1. Forum Libertarian ma swój regulamin.

Kupowanie nieruchomości

Temat na forum 'Hyde-Park' rozpoczęty przez Cngelx, 21 Marzec 2016.

1. Cngelx

Cngelx Guest

Temat częściowo ideowy, częściowo praktyczny.

Pierwsza i najistotniejsza rzecz to gdzie naprawdę warto kupić nieruchomość, żeby mieć pewność co do tego, że prawo do jej własności będzie respektowane przez lokalną społeczność? Nie widzę sensu kupowania czegoś w miejscu gdzie będą wydawane jakieś dekrety Bieruta czy innego Jurgiela.

Jakie obszary są najbliższe propetariańskiemu ideałowi?

2. kr2y510

kr2y510 konfederata targowicki

Polubienia:
    20 288
    Ameryka Południowa. Np. komusza Argentyna. Tam własność się szanuje.

3. Inn Ventur

Inn Ventur Well-Known Member

Polubienia:
    436
    Od Argentyny zdecydowanie lepszy jest Urugwaj, z miejsca polecam. Zero problemów formalnych dla obcokrajowców, koszty transakcji dla kupującego ok. 8% (notariusz, pośrednik, property transfer tax). Podatek od posiadanej nieruchomości wychodzi w okolicach 0,5-1% wartości rocznie. Prawo własności twardo zapisane w konstytucji, w historii nigdy nie było żadnych konfiskat/wysiedleń. Jakbyś się decydował mogę odrobinę pomóc.

4. Cngelx

Cngelx Guest

Ok, czyli tak jak myślałem, że z Europy nic jednak nie wyciągnę.
    Pozostaje mi więc pouczyć się hiszpańskiego i wrócić do sprawy jak już będę umiał się trochę dogadać.

lernakow, kompowiec i GAZDA lubią to.
  5. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 566
    Pewności nigdy nie ma, dlatego bardzo mocno moim zdaniem trzeba się zastanowić czy w ogóle inwestować w nieruchomości. Nie licząc dekretów Bieruta, nieruchomość to jest coś, z czym bardzo ciężko uciec przed opodatkowaniem oraz bardzo łatwo prowadzić z niej egzekucję. Jak się nie planuje mieszkać w określonym miejscu przez długi czas to taki zakup wydaje mi się zupełnie pozbawiony sensu.

6. mikioli

mikioli Well-Known Member

Polubienia:
    4 484
    BTW, mówi to właściciel 150m2 domu ;)

7. Ciek

Ciek Miejsce na Twoją reklamę Członek Załogi

Polubienia:
    10 566
    Być może dlatego jestem w życiu nieszczęśliwy i nie mogę wyjechać do Paragwaju? :)

snajper i (deleted member) lubią to.
  8. sabat

sabat Well-Known Member

Polubienia:
    1 322

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego Użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia Użytkownikom korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych Użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności czy efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.