Masa z Pruszkowa i dziennikarze

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Jakoś tak ostatnio obejrzałem kilka wywiadów z niejakim Masą z Pruszkowa i naszła mnie następująca refleksja. Nikt z dziennikarzy jakoś tak nigdy nie zapytał go o to w jaki sposób on i jego kompani od gansterki zaopatrywali się w broń, jak ją zdobywali, jaką posiadali, jak zaopatrywali się w amunicję, gdzie z niej strzelali aby w ogóle mieć jakikolwiek pojęcie odnośnie użytkowania. Temat jak dla mnie ciekawy, oczywiście dla dziennikarzy nie. Przeciętny kowalski nie ma zielonego pojęcia jak wygląda rynek broni nielegalnej w Polsce i choć od radosnej twórczości zawodowej Masy minęło już dobrych kilkanaście lat to być może nie uległ zbyt wielkim zmianom od tamtych czasów. W każdym razie nie pogardziłbym jakimikolwiek informacjami z pierwszej ręki w tym temacie, zakładając oczywiście jego jako taką wiarygodność. Patałachy dziennikarskie nie wpadły na to aby go o to zapytać. Szkoda bo dokonania haraczowe i dziwkarskie tego osobnika nie są tym co mnie specjalnie interesuje.
 

father Tucker

egoista, marzyciel i czciciel chaosu
2 337
6 516
Wielu z nich miało legalną broń do ochrony osobistej, które to pozwolenia załatwiali im znajomi milicjanci i policjanci. No i politycy. Oczywiście broni legalnej nie używali do przepstępstw, tylko do ochrony przed zamachowcami z innych gangów.

[edit]

Zresztą do dzisiaj gangsterzy dostają od psiarni pozwolenia na broń, m.in. jako zapłatę za kablowanie.
Przykład pierwszy z brzegu:
http://wiadomosci.dziennik.pl/wydar...r-mafii-pruszkowskiej-mial-legalnie-bron.html
 
OP
OP
K

kalvatn

Well-Known Member
1 317
2 112
Ciekawe jak wygląda to teraz przykładowo na Ukrainie. Przy takiej rozpierdusze za kasę pewnie można tam wiele rzeczy kupić i jakos przemycić. Odnośnie wietnamców, chinoli - nie słyszałem. A co z bronią niemiecką i austriacką, włoską nielegalną? Czy tu może być coś przemycane z zachodu czy raczej bardzo sporadycznie za kosmiczne pieniądze?
 

tolep

five miles out
8 556
15 441
cały ten pruszków, wołomin i tak dalej, to ilu w sumie było uzbrojonych ludzi? nie więcej niż 100, i to bardzo nie więcej. Co za problem skołować taką ilość?
 
Do góry Bottom