matura z WOSU

Słupek

Member
335
2
IB - International Baccalaureate czyli matura międzynarodowa. Klasy z tym programem prowadzi część liceów (1-2 szkoły w dużych miastach).
ASE - Austriacka Szkoła Ekonomii.
 
C

Cngelx

Guest
SzabloZębny napisał:
Cngelx napisał:
Po trzecie ilość posiadanej gotówki znacząco wpływałaby na wynik.

I o uzasadnienie/udowodnienie tego twierdzenia prosiłem.

Spójrz chociażby na niektóre licea dla dorosłych. Ludzie zapisani do takich szkół często pojawiają się wyłącznie na egzaminach, które to zdają na 5 mimo, że poziom ich wiedzy jest nieporównywalnie niższy niż uczących się w innych liceach.

Szkoła która sama wystawiałaby sobie świadectwo chciałaby zdobyć jak najwięcej "klientów", a znając mentalność społeczeństwa, wiele osób szło by to takiej szkoły w której egzaminy były najłatwiejsze.

Oczywiście w przeciągu kilku lat pewne szkoły utraciłyby wiarygodność i nikt dokumentów uczniów z takich szkół nie brałby na poważnie, ale przynajmniej początkowo byłby spory bałagan. Dodatkowo należy uwzględnić, że w szkołach o niższej renomie mogliby znaleźć się uczniowie którzy coś umieją ale jednak byliby na równi traktowani z debilami, których rodzicie przyszli i powiedzieli np.: moja córeczka ma mieć średnie, a jak nie to idę do konkurencji.
 

Antałek

Member
179
5
Cngelx napisał:
Antałek: Zastanawiałeś się co mogłoby być zamiast matury? Bo jeździć po całej Polsce, żeby egzaminy na każdej uczelni pisać to przynajmniej ja bym nie chciał.

Obecnie szkoła wyższa to obóz dla bezrobotnych. Na poziomie szkoły średniej większość ogarniętych wie co chce robić w przyszłości, dlatego nie byłoby problemem dla jednego człowieka objechać 3 uczelnie i napisać testy. Taki człowiek wie co chce, gdzie chce się dostać, jakiej wiedzy konkretnie od niego wymagają na uczelni na której chce sie kształcić itd.

Obiektywnie patrząc, kuć na ustny i pisemny polski nie ma sensu, gdy później będziesz się uczył gdzie j. polskiego w ogóle nie ma.
 
Do góry Bottom