Kursy na prawo jazdy zdrożeją nawet o 1500zł?

whirlinurd

Member
556
19
http://moto.onet.pl/1628563,1,kursy-na- ... tml?node=2

539c15c6f71796478735497b9bddee27,0,1.jpg
 

Piter1489

libnetoholik
2 072
2 033
Dobra wiadomość to taka, że w 2011 roku będzie mniej młodych kierowców na drogach - a co za tym idzie mniej wypadków przez nich spowodowanych. I to się nazywa walka o bezpieczeństwo kierowców!

Co za dekiel pisał ten artykuł :-/ ?

A jakby się tak wszyscy wkurwili i zaczęli jeździć bez prawka? Wiem, no way! Zapewne ktoś już tu próbował przekonać kogoś do pomysłu zlikwidowania praw jazdy, niestety łatwiej ludzi przekonać do odbierania praw staruszkom (bo dostaną zawału na drodze), wizja niedoświadczonych dzieciaków i ludzi bez "podstawowych umiejętności" za kierownicą nadal straszy :( tak jakby teraz nie mogli uściąść za kierownicą, przecież prawo jazdy w magiczny sposób produkuje ludzi "z podstawowymi umiejętnościami" i odstrasza od kółka ludzi "bez umiejętności".
 
M

Matrix

Guest
Piter1489 napisał:
A jakby się tak wszyscy wkurwili i zaczęli jeździć bez prawka? Wiem, no way! Zapewne ktoś już tu próbował przekonać kogoś do pomysłu zlikwidowania praw jazdy, niestety łatwiej ludzi przekonać do odbierania praw staruszkom (bo dostaną zawału na drodze), wizja niedoświadczonych dzieciaków i ludzi bez "podstawowych umiejętności" za kierownicą nadal straszy :( tak jakby teraz nie mogli uściąść za kierownicą, przecież prawo jazdy w magiczny sposób produkuje ludzi "z podstawowymi umiejętnościami" i odstrasza od kółka ludzi "bez umiejętności".

Można tak jak Gota, jeżdzić bez prawka, dać się złapać, potem sąd i odwoływać się w końcu do Trybunału Konstytucyjnego, czy taka wysoka opłata za prawo jazdy jest zgodna z konstytucją, czy czasem nie jest dyskryminacją mniej majętnych przez państwo.W odwołaniach pisać, nie mam prawa jazdy, chcę zrobić, ale w tym reżimowym państwie mnie nie stać.
 
M

Matrix

Guest
GAZDA napisał:
na podhalu wiele ludzi jeździ na ukrainskich prawkach, mimo że ukraincami nie są hehe

Wogóle nie powinno być praw jazdy, no może jakiś kurs w prywatnym ośrodku, z cenami za kurs konkurencyjnymi...Np. kierowca Tira jak ma już dość jeżdżenia po drogach, zakłada sobie taką działalność na instruktora., Ale bez przesady nie za 7000 zł.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
myśle że na wolnym rynku jedynie ubezpieczalnie były by zainteresowane takimi kursami, może i by oferowali za friko przy podpisaniu polisy, która potem by sie kierowała umiejętnościami kierowcy, np jak jedzie jak debil to ma wysoką składke, a jak mistrz to niską...
 
M

Matrix

Guest
GAZDA napisał:
myśle że na wolnym rynku jedynie ubezpieczalnie były by zainteresowane takimi kursami, może i by oferowali za friko przy podpisaniu polisy, która potem by sie kierowała umiejętnościami kierowcy, np jak jedzie jak debil to ma wysoką składke, a jak mistrz to niską...

Chyba za friko, bo to i tak by nie było za friko, ale dlaczego ubezpieczalnie czyli korporacje..ja bym była za tym, żeby na kursach zarabiali sobie ludzie zwykli, czyli kierowcy..Nie lubię ubezpieczalni tak, jak sam miszcz.
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
miszcz to nie lubi obowiązkowych ubezpieczeń a nie ubezpieczalni samych w sobie...
to jak dobry jest kierowca jest oczywiscie w interesie ubezpieczalni, jak ktoś jeździć nie umie to jest mozliwość że bardzo szybko zrobi krakse i oni bedom musieli płacić...
więc stawka bedzie wysoka abo całkiem odmówią współpracy...
 

JungleGarr

New Member
31
2
GAZDA napisał:
myśle że na wolnym rynku jedynie ubezpieczalnie były by zainteresowane takimi kursami, może i by oferowali za friko przy podpisaniu polisy, która potem by sie kierowała umiejętnościami kierowcy, np jak jedzie jak debil to ma wysoką składke, a jak mistrz to niską...

Z tego co się orientuje w stanach hłameryki dokladnie takie rozwiązanie jest stosowane jeśli chodzi o jachty czy inne łódki, możesz sobie kupić i możesz pływać, ale jeśli nie posiadasz odpowiedniego patentu to nikt cie nie ubezpieczy
Spowodujesz wypadek - płacisz grubą kasę z własnej kieszeni
 

GAZDA

EL GAZDA
7 687
11 143
JungleGarr napisał:
Z tego co się orientuje w stanach hłameryki dokladnie takie rozwiązanie jest stosowane jeśli chodzi o jachty czy inne łódki, możesz sobie kupić i możesz pływać, ale jeśli nie posiadasz odpowiedniego patentu to nikt cie nie ubezpieczy
Spowodujesz wypadek - płacisz grubą kasę z własnej kieszeni
no i to jest rozsądne...
 
M

Matrix

Guest
I to takie dobre w tych Indiach ? Od czasu do czasu chyba tam ktoś ginie, tylko jakoś nie robi z tego nikt sensacji, taka luzacka postawa do życie i śmierci, a u nas jak ktoś zginie to tragedia..
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
Informacja dla tych, którzy mieli kiedyś prawo jazdy bezterminowe i w okolicach 2012/2014 musieli zmienić i zmieniono im na terminowe, teraz przy ponownej wymianie z powrotem, tym co mieli kiedys bezterminowe, zmieniają na bezterminowe. Ale polecam się upomnieć, bo mi o tym powiedziala urzędniczka, która była w tej samej sytuacji i sama informuje ludzi, którzy tak mieli. Mowa o prawku A/B/BE.
 

workingclass

Well-Known Member
2 131
4 151
Jesli mialeś bezterminowo i musisz wymienic teraz to bedziesz miał bezterminowo, ja zmieniłem w tamtym okresie bo dorobilem kategorie i to byl czas jak motali cos z przepisami i wszystkim wpieprzali 15 lat w tych kategoriach a potem ktos zmienił, ze to niezgodne z prawem, więc jak masz w prawku bezterminowe i bedziesz wymieniał to bedziesz miał bezterminowe.
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
To też tak cały czas czynię. Mówili mi różni, że trzeba wymienić, ja to olałem i tak jeżdżę.
 
Do góry Bottom