Merytoryczne masakrowanie prawaków i lewaków przez ekspertów

D

Deleted member 427

Guest
Stefan wypowiada się w temacie starożytnego Rzymu i zostaje zaorany w odpowiedzi przez Shauna and Jen:



Crowder wypowiada się o globciu i w odpowiedzi potholer54 dokonuje na nim holokaustu:



Polski "Newsweek" publikuje artykuł o broni palnej i w odpowiedzi kawador nie bierze jeńców, paląc całą redakcję razem z potomstwem:

http://www.hoplofobia.info/zmyslenia-piotra-milewskiego/
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Stefan wypowiada się w temacie starożytnego Rzymu i zostaje zaorany w odpowiedzi przez Shauna and Jen:



Crowder wypowiada się o globciu i w odpowiedzi potholer54 dokonuje na nim holokaustu:



Polski "Newsweek" publikuje artykuł o broni palnej i w odpowiedzi kawador nie bierze jeńców, paląc całą redakcję razem z potomstwem:

http://www.hoplofobia.info/zmyslenia-piotra-milewskiego/

To pierwsze to pomyłka... Koleś zaraz pokazuje swój stosunek emocjonalny i przez to jego orka przestaje być merytoryczna.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Filmik nr 2 trwa 16 minut. Ten trwa prawie godzinę. Zatem można poświęcić kwadrans na jebanie Stefanka, który pierdoli jak potłuczony także w temacie globcia, publikując wywiady z ludźmi pokroju Lorda Moncktona:

 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Stefan jest imo emocjonalnie niezrównoważony. Wkurza mnie, że udaje wszech eksperta i potem wychodzi na durnia, gdy ktoś go sprawdzi. Czasy, kiedy jeden człowiek mógł ogarnąć całą wiedzę i być erudytą w każdym temacie, już dawno minęły. Dzisiaj przepaść między wiedzą przyswajalną przez jednostkę a wiedzą faktyczną jest nie do przeskoczenia. Stefan zdaje się, że jeszcze tego nie pokapował.
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
Stefan jest imo emocjonalnie niezrównoważony. Wkurza mnie, że udaje wszech eksperta i potem wychodzi na durnia, gdy ktoś go sprawdzi. Czasy, kiedy jeden człowiek mógł ogarnąć całą wiedzę i być erudytą w każdym temacie, już dawno minęły. Dzisiaj przepaść między wiedzą przyswajalną przez jednostkę a wiedzą faktyczną jest nie do przeskoczenia. Stefan zdaje się, że jeszcze tego nie pokapował.
Nie przesadzałbym z tym wszech eksperctwem. Po pierwsze wydaje mi się, że porusza tylko ograniczoną ilość tematów i to dość pobieżnie, więc w tym zakresie spokojnie mógłby być merytoryczny. Co najwyżej problemem jest poruszone przez faceta z twojego filmiku, zapraszanie "ekspertów" popierających jego światopogląd, wbrew temu co mówi, iż fajnie się zderzać z przeciwnikami własnych wyobrażeń.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Po pierwsze wydaje mi się, że porusza tylko ograniczoną ilość tematów

To źle ci się wydaje. Wejdź na jego kanał i czytaj, co tam wisi. Wszystko: Jezus, krucjaty, starożytny Rzym, globalne zmiany klimatu, centralna bankowość, upadek Szwecji, kryzys walutowy w Portoryko, feminizm, wirus zika, alternatywna energia, genetyka, kulinaria, światowy terroryzm...
 

mikioli

Well-Known Member
2 770
5 377
To źle ci się wydaje. Wejdź na jego kanał i czytaj, co tam wisi. Wszystko: Jezus, krucjaty, starożytny Rzym, globalne zmiany klimatu, centralna bankowość, upadek Szwecji, kryzys walutowy w Portoryko, feminizm, wirus zika, alternatywna energia, genetyka, kulinaria, światowy terroryzm...
Po pierwsze to większość tych tematów jest opracowywana pod kątem Stefanowych teorii filozoficzno-społeczno-moralnych, ewentualnie służą jako przyciągacze internetowe (Pomijam ewidentną Trumpową agitację). Zresztą, przecież nawet te kilkanaście tematów, przy raczej ogólnikowych rozważaniach, można opracować w miesiąc dobrej pracy, czytając teksty ekspertów.

Podsumowując nie jest niemożliwym, ani przekraczającym potencjał Stefana M, wypowiadać się kompetentnie w obszarach w których się wypowiada. Szczególnie, że nie wchodzi on w zakresy eksperckie wymienionych tematów i nie jest to fizyka kwantowa, czyli tematy wymagające dużego obycia, skomplikowanego aparatu pojęciowego, abstrakcyjnego myślenia do jakiegokolwiek zrozumienia.

Moim zdaniem jego grzechem głównym (co już wspominałem) jest typowe dla fanatyka szukanie argumentów za jego poglądami (bez dobrego sprawdzenia ich wiarygodności), zamiast zderzaniem się z argumentami przeciwnymi, co o ironio sam zachwala.

Tak, i tylko Stef wykłada "prawdę" na każdy z tych tematów.
Gdyby sądził inaczej to by chyba jej nie wykładał (no chyba, że to cyniczna świnia która świadomie przedstawia kłamstwa jako prawdę). To chyba normalne.
 
Ostatnia edycja:

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Gdyby sądził inaczej to by chyba jej nie wykładał (no chyba, że to cyniczna świnia która świadomie przedstawia kłamstwa jako prawdę). To chyba normalne.

I tu jest problem, właściwie kilka. Przekonanie o własnej nieomylności. Przekonanie, że szybki research na dowolny temat pozwala mu, w cudowny sposób, poznać prawdę na dowolny temat. Przekonanie, że zna się prawdę na choćby jeden temat.

I nieistotne jest to, czy on wierzy, że to prawda. Problemem jest właśnie, że wierzy, choć na bazie rozumu, na który tak często się powołuje, koncepcja, że można znać/szybko poznać prawdę na każdy temat nie ma żadnego uzasadnienia.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Jako, że Stefan prowadzi kanał na yt, to uprawia show-biz. Musi, więc podkręcać nowelę, którą snuje. To jak w "Klanie" konserwatywni bohaterowie z braku laku nagle zaczynają mieć ochotę zerżnąć żonę kumpla. Jaką to wartość pewnie ma, ale merytorycznie to pewnie leży. Ja go nigdy nie lubiłem, od początku dla mnie jest nawiedzonym idiotą. I jak napisałem, może to jakoś ostatecznie pomaga libertarianizmowi, nie wiem.
 
Do góry Bottom