jed ... &_ticrsn=3


--------------------------------

Poufne dane o Polakach trafią do superbazy

Rząd kazał zbierać poufne dane o Polakach


W 2011 roku ma powstać superbaza danych o Polakach. Znajdą się w niej poufne informacje o każdym z nas: ile zarabiamy, jakie płacimy podatki, alimenty, rachunki, czy jesteśmy karani. "To praktyki rodem z Orwella!" - alarmuje prawnik i ekspert od administracji, profesor Michał Kulesza.

Dane do bazy przekazywać będą ministerstwa i państwowe urzędy, a wszystko to będzie zapisywane pod numerem PESEL. "Może dojść do nadużycia władzy" - obawia się Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

http://www.dziennik.pl/polityka/article ... rbazy.html
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Jeden światowy pieniądz nie przejdzie. Jest to technicznie niemożliwe. Nawet przy pełnym militarnym wsparciu wszystkich państw NATO. Gnoje mogą próbować więc pewnie będą, bo mogą. Natomiast wielu będzie okradzionych.

Co do bazy, to służby zawsze chcą takich baz. Nawet z danymi DNA! Smrole chcą władzy dla władzy, bo ich to kręci.

Jedna rzecz mnie od wielu lat zastanawia:
Dlaczego chcą bazy DNA? Przecież nie na darmo akademik Łysenko dowodził, że genów nie ma, choć w tym samym czasie był dyrektorem Instytutu Nasiennictwa i Genetyki. Głosił tak tylko dla tego, ponieważ obawiał się (podobnie jak i cała kasta rządząca Związku Sowieckiego), że genetyka może zostać wykorzystana do eliminacji "nowej klasy", do której i on się zaliczał. Co zresztą może nastąpić.
Więc czemu oni chcą i zaczynają robić bazy danych z próbkami DNA zamiast głosić, jak religię holokaustu, że genów nie ma i już! Albo niech takich baz danych nie robią i siedzą cicho.
Wprawdzie głoszą: "że to nie geny decydują o....". Ale nikt rozsądny w ten kit nie wierzy!
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
kr2y510 napisał:
Jeden światowy pieniądz nie przejdzie. Jest to technicznie niemożliwe. Nawet przy pełnym militarnym wsparciu wszystkich państw NATO. Gnoje mogą próbować więc pewnie będą, bo mogą. Natomiast wielu będzie okradzionych.

też tak myślę,
mogą zintegrować UE, USA i am. południową,

-ale co mogą dać Chinom jeśli Chiny chcą być rozgrywającym,
co dadzą bogatym państwom islamskim
np. Arabii Saudyjskiej?

może więc wojna i to już niedługo póki mają jeszcze przewagę nad Chinami
 

michu

Member
56
1
To jest raczej nawet w dłuższej perspektywie niemożliwe, bo nie będzie to się opłacało krajom bogatym! A czy by to ustabilizowało rynek finansowy?Myślę ze wprost przeciwnie!
 
A

Anonymous

Guest
Cyberius napisał:
też tak myślę,
mogą zintegrować UE, USA i am. południową,

-ale co mogą dać Chinom jeśli Chiny chcą być rozgrywającym,
co dadzą bogatym państwom islamskim
np. Arabii Saudyjskiej?

może więc wojna i to już niedługo póki mają jeszcze przewagę nad Chinami
Nie bagatelizowałbym tak gróźb federastów, owszem eurokraci (czy inni czerwoni) nie bardzo mają szansę przekonać Chinczyków do wspolnej waluty, ale moga probować - przynajmneij teoretycznie ich do tego zmusi, bynajmniej nie militarnie, nie wygraliby otwartej konfrontacji, to by doprowadziło do katastrofy, ale istnieją inne możliwości wytłumaczenia im co jest dla nich dobre, chociażby wspieranie ruchów separatystycznych, co Amerykanie z większym lub mniejszym powodzeniem robią od lat (prawdopodobnie liczą na częściowe umorzenie sporego nota bene długu zagranicznego - gdzieś o tym czytałem); Komunistyczna Partia Chin będzie kontynuować obecną politykę dopóki, dopóty będzie sięto w jej mniemaniu opłacało; jak myślicie - i moje pytanie nie jest wcale retoryczne, jak aparatczyk Hu Jintao postąpiliby gdyby bardzo pzrecież niejednolite etnicznie chińskie społeczeństwo stanęło pzred wizją wojny domowej?
 
A

Anonymous

Guest
Cyberius napisał:
też tak myślę,
mogą zintegrować UE, USA i am. południową,

-ale co mogą dać Chinom jeśli Chiny chcą być rozgrywającym,
co dadzą bogatym państwom islamskim
np. Arabii Saudyjskiej?

może więc wojna i to już niedługo póki mają jeszcze przewagę nad Chinami
Nie bagatelizowałbym tak gróźb federastów, owszem eurokraci (czy inni czerwoni) nie bardzo mają szans po dobroci przekonać Chinczyków do wspolnej waluty, ale moga probować - przynajmneij teoretycznie ich do tego zmusi, bynajmniej nie militarnie, nie wygraliby otwartej konfrontacji, to by doprowadziło do katastrofy, ale istnieją inne możliwości wytłumaczenia im co jest dla nich dobre, chociażby wspieranie ruchów separatystycznych, co Amerykanie z większym lub mniejszym powodzeniem robią od lat (prawdopodobnie liczą na częściowe umorzenie sporego nota bene długu zagranicznego - gdzieś o tym czytałem); Komunistyczna Partia Chin będzie kontynuować obecną politykę dopóki, dopóty będzie sięto w jej mniemaniu opłacało; jak myślicie - i moje pytanie nie jest wcale retoryczne, jak aparatczyk Hu Jintao postąpiliby gdyby bardzo pzrecież niejednolite etnicznie chińskie społeczeństwo stanęło pzred wizją wojny domowej?
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 703
Johann Adam Weishaupt założyciel Zakonu Iluminatów Bawarskich twierdził, że aby zapanować nad światem, należy wpierw opanować:

* szkolnictwo - modelowanie społeczeństwa;
* finanse - kto ma pieniądze, dyktuje prawo;
* ustawodawstwo - przygotować ogólnoświatowy kodeks prawny i sądownictwo;
* politykę i gospodarkę - ustalić linię postępowania dla federacji państw;

Niektóre działy nauki, a w szczególności:

* historię - co ludzie powinni wiedzieć i sądzić o wydarzeniach z przeszłości;
* psychologię - jak ludzie powinni myśleć;
* medycynę - kontrola nad życiem i śmiercią człowieka;

Opanować należy też:

* filantropię i przez nią nastawić ludzi przychylnie do kandydatów na przywódców;
* religię, czyli w co ludzie powinni wierzyć;
* mass media, co społeczeństwo powinno wiedzieć o aktualnych wydarzeniach na świecie i jak powinno je interpretować.

Za Wikipedią - http://pl.wikipedia.org/wiki/Adam_Weishaupt
Jak to fajnie pasuje do obecnej polityki.
 

PeSZek

New Member
4
0
W najnowszej polityce Robert Mundell, noblista i tak zwany twórca euro pieprzy coś globalnej walucie, niestety nie udało mi się przebrnąć do końca wywiadu.
 

smootnyclown

New Member
214
3
a żałuj:) co prawda ja też nie przeczytałem go całego, ale jest bardzo ciekawy z punktu widzenia libertarian. I wiele można by z niego wyciągnąć fajnego.
 
OP
OP
Cyberius

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
http://www.youtube.com/watch?v=uSe_be1N ... r_embedded





Sekretarz Skarbu USA Tim Geithner będzie zabiegał o wprowadzenie bezprecedensowych uprawnień, mających na celu zaostrzenie nadzoru nad sektorem finansowym.
Według dwóch wysokich rangą członków amerykańskiej administracji propozycje przewidują między innymi możliwość przejęcia przez państwo instytucji finansowych, których upadek mógłby stanowić poważne zagrożenie dla całego systemu finansowego Stanów Zjednoczonych. Geithner ma przedstawić swe propozycje, oraz argumenty przemawiające za ich przyjęciem, podczas wystąpienia na forum komisji do spraw finansów Izby Reprezentantów.

Mając tak "nadzwyczajne uprawnienia" federalny rząd mógłby swobodnie interweniować i podejmować bardzo zdecydowane działania w przypadku firm mających największe problemy – takich jak ubezpieczeniowy gigant AIG – zanim te problemy zdążą odbić się na kondycji światowego systemu finansowego, uważa jeden z przedstawicieli administracji Obamy, z którymi rozmawiała CNN....
http://wiadomosci.onet.pl/1940184,441,item.html
 
Do góry Bottom