Kwiatki socjalistów i demokratów

D

Deleted member 427

Guest
Tow. Generał Wojciech Jaruzelski:



***

Cokeman o podlinkowanym wyżej filmiku (w odpowiedzi do mnie):

Ze Jaruzel wspomina rozruchy w Chicago to chyba dobrze. Mam nadzieje ze moja mam ktora miala mnie urodzic po 2 miesiacach od tego programu ogladala ten dziennik i byla na pochodzie dzieki czemu mam taką a nie inną świadomosc klasową. Twoja stara pewnie wtedy pewnie przezywala orgazm z jakims burzujem i dlatego ci bije w dekiel

***

Jerzy Buzek o wydarzeniach z 1410 roku:

To było zwycięstwo ludów tej części Europy. Możemy być dumni, że to pod Grunwaldem rozpoczęła się wielka epoka europejskiego humanizmu. To wtedy ludzie z tej części Europy upomnieli się o cywilizację solidarności, o wolność i godność dla każdego człowieka, o poszanowanie rozumu, o tolerancję.

http://foto.pap.pl/palio/html.run?_Inst ... =905114887

***

Bronisław Komorowski o wydarzeniach z 1410 roku:

Bitwa pod Grunwaldem w 1410 roku stała się cezurą, która zdecydowała o tym, że Europa i jej narody poszła w stronę uznania różnorodności i prawa do życia wszystkim wedle tego, co im w sercu gra. Ale z jednoczesnym przesłaniem, że jedność, zdolność do współdziałania, zdolność do życia w ramach jednego wielkiego projektu politycznego jest drogą do sukcesu.

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosc ... wykly.html

***

Elżbieta Jakubiak (eks-PiS): W Polsce ciągle panuje przekonanie, że to prywatny biznes tworzy bogactwo, a urzędnicy państwowi je niszczą, ale to nieprawda. To urzędnicy przygotowują wielką infrastrukturę dla życia dziennikarzy, biznesu. Gdyby nie oni, gdyby nie tacy ludzie jak ja, byłby pan bez numeru dowodu, zameldowania.

red. Mazurek: Gdyby nie biznes, pani byłaby bez pensji.

Elżbieta Jakubiak: To nieprawda! Wypracowuję ją jako urzędnik państwowy, wydając panu zaświadczenia, by mógł pan prowadzić działalność gospodarczą, przygotowując działkę do inwestycji i tak dalej. W sumie to ja panu pozwalam pracować.

[Fragmenty wywiadu przeprowadzonego przez red. Roberta Mazurka z posłanką E. Jakubiak. Źródło: Dziennik.pl z 13 października 2007]
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
Demokracja to anarchia, a tyrania jest o wiele lepsza od anarchii.

Cromwell pieprzy bo demokracja to dyktatura ,a każdy wie że anarchia jest lepsza od dyktatury.

Zapominacie, że owoce należą do wszystkich, a ziemia – nie należy do nikogo.
Jean-Jacques Rousseau

Kurwa nawet działki nie można sobie kupić.

Demokracja znaczy: przestrzegać reguł gry, nawet jeżeli nie patrzy sędzia.
Manfred Hausmann

Typowe lewackie myślenie jak demokracja dzieła dobrze to jest demokracja ,a jak panuje korupcja i inne patologie to jest kapitalizm

Demokracje nie walczą między sobą.
Immanuel Kant

Obama potwierdza. Putin lubi to.

Demokracja, to jest najlepszy ustrój państwowy. W nim każdy obywatel może postępować tak, jak życzy sobie jego żona.
Antoni Uniechowski

Ogólnie większość tego co można od komuchów usłyszeć to jeden wielki kwiatek.
 
S

stormtrooper

Guest
@Lancaster: Ostatniego cytatu kompletnie nie rozumiem, bo Uniechowski był rysownikiem, więc to pewnie cytat z jakiejś akwareli, który ma pokazywać, że kobitka rządzi facetem i nic więcej.
A co do wcześniejszych to bym nie porównywał słów Kanta (które na marginesie brzmią jak wyrwane z konteksu, on sam żył w Prusach, które wtedy były monarchią absolutną oświeconą i raczej nie miał z nimi problemu; miał system przekonań bardzo kategoryczny jeśli chodzi o moralność - jak choćby słynny cytat, że choćby na Ziemii został ostatni morderca to powinien on zostać zgładzony w imię sprawiedliwości, ażeby doszło do równowagi życia i śmierci) z końca XVIII wieku dzisiejszym Putinem i Obamą, bo to raczej nie ma nic wspólnego.

Trochę wygląda jakbyś na siłę chciał znaleźć cytaty, które pokażą jak nienawidzisz demokracji, szczególnie, że wszystkie jeden pod drugim są z wikicytatów z hasła:demokracja.
 
A

Antoni Wiech

Guest
Adam Michnik:

"Czy pan ma świadomość, że to samo Hitler mówił o Żydach? Że trzeba zlikwidować przywilej pewnej grupy (...) Pieniądze, biznes, adwokaci, lekarze, wolne zawody, media. Tak mówili hitlerowcy. Pan mówi to samo o komunistach. Ja nie mogę tego słuchać w ogóle."

Opis: odpowiadając na argument Jarosława Kaczyńskiego, że „Dekomunizacja jest po prostu likwidacją przywileju pewnej grupy, niczym więcej. Ale to musi być zrobione, żeby w Polsce mógł być normalny system ekonomiczny i normalny system społeczny.” w debacie z 1993 r.
--
Ale tzw. faszystów trzeba i można eliminować..


"Niekiedy słyszy się opinie, że powinien to być system kapitalistyczny. Dla mnie jest to absurdalne. Obecnie w niektórych kołach w Polsce powstał kult słowa „prywatyzacja”. Co to znaczy? Co prywatyzować? Koleje, samoloty? Przecież to bajki, absurd."
Opis: na temat systemu odpowiadającego „wymogom życia” (według pytania postawionego w gazecie).
Źródło: „Prawda”, 29 września 1989
--
Taaaa....
 

whirlinurd

Member
556
19
http://www.krytykapolityczna.pl/Przewod ... d-104.html

Dużym plusem jest budowanie ogólnej propaństwowej atmosfery wokół podatków, czemu przyklasnąć powinny i prawica, i lewica, bo nie dość powtarzania, że obowiązkiem obywatela jest jednak podatki płacić, a bez nich nie będzie ani chodnika przy drodze, ani darmowej edukacji – Rafał Woś w „Dzienniku Gazecie Prawnej” (5.08.2011) o Podatkach. Przewodniku Krytyki Politycznej.

Problem polega na tym, że uwierzyliśmy, iż dobre państwo to małe państwo, dobre podatki to niskie podatki, a każdy powinien sobie sam kupować to, czego mu potrzeba. W wielu kluczowych sferach naszego życia jest to pogląd całkowicie fałszywy.
Jacek Żakowski
-----------------------------------------------------------------------------------------------

jak ładnie brzmi ta "propaństwowa" atmosfera? czy to z Mein Kampf Adolfa Hytrela? :) razem może zaczną chodzić na wiece państwowi komuniści i naziści... dalej przepraszam za Jacuśia stalinistę ;)
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Antoni, dostajesz plusa. Wątpię, by w tym wątku pojawił się większy kwiatek niż ten:

Czy pan ma świadomość, że to samo Hitler mówił o Żydach? Że trzeba zlikwidować przywilej pewnej grupy. Pieniądze, biznes, adwokaci, lekarze, wolne zawody, media. Tak mówili hitlerowcy. Pan mówi to samo o komunistach. Ja nie mogę tego słuchać w ogóle.
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
kawador napisał:
Jean-Jacques Rousseau był zjebem i komuchem, ale jako demokrata był znacznie bardziej racjonalny i ogarnięty od współczesnych pokurwieńców.

Bardziej racjonalny raczej nie jest. Rousseau idealizował lud i za tą idealizację ciemnej masy stracił u mnie wiarygodność. Umowy społecznej całej nie czytałem ,ale ten fragment
Wola Powszechna – twierdzi Rousseau – jest nieomylna: „Ma zawsze rację i zmierza do dobra publicznego”.
(nie jest to oryginał ,ale na innych stronach jest podobnie sformułowane) na tyle pojebany że darowałem sobie czytanie całości.

@stormtrooper rzeczywiście trochę na siłę pisałem. Ale teraz poszukałem porządnie i nie na siłę.Do Kanta nic nie mam.

Libertarianizm to ideologia grupki milionerów oderwanych od rzeczywistości wstrząsanego kolejnymi kryzysami gospodarczymi świata. I jako taka, nie może zdobywać się na bezstronne rozstrzyganie wszystkich konfliktów społecznych, po prostu dlatego, że jest ideologią najbogatszych.
Źródło: Roman Tokarczyk, Współczesne doktryny polityczne, Zakamycze 2005.

Ogólnie gościa nie znam i książki jego nie przeczytałem ,ale na jego stronie pisze o swoich poglądach więc jak ktoś zna lepiej jego twórczość może go ocenić.

Poglądy polityczne: zawsze podzielał liberalne; od 1989 roku nie należy do żadnych organizacji politycznych; radny MRN w Lublinie (1969-1973); członek Trybunału Stanu od 1993 roku.

W sumie nie pisze czy jest tak liberalny jak studenci którzy głosują na Tuska czy taki jak liberał Obama z Ameryki.Gość jest na tyle wykształcony że mógłby się libertarianem określić ,ale tak nie zrobił
Ja kamieniami rzucał nie będę. Teraz jak to zasugerował Tokarczyk dokończę kawior opuszczę willę i polecę śmigłowcem robić desant na Somalię po podobno mnie stać :)
 

zenarchist23

New Member
50
0
Z podręczników do historii doktryn to w miarę obiektywne jest: Chojnicka, Olszewski "Historia doktryn politycznych i prawnych" albo ew. podręcznik Lecha Dubela. Oba znam także mogę polecić. A ten Tokarczyka, wnioskując po cytacie, nie może być dobry.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Nie, bo tu można wkleić kretyńskie/głupie/bezczelne cytaty socjalistów i demokratów świadczące o ich braku umiejętności logicznego myślenia, bucerstwie, głupocie czy innym defekcie umysłowym ;) .

W tamtym temacie jest słodkie pierdolenie i pomysły na różowy świat z gumisiami i jednorożcami ;) .
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
Ciągle słyszę i czytam, że polskie państwo dusi przedsiębiorczość.(...) To pokazuje, jak bardzo nasz publiczny dyskurs ekonomiczny jest zdominowany przez skrajne poglądy prorynkowe, czy neoliberalne. Bo bardziej prorynkowy, prokapitalistyczny system w Europie trudno sobie wyobrazić.
Marek Belka

Między bajki możemy włożyć neoliberalną tezę o niekeynesowskich skutkach zacieśnienia fiskalnego. A do niedawna wielu ekonomistów wierzyło, że kiedy państwo obniży wydatki, to nie tylko zmniejszy zadłużenie, ale też ożywi gospodarkę.
Marek Belka

Kapitalizm jest złem, a zła nie da się regulować przepisami. Trzeba je wyeliminować i zastąpić czymś, co będzie służyło wszystkim. Tym czymś jest demokracja.(...)
Po pierwsze gospodarka powinna być kierowana demokratycznie. Innymi słowy, o działaniu systemu decydują wszyscy, nie tylko jeden procent ludności. Po drugie potrzebny jest etyczny i moralny rdzeń. Nie wolno niczego robić bez uwzględnienia aspektu etycznego, żadne decyzje biznesowe nie powinny być podejmowane bez pytania o dobro wspólne
Michael Moore

Krytyka polityków jest w porządku. Ten cytat mi się nie podoba poza tym jestem uczulony na "dobro wspólne"
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
(...) Po drugie potrzebny jest etyczny i moralny rdzeń (...)

Normalnie kurwa jakbym słyszał kapłana jakiejś religii. Moore jest wyjątkowym czerwonym piździelcem, Parker i Stone szydzą z grubasa przy każdej okazji. Chuj mu w dupe.
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
kawador napisał:
Moore jest wyjątkowym czerwonym piździelcem

Mam nadzieję, że go kiedyś jakiś "prawicowy ekstremista" zastrzeli. Co prawda stanie się wtedy czerwonym męczennikiem, ale chyba i tak warto by było :dodgy: .
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Jeśli już ktoś miałby go odjebać, to nie prawak. Najlepiej jakiś czarny, a jeszcze lepiej - czarny z getta. Wtedy lewactwo przemilczy całą sprawę :)
 

Lancaster

Kapłan Pustki
1 148
1 113
Jeszcze kilka kwiatków Szyszkowskiej

Demokracja miała być mitycznym ustrojem, który doprowadzi Polaków do stanu szczęśliwości, a pod wieloma względami jest gorzej, aniżeli było przed rokiem 1989.
Źródło: Program I Polskiego Radia, rozmowa w „Sygnałach Dnia” z 28 lipca 2005.

Idee lewicowe nie są obecne w telewizji i radiu. Tworzy się społeczeństwo jednoświatopoglądowe, pozostające pod wpływem prawicowych poglądów.

Kandyduję z oburzenia, bo miliony polaków cierpią głód i niedostatek. Tę sytuację mogą zmienić jedynie ludzie lewicy, bowiem dostrzegają wartość w każdym człowieku.
Źródło: Spot wyborczy "Kobiety Lewicy"

Chodziło oczywiście o wartości materialne.

Teraz kwiatek Palikota

Bronisław Komorowski pójdzie na polowanie na wilki, zastrzelimy Jarosława Kaczyńskiego, wypatroszymy i skórę wystawimy na sprzedaż.
Źródło: „Rzeczpospolita”, 25 czerwca 2010.

Tajemnica Smoleńska rozwiązana.

A teraz Komorowski znane cytaty

Jednoczymy się w imieniu całej Polski z narodem Japoni w bulu i w nadzieji na pokonanie skutków katastrofy

W zeszłym roku powódź, w tym roku powódź, więc pewnie ludzie są już oswojeni, obyci z żywiołem
komentarz dotyczący powodzi podczas wizyty w dotkniętym żywiołem Kaniowie k. Bielska-Białej.
 

Trigger Happy

Mądry tato
Członek Załogi
2 946
957
umysłowy wykwit perły intelektu politbiura krytyki politycznej - towarzysz heroinista Piątek Tomasz - na temat opodatkowania prostytutek...

Pamiętam, jak pewien prawnik tłumaczył mi, że w Polsce prostytucja nie jest przestępstwem, ale prostytutka jest w pewnym sensie wyjęta spod prawa, ponieważ nie płaci podatków. Całkiem przyjemny sposób bycia wyjętym spod prawa, mógłby ktoś powiedzieć, ale jednak czyni on prostytutkę obywatelką drugiej kategorii – nie uczestniczy ona w łożeniu na państwo, nie współtworzy go finansowo razem z innymi obywatelami i nie może powiedzieć policjantowi: „Twoja pensja jest płacona z moich podatków”, a więc jest w słabszej pozycji wobec tego policjanta, gdy na przykład przychodzi mu zgłosić gwałt, a on ją lekceważy.
 
OP
OP
D

Deleted member 427

Guest
Hillary Clinton o GTa San Andreas:

Domagam się w tej sprawie śledztwa federalnego. Dzieci grają w grę (GTA), która zachęca do uprawiania seksu z prostytutkami i potem mordowania ich. To jest cicha epidemia medialnej znieczulicy, która wpaja naszym dzieciom, że nie ma nic złego w obrażaniu ludzi z powodu ich płci, koloru skóry czy pochodzenia.

http://kotaku.com/037463/hillary-clinto ... theft-auto
http://www.usatoday.com/news/washington ... game_x.htm

Magdalena Środa o tym, że Kubica powinien dostać mandat:

Gdy ja - jako kierowca - pozwalam sobie na przekraczanie granic prawa, a zwłaszcza zdrowego rozsądku, jestem okrutnie karana przez drogówkę mandatem, utratą punktów i ogólnym pohańbieniem. Gdy to robi Kubica, mówi się mi w TVN24, że ma taką pasję, a pasja to wszak piękna rzecz (Kubica walnął w barierkę nie w ramach przewidzianych kontraktem czynności zawodowych, ale jako pasjonat szybkiej jazdy w czasie wolnym)”. A w puencie autorka dochodzi do ewidentnie szokującego dla niej wniosku, że „w naszym kraju rajdowcy cieszą się znacznie większym poważaniem niż profesorowie czy zwykli praworządni obywatele bez pasji

Ta sama Pani Etyk o seksie na stadionach:

Przez wieki mobilizowano młodzieńców, by szli gdzieś walczyć, dzięki czemu udawało się zorganizować męski testosteron ku (względnemu) pożytkowi jakiejś wspólnoty. Teraz nie ma wojen, testosteron jest. Trzeba go jakoś "zagospodarować". Widowiskowy sport jest dobrą okazją, zwłaszcza, że - jak na wojnie - i popić można i poszaleć i bezkarnie porozrabiać i seksu użyć.
 
Do góry Bottom