Likwidacja gotówki

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 634
To już wiem dlaczego Amerykanie zaczęli drukować na ogromną skalę zielone papierki. Będą mieli zbyt. Będzie jak za komuny. Tam większość transakcji za lepsze dobra była w dolarach.
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
"To koniec gotówki w Polsce. Resort finansów ma plan, jak zmusić Polaków do rezygnacji z monet i banknotów. W urzędach będziemy mogli posługiwać się tylko kartami, a o pocztowych przekazach można będzie zapomnieć."
-Tylko ja nie wiem czy to Rostkowski. Rostkowski wykonuje jedynie polecenia.


Strategia rozwoju obrotu bezgotówkowego w Polsce na lata 2009-2013
http://www.zbp.pl/site.php?s=MTMxMTQ4ODI
http://www.zbp.pl/photo/koalicja/Strate ... dla_MF.pdf
 

ford

Active Member
314
32
Chipa pod skórę i po problemie ;) Co jeśli niedługo w całej Polsce zabraknie prądu, lub spalą się serwerownie bankowe? ;)
 

Cyberius

cybertarianin, technohumanista
1 441
36
ford napisał:
Chipa pod skórę i po problemie ;) Co jeśli niedługo w całej Polsce zabraknie prądu? ;)

po co czipa?
Problemem dla nich są starsi ludzie poniewaź wielu z nich nie chce założyc sobie kont emerytalnych.
I oni pójdą na pierwszy ogierń, że mohery, że berety, że nie wykształucune młode z wielkich miastów:)
Kolejny problem to krach systemu emerytalnego i wtedy bedą potrzebowali jakieś dupy rewolucji z kręgu wolnościowców żeby powiedzieli w tv że przymusowe emerytury są "be" i na nich spróbują przekierować odpowiedzialność.
 

ford

Active Member
314
32
Wszystkie dokumenty, karty z chipem "RFID" dla paranoików radzę nosić w małym wizytowniku szczelnie zamykanym z jakiegoś metalu, RFID można odczytać na odległość, na podobnej zasadzie jak jest wklejany pasek magnetyczny w sklepach do towarów i podczas przejścia przez bramkę daje o sobie znać.
 

lumabel

New Member
231
0
Zlikwidują oficjalną gotówkę, to pojawi się natychmiast pieniądz zastępczy, np. srebrne krążki (nie wybite monety, tylko krążki) oraz przenośne urządzenia elektroniczne do jego weryfikacji (np. ręczny analizator srebra). Trzeba zaczekać aż w jakimkolwiek kraju naprawdę zdecydują się na ten krok i zobaczyć jak szybko ludzie na to zareagują :)
 
S

stormtrooper

Guest
@lumabel
Nie jestem pewien, czy lemmingi nie utraciły już instynktu samozachowawczego i by po prostu tego nie łyknęli. Niestety większość by nie zareagowała.
 
M

MichalD

Guest
Wprowadzenie takich regulacji, spowoduje tylko upowszechnienie wymiany barterowej - tej z pewnością nie będą w stanie zakazać. Będzie też kwitł handel "spod lady", dzięki czemu zmniejszą się zyski państwa.

Chyba że, bolszewicy w ramach "uzyskanie oszczędności, na kosztach jakie pochłania walka z przemocą domową" wprowadzą obowiązek umieszczania kamer i mikrofonów we wszystkich domach i sklepach, a więc wprowadzą finałowe osiągnięcie "postępu".

Skończyło się na wielkiej akcji społecznej, trwającej zresztą do dziś, w którą zaangażowali się i celebryci m.in. Bjorn Ulvaeus, lider Abby

Jak widać, pożyteczni "celebryci", to nie tylko element naszego PRL-bis. Związki tego zespołu, z postępowym lewactwem są znane nie od dzisiaj. W 2007 roku, Abba zrobiła zbiórkę na gejów, rzekomo "prześladowanych"przez Jarosława K. :)

rzejście na obrót bezgotówkowy pozwoliłoby zaoszczędzić około 1 proc. PKB

Wykluczenie socjalistów z polityki, pozwoliłoby zaoszczędzić powyżej 50%.
 
G

grudge

Guest
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kto-pracuje-legalnie-ten-nie-placi-gotowka-2595019.html

"Główne działania, które zdaniem autora badań powinny być podjęte w tym celu to:
  • zniechęcenie do obiegu gotówkowego,
  • zwiększenie akceptowalności kart,
  • zachęcanie do korzystania z płatności elektronicznych w punktach sprzedaży,
  • zwiększenie liczby płatności elektronicznych,
  • zachęcanie do depozytów gotówkowych".
Wczoraj w programie "Uwaga" na kanale TVN, była audycja o sklepach, które nie dopuszczają płatności kartą kredytową przy zakupach o wartości do 10 zł oraz jak ważna jest walka z takim procederem.
 

The Silence

Well-Known Member
427
2 581
Banknot 500 euro i anonimowe płatności na celowniku Unii Europejskiej

Do końca czerwca Komisja Europejska zaproponuje zestaw działań związanych z zapobieganiem finansowania terroryzmu. Prawdopodobnie oznaczać to będzie koniec anonimowych kart przedpłaconych i wprowadzenie dodatkowych wymagań dla giełd wirtualnych walut. Na celowniku znalazła się także gotówka, a w szczególności banknot o nominale 500 euro.

Komisja Europejska 2 lutego przyjęła plan działań walki z finansowaniem terroryzmu.

Do końca czerwca 2016 r. planuje się wprowadzenie poprawek do dyrektywy zapobiegającej zjawisku prania pieniędzy. Będą one dotyczyć m.in.:

  • Obniżenia limitów transakcyjnych na anonimowych instrumentach przedpłaconych (m.in. kartach przedpłaconych i zapewne instrumentach pieniądza elektronicznego) dostępnych dla klientów nie poddających się weryfikacji tożsamości. Proces identyfikacji klienta ma być także bardziej szczegółowy niż dotychczas.
  • Włączenia giełd wirtualnych walut w zakres instytucji podlegających dyrektywie AML (zapobiegającej praniu pieniędzy). W stanowisku Komisji napisano wprost, że ma to „zakończyć anonimowość związaną z tego rodzaju rynkami”. Zapewne klienci wymieniający np. bitcoiny na waluty oficjalne będą musieli poddać się procesowi weryfikacji tożsamości.
  • Uruchomienia scentralizowanych baz rachunków bankowych i rachunków płatniczych we wszystkich krajach członkowskich. Ma to pozwolić odpowiednim organom na szybsze pozyskiwanie informacji o posiadacz kont w bankach i instytucjach płatniczych.
  • Wprowadzenia dodatkowych środków kontroli przepływu pieniądza do/z krajów o wysokim ryzyku, czyli państw, w których obowiązują szczególnie luźne regulacje dotyczące prania pieniędzy.
  • Wprowadzenia mechanizmów obniżających ryzyko związane z transakcjami gotówkowymi, m.in. dotyczących przesyłek pocztowych zawierających gotówkę.
Działania Komisji Europejskiej zapowiadano już w listopadzie 2015 r., po serii zamachów w Paryżu. Głównym celem planu jest odcięcie terrorystów od źródeł finansowania i ułatwienie śledzenia przepływu środków, które mogą trafiać do szarej i czarnej strefy.
Anonimowe karty przedpłacone znajdą się pod szczególnym nadzorem, chociaż w informacji prasowej znalazła się uwaga, że ograniczenia będą wprowadzane „z zachowaniem zasady proporcjonalności oraz z uwagą skierowaną na potrzeby finansowo wrażliwych (financially vulnerable) obywateli”.

Banknot 500 euro pod ostrzałem
Zainteresowanie Komisji Europejskiej wzbudził także banknot o nominale 500 euro. Jak donosi „The Financial Times”, w dokumentach zaprezentowanych na posiedzeniu wskazano na problem wykorzystania przez świat przestępczy tego rodzaju banknotów. Komisja ma wspólnie z Europolem rozważyć dostępne rozwiązania. Ostateczna decyzja co do ewentualnego wycofania z obiegu „pięćsetki” należy jednak do Europejskiego Banku Centralnego. W poniedziałkowym wystąpieniu w Parlamencie Europejskim Mario Draghi zapowiedział, że bank nie chce ułatwiać życia przestępcom i zamierza wprowadzić, bliżej nieokreślone, zmiany.
Tymczasem grono zwolenników pozbycia się banknotów nazywanych „bin ladenami” poszerzyło się o niemiecką partię SPD. Jak informuje „Handelsblatt”, socjaldemokraci wzywają do wprowadzenia w Niemczech limitu transakcji gotówkowych na poziomie 5 tys. euro oraz do wycofania z obiegu banknotu o najwyższym nominale we wszystkich krajach strefy euro.

Jak wskazuje gazeta, ograniczenia w obiegu gotówki mogą w Niemczech spotkać się z chłodnym przyjęciem. Udział kart płatniczych w transakcjach gospodarstw domowych jest nadal stosunkowo niewielki, zwłaszcza w porównaniu z krajami skandynawskimi, a Niemcy są przywiązani do papierowego pieniądza także ze względu na uwarunkowania historyczne.

Źródło: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ban...i-na-celowniku-Unii-Europejskiej-7312031.html

Unijne urzędasy wykorzystują zamieszanie, któremu sami są częściowo winni, żeby po raz kolejny zwiększyć kontrolę nad naszymi finansami. Od jakiegoś czasu poważnie myślałem nad zakupem bitcoina, ale jeśli biurwy na tym też położą łapę, chyba nie ma sensu.
 

kompowiec

freetard
2 559
2 598
"zaproponuje zestaw działań związanych z zapobieganiem finansowania terroryzmu."
Miafia zapobiega finansowaniu innej mafi... słodkie w chuj.

Jest jeszcze LTC jako drugi zaraz po BTC. Oczywiście wiem że jest dużo mniej popularny ale o to właśnie chodzi, gdy BTC się zdupi trzeba by się zabrać za forka. Najlepiej gdyby była taka funkcja natychmiastowego eksportu na taką okazję, wtedy straty byłyby minimalne.
 
Do góry Bottom