1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Kwestia Ziemkiewicza

Temat na forum 'Kolibry' rozpoczęty przez Król Julian, 28 Lipiec 2015.

 1. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  891
  Polubienia:
  1 776
  Rafał Ziemkiewicz niewątpliwie przyczynił się do uformowania mojego światopoglądu. To właśnie po przeczytaniu jego "Polactwa" przestawiłem się z solidaryzmu ma liberalizm a potem (po zapoznaniu z Rothabrdem) libertarianizm, i uświadomiłem jakie ciemne siły rządzą tym krajem. Tym bardziej mnie dziwi jego ewolucja od UPR-u do PiS-u, bo ja przeszedłem dokładnie odwrotną. Poglądów chyba zresztą dotąd nie zmienił, dalej jest za wolnym rynkiem, a jednak w swojej publicystyce za siłę która ma wybawić Polskę z PO-owskiej niewoli uważa PiS. Byłem na paru spotkaniach z nim, ale jakoś zapomniałem spytać czemu to robi? Dlaczego popiera partię która o żadnej liberalizacji i wolnym rynku nie chce słyszeć?
   
  Ostatnia edycja: 28 Lipiec 2015
 2. Denis

  Denis Well-Known Member

  Posty:
  3 839
  Polubienia:
  7 716
  Ziemkiewicz nie jest wolnorynkowcem, jest m.in. za zachowaniem telewizji publicznej oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. A o samym Ziemkiewiczu były już tematy, więc radzę pójść na szybki kurs uczący umiejętności wyszukiwania tematów na forach internetowych.
   
 3. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  891
  Polubienia:
  1 776
  Ja wiem że on nie jest libem, ale problem jest trochę szerszy, bo sporo jest takich koliberalnych dziennikarzy, co to niby są za wolnym rynkiem, mam nawet wrażenie że większość redakcji "Do Rzeczy" ma takie poglądy, a jednak liżą tyłek prezesowi. Naprawdę myślą że on tu jakąś, niechyby i umiarkowana liberalizację przeprowadzi? Nie czytali programu PiS?
   
 4. Staszek Alcatraz

  Staszek Alcatraz Tak jak Pan Janusz powiedział

  Posty:
  2 614
  Polubienia:
  7 172
  Ziemkiewicz głosował w prezydenckich na Mariana. Ziemkiewicz jest przychylny, ale nie jest bardzo propisowski i potrafi skrytykować. Dziwi mnie w ogóle, że taki inteligentny człowiek wiąże jakieś nadzieje w związku z dojściem do władzy PiS-u. Jest też za JOW-ami i to szczerze, a to może oznaczać, że nie zależy mu na większych zmianach, zadowoli go po prostu jak będą mniej kradli...
   
  Filip lubi to.
 5. antypartia

  antypartia New Member

  Posty:
  14
  Polubienia:
  20
  Być może tym razem RAZ chce być po stronie zwycięzców. Tyle razy popierał "przegrane" sprawy, że znudziło mu się przegrywanie?
  Może zaczął wyznawać "realpolitik"? Widzi, że Prezes ze wszystkimi jego wadami stanowi siłę która dokona w Polsce konkretnych zmian?
  No i do tego kwestia czasu. Starzeje się człowiek, może mózg mu zwapniał? Któż to wie.
   
 6. Imperator

  Imperator Generalissimus

  Posty:
  1 554
  Polubienia:
  3 283
  Jak dla mnie zbyt ciepło wypowiadał się o polskim członkostwie w Unii.
   
 7. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  891
  Polubienia:
  1 776
  Jakich zmian? Zmian na stanowiskach prezesów spółek skarbu państwa?
   
 8. antypartia

  antypartia New Member

  Posty:
  14
  Polubienia:
  20
  Co w tym dziwnego? Prezes SSP to stanowisko polityczne zależne od wyniku wyborów. W hipotetycznej sytuacji kiedy Partia Króla Juliana zdobywa władzę to też zmieni prezesów. "Swój" nie wyklucza istnienia innych cech takich jak "kompetentny" czy "wykwalifikowany". Problem powstaje w przypadku gdy "swojość" przykrywa niekompetencję czy mierne posłuszeństwo wobec prezesa partii.
   
  Non Serviam lubi to.
 9. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  891
  Polubienia:
  1 776
  Moja partia czyli KORWIN, nikogo nie będzie zmieniać, tylko od razu wystawi je na licytację. Podobnie jak media "publiczne", PKP, szpitale, szkoły itd.
   
 10. antypartia

  antypartia New Member

  Posty:
  14
  Polubienia:
  20
  Rozumiem. Zapytany o moje poglądy odpowiedziałbym, że nie zgadzam się z takim stanowiskiem [bez wdawania się w dyskusję nt. wyższości pewnych form własności nad innymi].
  Na marginesie, też chciałbym założyć partię. Nie jako cel sam w sobie ale jako narzędzie marketingu politycznego. Na "rynku" idei jest miejsce dla dowolnej ilości "planktonu politycznego", stąd też myśl ta nie jest całkowicie pozbawiona sensu.
   
 11. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 684
  Polubienia:
  12 747
  Wszystkie, ale nie wszystkie tak od razu. Wbrew pozorom, potrzeba by było uprzednio nieco legislacji i odrobinkę zarządzania w całkiem dużej części przypadków. Od np. inwentaryzacji majątku począwszy po - np. w przypadku szkół - rozwiązanie prawne problemu praw nabytych.

  Nadto, wartość rynkowa szkół czy szpitali będzie SILNIE zależała od tego, jak będzie wyglądać w szczegółach likwidacja systemu opieki zdrowotnej.

  Zakładam że chcemy sprzedać całą działalność gospodarczą państwa bez zbędnej zwłoki ale jednocześnie w taki sposób, by otrzymać możliwie dużo forsy (na spłatę długów państwa). Nie mogę przyjąć innego założenia, skoro mówimy o sprzedaży z licytacji, a nie na przykład o rozrzucaniu świadectw udziałowych z helikopterów.
   
  Eli-minator lubi to.
 12. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  891
  Polubienia:
  1 776
  Mad.lock lubi to.
 13. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  891
  Polubienia:
  1 776
  Ziemkiewicz i Warzecha w Klubie Ronina o JOW:  Kurwa, ale ci goście pieprzą bzdury! Powołują się na USA, kraj w którym przez ostatnie 15 lat głupiej i marnotrawczej polityki na przemian Republikanów i Demokratów, dług publiczny wzrósł do ponad 100% PKB, a realne bezrobocie do 23%. Jeden gościu poniżej napisał:

  "Nie zgadzam się aby o moje sprawy "dbał" w parlamencie tylko jakiś komuch czy zboczony lewak z mojego okręgu, i to z powodu minimalnej różnicy lub łatwych do zrobienia drobnych oszustw wyborczych czy przygotowanych manipulacji wyborcami czy poprowadzeniem granic okręgów. Gdy w takim JOW lewak dostanie 51% a mój konserwatywny patriotyczny prawicowy kandydat dostanie 49% to ja zostaję w swoim okręgu pozbawiony parlamentarzysty mającego podobne zapatrywania do moich. A parlamentarzysta z sąsiedniego okręgu będzie tylko moim wrogiem, jako konkurencyjny, jako ten co chce załatwiać swojemu okręgowi przede wszystkim (aby być tam wybieranym) - czyli poniekąd kosztem też mojego okręgu i bez optymalizacji globalnej na całą Polskę. Wciskanie mi, że wszyscy wyborcy mają dbającego o sprawy w jedynym pośle jest kłamstwem dla naiwnych. Nigdy lewak nie będzie reprezentantem ani moim ani 49% wyborców z tego przykładowego okręgu. A to jest mocne fałszowanie wyniku wyborów wpisane w system i masowe przepadanie głosów."

  No właśnie, czy ci durnie nie zdają sobie sprawy że różni ludzie w okręgu mają różne priorytety? Pedał zagłosuje na gościa z partii, która popiera żądania pedałów, moher odwrotnie, na tych co je zwalczają, ktoś z mniejszości etnicznej zagłosuje na kolesia z organizacji która walczy o autonomię tego regionu, skin odwrotnie, na nacjonalistów, ekolog-na zielonych, nierób na socjalistów itd. Do tego przecież ci reprezentanci będą mieli wpływ na sprawy ogólnopaństwowe, nie okręgowe. Jak większość posłów będzie za wprowadzeniem limitów połowów, to goście z okręgów nadmorskich gówno będą mieli do gadania. Więc jak można mówić że posłowie będą bardziej reprezentatywni i mieli lepszy kontakt z ludźmi, jak można pierdolić takie głupoty?!

  Oj Ziemkiewicz, oby ci kutas zwiądł za te propisowską i prokukizową propagandę!
   
  Ostatnia edycja: 4 Sierpień 2015
  Eli-minator i Imperator lubią to.
 14. kawador

  kawador Merchant of Death Członek Załogi

  Posty:
  13 264
  Polubienia:
  19 791
  W internetach cyrkuluje zwrot "risercz ziemkiewiczowski" - idealnie oddaje on poziom merytoryczny większości publicystyki Ziemkiewicza.
   
 15. tolep

  tolep ChNiNK! ChP!

  Posty:
  7 684
  Polubienia:
  12 747
  Nie.
  Cukrzyca już chyba zrobiła swoje, a Ziemniak nie jest propisowski ani prokukizowy, tylko jest demokratą niepeowskim, który ma silny uraz do Korwina

  Ukuty przez Orlińskiego, którego risercz można sobie na kompromitacje.blogspot.com postudiować. I wcale nie większości.
   
 16. Doyle B.

  Doyle B. plata o plomo

  Posty:
  62
  Polubienia:
  155
  Ziemkiewicz ma swoje zboczenia, nie ma pojęcia o służbie zdrowia, nie dociera do niego niemożność zablokowania dopalaczy - ale mimo wszystko jeden z nielicznych którego da się czytać / słuchać.
   
 17. Król Julian

  Król Julian Well-Known Member

  Posty:
  891
  Polubienia:
  1 776
  Czytam jego publicystykę od lat i bardzo często popiera tam PiS.

  Nie? No to do nędzy wytłumacz mi fakt, dlaczego w gejowym San Francisco albo Nowym Jorku zawsze zwyciężają Demokraci, dlaczego w liberalnej obyczajowo Warszawie i Łodzi najwięcej głosów dostaje PO albo różni lewacy, a na konserwatywnym Podkarpaciu PiS. W mojej miejscowości ludzie głosują praktycznie tak jak im ksiądz na kazaniu zasugeruje, a ty mi tu będziesz chrzanił że nie?

  Ja już nie mogę słuchać tego pierdolenia jak to od 2007 się w Polsce pogorszyło i jaki mamy kryzys. Jednym artykułem z Wykopu można te bzdury zaorać.
   
  Ostatnia edycja: 5 Sierpień 2015
  Filip lubi to.
 18. Doyle B.

  Doyle B. plata o plomo

  Posty:
  62
  Polubienia:
  155
  To go nie słuchaj jak taki przewrażliwiony jesteś.
  Co można zaorać wykopem? Że nie zapierdolili pieniędzy z OFE, czy może że dług publiczny rośnie wolniej?
  Się nie zatnij przy tym oraniu.
   
 19. antypartia

  antypartia New Member

  Posty:
  14
  Polubienia:
  20
  Po co wasze swary głupie,
  Wnet i tak zginiemy w zupie.

  Wcześniej PO, tym razem prawdopodobnie PiS.
  Tak czy inaczej zwycięzca zrobi co zechce.

  JOWy? Pomysł żeby "zmielić" 20, 30 albo i więcej procent głosów - to prosta droga do rewolucji. Takiego przewału Polacy nie zniosą. Szczególnie, że te 'resztówki" głosują na partie radykalne [dodajmy radykalnie pomiędzy sobą skłócone]. Dopóki daje się im "iluzję demokracji" w postaci - dostaliście 2% głosów, to za mało - trudno, spróbujcie ponownie, to spuszczają po sobie uszy i wracają do domu. Wprowadzenie JOWów sprawi, że partie te znajdą "punkt wspólny" i razem wyrażą swoje niezadowolenia. I wtedy
   
 20. pampalini

  pampalini krzewiciel słuszności, Rousseaufob Członek Załogi

  Posty:
  3 575
  Polubienia:
  6 201
  Ostatnio jakoś mi się na wspominki zebrało i zrobiłem sobie tournee po wywiadach z prawakami odpowiedzialnymi za Nową Fantastykę (Parowski, Jęczmyk, Oramus itd). Dopiero wtedy dotarło do mnie, że Ziemkiewicz założył i redagował pismo Fenix - to "młodzieńcze", komercyjne pisemko literackie, które prowadziło zażarte boje z Nową Fantastyką. Już zupełnie zdążyłem zapomnieć, że Ziemkiewicz był tak mocno związany ze środowiskiem S-F.
   

Poleć forum

 1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.