Logo forum

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
To w zasadzie prośba do inkTANKa, ale fajnie byłoby to przedyskutować publicznie - chodzi o logo forum, czyli tę "grafikę" (jam ci ją poczynił) w lewym górnym rogu. Fajnie byłoby zastąpić ją czymś ładnym.

I przydałby się jeszcze jakiś banerek do umieszczenie tu i ówdzie.

Zmieniłbym jakoś kolorystykę z niebieskiej na jakąś czarno żółtą, ale potrzebowałbym sugestii na bazie obecnych kolorów. Chodzi konkretnie o skrinszot z ekranu głównego, ale w kolorach właśnie pasujących do czarno-żółtych. Jakoś potem zmienię CSSy i może się uda.
 

inkTANK

DTP
205
3
Ja używam właśnie forumowego motywu "Afresh Sun" (do wyboru w ustawieniach profilu) i pasuje idealnie: czarny + źółty. Przy czym żółty w odpowiednim, trochę ciemniejszym tonie (nie oczojebny). Oczywiście pasuje zdecydowanie lepiej, niż domyślny motyw a'la KDE.

Tutaj jest screenshot tego, jak to u mnie wygląda:

screen01.png


Co do logo, to może wykorzystać motyw z projektu kalendarzyka (to tylko taka moja nieśmiała sugestia)?

@//$
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
bardzo fajny wąż, ale nad czcionką mozna jeszcze pomyśleć, wydaje mi się że adres nie jest potrzebny, jak już ktos tu dotarł to po co adres :)

może cytat przewodni z prawej strony ? najlepiej po polsku, mozna coś zgrabnie przetłumaczyć ...

- Liberty is always unfinished business. – Anonymous
- Politicians, like diapers, have to be changed frequently – and for the very same reason. – Anonymous
- There may be two libertarians in the world who agree on absolutely everything, but I am not one of them. – Anonymous (to chyba D. Friedmana?)
- My freedom is more important than your great idea. – Anonymous
- Freedom is still the most radical idea of all. – Anonymous (mój faworyt)

kopalnia cytatów
http://thesecondrendition.blogspot.com/ ... uotes.html
http://www.lpboulder.org/quotes/
 

fafkulec

Member
61
2
Dodając strone do ulubionych (firefox) nie pojawia mi się żadna fajowa ikonka. To samo na pasku adresu. Wstawcie tam jakąś miniaturke węża czy coś.
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
Myślałem o ikonce, ale zmniejszenie tego węża uczyni go chyba nierozpoznawalnym. Trzeba by narysować węża małego...
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
wstęga tęczy podoba mi się,
wąż jako że jest symbolem telluryczynym nie, bardziej symbole solarne, jak koń w "Liberalisie", albo jakiś wojownik, choć uważam że powinna nstąpić integracja energi solarnej i lunarnej, czyli prawicowej i lewicowej, to na górze jest solaryzm, [ptak, wojownik, koń...] a na dole lunaryzm, czyli ziemia
wstęga tęczy jest dobra, bo łączy niejako to co na górze czyli solaryzm, a ma w sobie pogode i wyobraża wiare, nadzieje i optymizm. Tęcza moze też wskazywać na jedność róznych nurtów libertariańskich
 

nablaone

New Member
14
0
Zółto czarny pasuje! Można by pomyśleć aby na wiki też podobną kolorystykę dać. Co do logo to ja preferuje jednak pochodnię :).
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
tosiabunio napisał:
Hmmm... nie jest tęcza trochę jakby... gejowska? :)

jeśli werbalnie nie odwołuje się do geizmu, to nie, wcześniej tęcze mieli chyba indianie

-generalnie wszystko może się z czyms kojarzyć, mnie wąż skojarzył sie z telluryzmem, a cele twórcy były pewnie takie że miał odstraszać potencjalnych agresorów, feministkom dla odmiany wąż skojarzy się pewno z czym innym
 

Giga

New Member
262
5
W przypadku węża (czyżbyśmy zaczęli odchdzić od naszego anarchoortografizmu?) widzę jeden problem - w zmniejszeniu (a do ikonki trzeba baaaardzo dużego zmniejszenia) wygląda jak kupa.
 

Aregirs

Member
32
0
Jak na mój gust motyw jest dobry, a wąż powinien być w ułożeniu klasycznym (tj. jak na fladze Gandsena i większości wężowych motywów [i moim av.]).
 
OP
OP
tosiabunio

tosiabunio

Grand Master Architect
Członek Załogi
6 980
15 141
A mnie się ten nowy wąż bardziej podoba, choć nieklasyczny i niemotywny...
 

Rattlesnake

Don't tread on me
Członek Załogi
3 591
1 502
Ja już bym nic nie zmieniał - kolorki, logo, funkcjonalność - uznanie dla tego, co to komponował.
 

inkTANK

DTP
205
3
Do wyboru: jelito albo sprężyna. ;)

Niestety, taki się nie nadaje (a szkoda ;)):

1225.jpg


Co do fonta, to tutaj jest moja propozycja:

logo01a.png


@//$



@//$
 
Do góry Bottom