Kowalski i Chojecki - PISowska propaganda

prop1

New Member
3
11
Witam. Nie uważam się wprawdzie za libertarianina, ale chciałem zwrócić uwagę na dwie bardzo szkodliwe dla środowiska wolnościowego postaci, czyli Mariana Kowalskiego i Pawła Chojeckiego znanych z internetowego programu Pod Prąd. Ich działalność uderza mnie tym bardziej, że obu niegdyś bardzo ceniłem. Byli związani z UPR-em, a Kowalski zaliczał się do tych bardziej wolnościowo nastawionych narodowców. Od czasu zwycięstwa PIS-u w wyborach parlamentarnych obaj uprawiają jednak paskudną prorządową propagandę. Jako przykład można podać niedawną wypowiedź Mariana

Podatek bankowy, czy ten od korporacji, hipermarketów, uderza w interesy tych, którzy w Polsce do tej pory czuli się bardzo dobrze

Czyli Kowalski uważa, że złowrodzy właściciele Biedronek i Realów chcą obalić Kaczafiego. A ciekawe gdzie Marian jako znany obrońca uciśnionych był, gdy prości handlowcy protestowali przeciwko antyprzedsiębiorczym propozycjom PIS-u?

Innym aspektem jest to, że Kowalski jeszcze w czasach kampanii mówił dużo o niezależnej polityce zagranicznej, a teraz razem z pastorem są tak wściekle neokonserwatywno proamerykańscy, że aż ciężko się tego słucha. Wszędzie dopatrują się ruskich agentów, a w jednym ze swoich ostatnich programów usprawiedliwiali nawet interwencję wojskową w Iraku!

Oglądałem niedawno też jeden z odcinków Idź pod prąd, w którym obaj panowie atakowali posłów Kukiza, a w szczególności Jacka Wilka za nazywanie PISowców socjalistami (określili te zarzuty korwinowskimi bredniami) i mówili, że obecny rząd powinien mieć pełne poparcie "wolnościowców" :) A już całkowicie uderzyło mnie jak Marian powiedział, że trybunał konstytucyjny powinno się zlikwidować, bo posłowie doskonale wiedzą jakie ustawy są dobre i nie potrzebują żadnej kontroli...

Unikam teorii spiskowych, ale odnoszę wrażenie, że Kowalski od dłuższego czasu walczy o rozbicie wszystkich antysystemowych ruchów. Początkowa krytyka inicjatywy Kukiza wydawała mi się konstruktywna, ale teraz odnoszę wrażenie, jakby po prostu zależało mu na braku jakiejkolwiek sejmowej krytyki PISu z prawej strony. Mimo wszystko Kukiz>Kaczafi. Ostatnio ostro krytykują też Korwina i Brauna. Obu zarzucają bycie ruskimi agentami, czyli argumenty typowe dla Macierewicza. Co sądzicie o działalności obu panów? Dla mnie ewidentnie walczą o całkowite zwalczenie polskich inicjatyw wolnościowych i propagują PISowski narodowy bolszewizm.
 
D

Deleted member 4683

Guest
Kowalski mnie nie obchodzi. Za to rzeczywiście żal mi Chojeckiego. Nie rozumiem jego fascynacji PIS-em i państwem w ogólności, nie wiem czemu pokłada nadzieję w instytucjach tworzonych przez ludzi. Gdzieś już o tym wspominałem. Radzę sobie w ten sposób, ze po prostu omijam wszystkie odcinki poświęcone polityce a oglądam tylko ściśle dotyczące Biblii. Bo mimo wszystko Chojecki dalej jest zajebistym kaznodzieją i biblistą.

pozdro
 

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337
@prop1 Kowalski i Chojecki to wolnościowcy? Człowieku czy Ty czytasz co piszesz? Ale cóż jaki kraj tacy wolnościowcy...

Ps. Jedyne co mają wolnościowego w swoim programie to częściowo wolny dostęp do broni (bez automatycznej, jej pełna rejestracja oraz wymagany egzamin i badania lekarskie), ale i tak nie idą nawet w połowie w stronę wolności jak kato-zamordysta Braun (kara śmierci dla zdrajców)...
 

kr2y510

konfederata targowicki
12 770
24 700
Mnie wkurza u obu pro-PiSowska propaganda i szczucie na Rosję, tak jakby Rosja była głównym i jedynym wrogiem Polski.
 

Staszek Alcatraz

Tak jak Pan Janusz powiedział
2 790
8 459
Obejrzałem ostatnio z ciekawości kilka odcinków Idź Pod Prąd. Rzeczywiście - nie ma dnia by nie szczuli na Korwina, Brauna, a nawet Michalkiewicza. Precyzyjniej to Chojecki szczuje, a Marian mu przytakuje. Za to rząd PiS jest dla nich generalnie dobry z wyjątkiem Waszczykowskiego i Morawieckiego. Kowalski wygadał się, że po Smoleńsku chciał wstąpić do PiS, złożył podanie o legitymację, ale go nie przyjęli, bo jakiś biskup z Lublina zablokował. Poza tym uważa, że ustawa Wilczka jest zła, bo została wprowadzona by ubecy mogli się uwłaszczyć. Chujecki to przypadek psychiatryczny, codziennie o Korwinie nadaje, ma obsesje na jego punkcie, tylko nieco rzadziej o Braunie. Kowalski atakuje Kukiza, bardziej to zrozumiałe, bo rozwalił mu Ruch Narodowy. Powinien mieć pretensje do frajera Winnickiego, że się dał tak nabrać jak dziecko, Winnicki jako prezes wyrzucił Kowalskiego z partii, bo ten honorowo wycofał się z kandydowania, gdy zobaczył w jakim kierunku idzie koalicja z Kukizem. Generalnie odradzam oglądanie, szkoda czasu
 
Ostatnia edycja:

Claude mOnet

Well-Known Member
1 033
2 337

Ciekawe czy muskularny polski Polak Marian Kowalski też chciałby wsadzać do paki swoich kolegów od których kupował sterydy? A nie przepraszam, to nie narkotyki tylko substancje udające hormony ludzkie, które są do dostania w aptece na receptę... Ale zaraz, zaraz morfina i barbiturany też są na receptę? Pogubiłem się w tej polsko-polskiej logice.... :confused:

Tak już na serio pisząc, to p.Marian Kowalski jest dobrym trybunem, ale jak by dorwał się do władzy to byłby czysty faszyzm (na szczęście się to nie zapowiada, i partia narodowa raczej nie przekroczy 1% w żadnych wyborach, więc to mrzonki)...


Ps. Nawet Marian przypomina z wyglądu "Il Duce". :D
 

libertarianin.tom

akapowy dogmatyk
2 697
7 094
Mnie wkurza u obu pro-PiSowska propaganda i szczucie na Rosję, tak jakby Rosja była głównym i jedynym wrogiem Polski.

No nie jedynym wrogiem bo widzialem tylko jeden fragment ich audycji i skupiali sie w nim nad tym jak Polska powinna...zniszczyc Chiny poprzez blokade ekonomiczna! Wiec bedac Polskim imigrantem w Chinach te dwa przychlasty sa dla mnie duzo bardziej niebezpieczne niz RN i inni nacjololo. W Polskiej polityce to chyba tylko Macierewicz i Tusk maja podobna anty-Chinska fobie.
 

rawpra

Well-Known Member
2 741
5 402
Ciekawe czy muskularny polski Polak Marian Kowalski też chciałby wsadzać do paki swoich kolegów od których kupował sterydy? A nie przepraszam, to nie narkotyki tylko substancje udające hormony ludzkie, które są do dostania w aptece na receptę... Ale zaraz, zaraz morfina i barbiturany też są na receptę? Pogubiłem się w tej polsko-polskiej logice.... :confused:

Tak już na serio pisząc, to p.Marian Kowalski jest dobrym trybunem, ale jak by dorwał się do władzy to byłby czysty faszyzm (na szczęście się to nie zapowiada, i partia narodowa raczej nie przekroczy 1% w żadnych wyborach, więc to mrzonki)...


Ps. Nawet Marian przypomina z wyglądu "Il Duce". :D

"że na prawde jest polakiem"
haha czyli jak nie narodowiec to nie polak? xD
 

Imperator

Generalissimus
1 568
3 553
No coż, na pierwszy rzut oka rzeczywiście Marian i Pastor są znacznie bardziej wolnościowi niż reszta narodowców, ale jakby zagłębić się w szczegóły to już tak nie wychodzi.
Zaczynając od gospodarki to jest owszem aprobata wolnego rynku przy jednoczesnym przypominaniu, że "kapitał ma ojczyznę" i że trzeba taki obcy kapitał temperować (no chyba że z USA czy z Kanady, CETA jest ok,ale już Jedwabny Szlak nie) Oczywiście na ma odcinku bez ataku na Korwina lub Brauna oczywiście wyzywając od ruskiej lub chińskiej agentury i nie tylko (Chojecki już ma w swoim słowniku kuca jako zwolennika Korwina, skąd się to wzięło?)

Mam wręcz wrażenie, że jakby Trump nasrał im na głowy to by gadali, jakie smaczne gówienko dostali od Trumpa (co ciekawe, jeszcze rok temu Chojecki był sceptyczny wobec niego).Na dodatek oprócz neokonserwatywnej narracji promują mrzonki o Międzymorzu chronionego atomowym parasolem Waszyngtonu jako przeciwwagi dla UE.

Co do pastora to oprócz polityki jest jeszcze protestantololo wrzeszczące o szatańskim pochodzeniu Watykanu i kreacjonizmie. Najgorsze jest to w tym, że powoli zdobywają coraz szerszy rozgłos a kwoty rzekomo darowane od widzów miesięcznie to kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy złotych.
 
Ostatnia edycja:

bombardier

Well-Known Member
1 413
7 090
comment_elgsZZ3ZHUBPanXl9bgIqXBIRnyJ1Msr.jpg
 

Kalmar

Member
15
41
Szanuję Chojeckiego za głębię odmętów szaleństwa. Naśmiewał się kiedyś z datowania węglowego, bo nie jest szczególnie kompatybilne z jego wizją świata i jego wieku i rozwoju. Jego zdaniem należy zatem wyrzucić do kosza 90% naszej wiedzy historycznej. Radykalnie ku postępowi!
 
Do góry Bottom