Liberalny samorząd

Hanki

Secessionist
1 526
5 090
LIBERALNY-SAMORZAD-in-banner-1500-x-500-01a.jpg

Już niebawem na dobre rozkręci się kampania wyborcza przed zaplanowanymi na 7 i 21 kwietnia wyborami samorządowymi. Dla stających w szranki kandydatów i ugrupowań stawka jest wysoka – wynik wyborów zaważy bowiem nie tylko na najbliższej przyszłości poszczególnych miast i gmin, ale również będzie wyznacznikiem nastrojów społecznych po pierwszych kilku miesiącach sprawowania władzy centralnej przez nową koalicję rządzącą.

W Stowarzyszeniu Libertariańskim zależy nam na tym, by nowa kadencja władz samorządowych była zarazem okazją do zwiększenia zakresu wolności obywateli tam, gdzie jest to możliwe na szczeblu miejskim lub gminnym. Dlatego też ruszyliśmy z projektem Liberalny samorząd.

W ramach tego przedsięwzięcia przygotowaliśmy Deklarację Liberalnego Samorządowca – zestaw najpilniejszych naszym zdaniem wolnościowych postulatów, do działania na rzecz których kandydaci mogą się publicznie zobowiązać. Każdy, kto podpisze przygotowaną przez nas deklarację, zostanie przez nas umieszczony na ogólnodostępnej, interaktywnej mapie, dzięki której liberalni wyborcy będą mogli w łatwy sposób znaleźć kandydatów reprezentujących ich poglądy.

Zakres projektu nie kończy się jednak na samych wyborach – dla samorządowców, aktywistów i wszystkich innych osób zainteresowanych promocją wolności na szczeblu lokalnym mamy jeszcze książkę zatytułowaną Liberalny samorząd. Kurs podstawowy w formie bezpłatnego ebooka. Ta obszerna publikacja autorstwa Karola Sobieckiego, koordynatora Centrum Analiz Stowarzyszenia Libertariańskiego, to praktyczny poradnik pokazujący, jak wprowadzić w życie wymienione w Deklaracji postulaty – wraz z podstawami prawnymi, historycznymi przykładami ich wdrożenia oraz gotowymi projektami uchwał.

Gorąco zachęcam do bliższego zapoznania się z projektem oraz do rozpowszechniania informacji o nim.

Znacie liberalnego kandydata startującego w wyborach? Zachęcajcie go do podpisania Deklaracji Liberalnego Samorządowca! Nie wiecie, na kogo warto głosować w Waszym okręgu? Sprawdźcie naszą interaktywną mapę! Liberał, którego znacie, zasiada już w lokalnym samorządzie? Podeślijcie ebooka Liberalny samorząd. Kurs podstawowy!

Budowanie wolnościowego społeczeństwa wymaga pracy u podstaw – a podstawę administracji publicznej stanowią właśnie samorządy.

Link do strony internetowej projektu Liberalny samorząd: https://www.slib.pl/liberalny-samorzad
 
Do góry Bottom